Najczęstsze powody usuwania drzew

Najczęstsze powody usuwania drzew

Najczęstsze powody usunięcia drzewa to blokowanie widoków lub światła, utrudnianie wyjścia z domu lub powodowanie uszkodzeń fundamentów domu. Czasami jednak drzewo po prostu musi zostać usunięte, ponieważ jest zbyt duże. To wszystko są uzasadnione powody, aby rozważyć usunięcie drzewa. Ale są też inne czynniki, w tym estetyka i bezpieczeństwo. Aby dowiedzieć się więcej o najczęstszych powodach usuwania drzew, czytaj dalej.

Zasłania widoki lub światło

Chociaż usuwanie drzew rzadko jest konieczne, jest możliwe. W niektórych przypadkach właściciele nieruchomości mają prawo nakazać sąsiadowi usunięcie drzewa, jeśli zasłania ono ich widok lub światło. Drzewa nie mają takich samych praw jak ludzie do światła i powietrza, ale przepisy o zagospodarowaniu przestrzennym mogą uniemożliwić drzewom blokowanie pewnych widoków. Przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego ograniczają również wysokość i umiejscowienie konstrukcji, ogrodzeń i innych elementów na nieruchomości. Chociaż większość przepisów dotyczy konstrukcji, nie obejmuje drzew.

Sprawdź także:  Jakie drzewa nie tracą liści na zimę?

Pierwszym krokiem w sporze o drzewo jest złożenie skargi w urzędzie miasta. Skarga musi określać, jak bardzo światło słoneczne lub widok jest zablokowany, a także jakiego rodzaju remedium jest pożądane – Informacja wynika z analizy przeprowadzonej przez zespół portalu ebudowadomu.pl. Skarżący musi być przygotowany na spotkanie z właścicielem drzewa, aby opisać zakres przeszkody, co chciałby zobaczyć i dlaczego domaga się usunięcia drzewa.

utrudnianie wyjścia

Wiele powodów może uzasadniać usunięcie drzewa, ale utrudnianie wyjścia jest zdecydowanie najczęstszym. Zablokowanie dostępu do podjazdu lub drogi publicznej na terenie nieruchomości może stać się przyczyną odpowiedzialności, jeżeli nie zostanie rozwiązane. Właściciel nieruchomości może również znaleźć się w sporze z innym właścicielem nieruchomości, który korzysta ze służebności drzewa.

Sprawdź także:  Czy można malować drzewa farbą emulsyjną?

przeszkadza w budowie fundamentu

Najczęstszym powodem usuwania drzew jest ich uszkodzenie przez fundamenty domu. Drzewa posadzone zbyt blisko fundamentu domu mogą zatrzeć jego integralność i stworzyć zagrożenie dla Twojej rodziny i mienia. W miarę jak drzewa te rosną i stają się większe, ich korzenie mogą zacząć wnikać w fundament, zakłócając go. Inne drzewa, które mogą powodować uszkodzenia, to te posadzone w pobliżu linii energetycznych, wodnych i chodników. Najlepiej jest usunąć te drzewa lub przesadzić je w inne miejsce.

Dęby należą do najczęstszych sprawców problemów z fundamentami. Ich szybko rosnące korzenie rozprzestrzeniają się, aby pobierać wodę i składniki odżywcze z gleby. Często wbijają się w pęknięcia w fundamentach i rurach. Niektóre rodzaje dębów są bardziej skłonne do powodowania problemów z fundamentami niż inne. Najczęściej uszkadzane drzewa to dęby wodne, dęby żywe, sosna kasztanowata i dęby czerwone. Jeśli rozważasz usunięcie drzewa, upewnij się, że wiesz, jaki jest jego system korzeniowy.

Sprawdź także:  Jakie drzewa należy okrywać na zimę?

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Symbolika drzew
Czytaj Dalej

Symbolika drzew

Czy wiesz, że drzewa mają wiele symbolicznych znaczeń? Jeśli nie, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o znaczeniach…
Dlaczego drzewa są białe
Czytaj Dalej

Dlaczego drzewa są białe

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego drzewa są białe? Odpowiedź jest prosta: zawierają one biały pigment. Pomaga to w zauważeniu…
Jakie są rodzaje drzew iglastych?
Czytaj Dalej

Jakie są rodzaje drzew iglastych?

Prawdopodobnie słyszałeś termin “iglak”, ale co oznaczają poszczególne rodzaje? Wiecznie zielone, łuskowate, iglaste, świerk Engelmanna i inne? Aby…