Które drzewa owocowe najlepiej tolerują kwaśne gleby?

Które drzewa owocowe najlepiej tolerują kwaśne gleby?

Czego potrzebują owoce cytrusowe, aby dobrze rosnąć w kwaśnej glebie? Odpowiedź zależy od konkretnego drzewa. Na szczęście niektóre drzewa owocowe i rośliny, takie jak azalie, rododendrony i borówki, dobrze radzą sobie w kwaśnej glebie. Nawet niektóre drzewa iglaste mogą dobrze rosnąć w kwaśnej glebie. Przeczytaj kilka pomocnych wskazówek dotyczących uprawy tych roślin. Będziesz zadowolony!

Marchew

Aby uprawiać zdrową marchew, należy znać poziom pH gleby. Marchew nie radzi sobie dobrze w kwaśnej glebie, a jeśli jest ona zbyt wysoka, marchew będzie się rozdzielać i wykazywać objawy gnicia. Aby zapobiec temu problemowi, powinieneś nawadniać swój ogród na poziomie gruntu. Poziom pH określi, ile składników odżywczych marchew otrzyma z gleby i bakterii. W tym celu należy użyć wideł ogrodowych lub glebogryzarki, aby spulchnić glebę do głębokości 8 cali i o jednolitej konsystencji – Pomysł na tę sekcję został zaczerpnięty ze strony internetowej Informator Modowy.

Aby uzyskać najbardziej smakowite i pożywne zbiory, wybierz chłodny klimat. Marchew dobrze rozwija się w glebie o pH od 5,5 do 7,0. Jeśli gleba jest kwaśna, marchew należy sadzić wiosną, aby zdążyła dojrzeć przed letnimi upałami. Można ją również zasadzić późnym latem, aby uzyskać jesienne zbiory. Przed posadzeniem marchwi należy jednak sprawdzić poziom pH gleby w ogrodzie. Może ona bowiem ucierpieć w wyniku suszy.

Ogórki

Aby wyhodować najlepsze ogórki, należy poznać specyficzne potrzeby uprawy i poziom pH gleby ogrodowej. Ogórki tolerują glebę kwaśną, ale są szczególnie wrażliwe na chlorki wapnia i potasu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy stosować nawozy bez chlorków. Ogórki potrzebują niewielkich ilości sodu i chlorków, ale ich zbyt duża ilość może mieć negatywny wpływ na wzrost i plonowanie uprawy.

Sprawdź także:  Jakie drzewa są najlepsze do oczyszczania powietrza?

Idealnie, ogórki potrzebują neutralnego pH od sześciu do siedmiu. Jeśli nie masz dokładnego miernika pH gleby, możesz spróbować użyć papierka lakmusowego, aby sprawdzić kwasowość gleby. Ogórki mogą również tolerować lekką kwasowość, ale nie lubią zbyt kwaśnych gleb. Aby sprawdzić pH gleby, wystarczy wymieszać niewielką ilość gleby w kubku z kilkoma łyżkami wody, a następnie zanurzyć go w pasku testowym.

Rzepa

Rzepa i brukiew są łatwe w uprawie w każdym ogrodzie i dobrze rozwijają się w lekko kwaśnej glebie. Te warzywa korzeniowe są odporne na zimno, łatwe do przechowywania i nie wymagają wiele opieki. Rzepy to wspólna nazwa rośliny, która jest krewnym rodziny gorczycowatych, Brassica juncea. Znana jest również jako gorczyca, gorczyca chińska, gorczyca indyjska oraz gorczyca warzywna lub brązowa.

Innym owocem, który może rozwijać się w kwaśnej glebie, jest truskawka. Truskawki najlepiej rosną w lekko kwaśnej glebie, a niektóre odmiany owocują przez kilka miesięcy. Niektórzy preferują jednorazowe zbiory, inni chcą, aby jagody pozostały na kilka miesięcy dłużej. Tak czy inaczej, truskawki to doskonałe rośliny tolerujące kwas. A jeśli chcesz zrobić dżem lub galaretkę, mogą one produkować potomstwo rok po roku.

Drzewa magnolii

pH gleby dla magnolii może wpływać na ilość wody, którą drzewo może przyjąć. Magnolie rosną w kwaśnej glebie, ale jeśli jest ona zbyt kwaśna, cierpią na chlorozę, która powoduje, że ich liście stają się żółte z zielonymi żyłkami. Dodanie zakwaszacza gleby jest jednym ze sposobów na obniżenie pH gleby. Jeśli jednak chcemy posadzić magnolie w lekko kwaśnej glebie, powinniśmy unikać ich nawożenia.

Sprawdź także:  Które drzewa najlepiej chronią przed wiatrem?

Aby w pełni wykorzystać potencjał drzewa magnolii, należy posadzić je w dobrze przepuszczalnej glebie, w pełnym słońcu. Wykop płytki dołek, aby odsłonić korzenie, ale pamiętaj o odsłonięciu dwóch centymetrów dolnej części bryły korzeniowej, aby umożliwić prawidłowy wzrost. Gdy korzenie zostaną odsłonięte, drzewo urośnie do pełnego rozmiaru i stanie się majestatycznym widokiem w ogrodzie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy sadzić nasiona magnolii jak najwcześniej po ich wykiełkowaniu.

Karambola

Jeśli masz kwaśną glebę, musisz koniecznie wiedzieć, że drzewa owocowe karamboli nie mogą się rozwijać, jeśli ich poziom pH jest powyżej 7. Najlepsza gleba dla tych drzew jest lekko zasadowa. Dobrym pomysłem jest dodanie do gleby potasu i magnezu, ponieważ oba te składniki są niezbędne dla zdrowego wzrostu roślin. Karambole to wolno rosnące drzewa, które rzadko osiągają wysokość ponad dwudziestu pięciu stóp. W Kalifornii raczej nie osiągną takich rozmiarów, ale w donicach lub pojemnikach są doskonałymi roślinami ozdobnymi.

Klimat, w którym rośliny karamboli rosną najlepiej, jest ciepły i wilgotny. Są one podatne na uszkodzenia przez mróz i nie są zalecane do obszarów o zimnej pogodzie. Temperatury poniżej dwudziestu pięciu stopni mogą powodować obumieranie drzew. Strefy USDA od dziewiątej do jedenastej są idealne dla tego drzewa. Drzewo potrzebuje stałej temperatury pomiędzy sześćdziesięcioma pięcioma a dziewięćdziesięcioma stopniami F. Rośliny na działkach o zerowej zawartości wapnia mogą nadal rodzić znaczące owoce i wytwarzać znaczne ilości materiału drzewnego.

Sprawdź także:  Czy można malować drzewa farbą emulsyjną?

Produkcja owoców ogórka

Spośród wszystkich owoców i warzyw, ogórki należą do najłatwiejszych w uprawie. Oprócz pysznego smaku i konsystencji, są również łatwe do zebrania. Rośliny te wymagają umiarkowanie zbilansowanych nawozów NPK. Mimo, że są ciężkimi karmicielami, nie wymagają dużej ilości azotu. Jednak najlepszym nawozem dla ogórków jest mieszanka fosforu i potasu, ponieważ sprzyjają one obfitemu kwitnieniu. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych nawozów dla ogórków.

Producenci komercyjni mogą kupować nasiona wolne od chorób. Poza tym muszą usunąć chwasty, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów i więdnięcia bakteryjnego. Wskazane jest również usuwanie martwych liści i uszkodzonych owoców, ponieważ mogą one przyciągać choroby. Po zebraniu owoców ogórka należy jak najszybciej odciąć zgniłe owoce, aby zachować zasoby roślinne i ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób. Ogórki uprawiane w szklarniach powinny być chłodzone, aby uniknąć pogorszenia ich stanu.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać