Jak wykonać betonową ścieżkę do altanki

Jak wykonać betonową ścieżkę do altanki

Pierwszym krokiem w budowie betonowej ścieżki do altanki jest wyrównanie terenu wokół niej. Aby to zrobić, użyj palików w odległości trzech stóp, czterech stóp i pięciu stóp od punktu A. Od tych palików odmierz okrąg, połowę średnicy altanki i pomaluj go na pomarańczowo. Następnie umieść paliki na betonowym okręgu. Powtarzać tę czynność dla każdego palika, aż do zaznaczenia całego okręgu.

Kotwienie altany do betonowej podstawy bez wiercenia otworów

Kotwienie altany do płaskiej, równej betonowej podstawy wymaga zastosowania stopek o głębokości co najmniej 12 cali. Stopy mogą być drewniane lub metalowe. Wylej betonowe stopki 12 cali poniżej poziomu gruntu, upewniając się, że mają one około 12 cali średnicy i 12 cali głębokości. Odczekaj 48 godzin przed umieszczeniem altanki na stopkach, aby mogły całkowicie wyschnąć. Następnie trzeba będzie wywiercić otwory w spodzie stóp, aby nogi altany były zakotwiczone do podstawy.

W przypadku altany, która nie ma betonowej podstawy, do jej zakotwiczenia możesz użyć dużych pojemników. Wybierz takie, które uzupełnią projekt altany. Jeśli chcesz wypełnić pojemniki betonem, możesz użyć betonowych łączników i kotew wykonanych z piasku. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami producenta, aby zapobiec uszkodzeniu altany. Można również użyć śrub do betonu, aby zakotwiczyć altanę do betonowej podstawy.

Sprawdź także:  Jakie kwiaty są najlepsze do dekoracji altany?

Wyrównywanie patio

Jeśli budujesz altanę, jednym z pierwszych kroków w budowie altany jest wyrównanie betonowej ścieżki. Projekt ten może wymagać użycia specjalistycznych narzędzi, takich jak poziomica laserowa lub poziomica 48-calowa. Następnie będziesz chciał użyć urządzenia poziomującego, aby sprawdzić poziom płyty. Gdy powierzchnia jest równa, można przystąpić do wylewania betonu.

Przygotuj teren przed ułożeniem kamieni. Najpierw należy zaznaczyć obwód altany za pomocą poziomicy. Jeśli teren nie jest równy, możesz dosypać żwiru lub pokruszonego kamienia. Będziesz także musiał położyć betonową płytę. Upewnij się, że kamienie tarasowe są kwadratowe do krawędzi, lub użyj podkładek, aby wyrównać obszar. Najczęściej stosuje się podkładki cedrowe.

Usunąć kostkę brukową z ziemi pod altaną i umieścić na środku słupek. Upewnij się, że otwór ma co najmniej 10 cali głębokości. Można do tego użyć koparki do otworów na słupki, ale wystarczy zwykła łopata. Po beton jest suchy, umieścić słupki do altanki i umieścić kostki brukowej z powrotem na równej powierzchni. Teraz można już wyrównać taras.

Sprawdź także:  Jak zamontować rynny do altany

Montaż altany na betonowym fundamencie

Zanim zainstalujesz altanę, powinieneś najpierw przygotować jej fundament. Możesz wybrać fundament drewniany, stopy betonowe lub patio z kostki brukowej. Przygotowanie fundamentu można wykonać samodzielnie lub zlecić lokalnemu wykonawcy. Aby położyć drewniany fundament, ułóż paliki pod czterema kątami prostymi, aby wyznaczyć obwód altany. Upewnij się, że teren jest równy, wolny od kamieni i korzeni oraz wolny od wszelkich przeszkód, które uniemożliwią prawidłowe wypoziomowanie altany.

Zdecyduj, gdzie chcesz umieścić swoją altanę. Gdy już zdecydujesz, gdzie ma się ona znaleźć, zaznacz kredą kostkę brukową, którą chcesz usunąć. Do ich usunięcia możesz użyć płaskiego śrubokręta lub gumowego młotka. Po zaznaczeniu obszaru, wykopać dziurę o głębokości co najmniej dziesięciu cali. Kopacz dziur jest doskonałym narzędziem do wykorzystania w tym kroku, ale zwykła łopata będzie działać równie dobrze. Następnie należy zainstalować słupki altany w otworze.

Wybór fundamentu altany

Altana to niewielka konstrukcja masowa, która wymaga solidnego fundamentu. Dobry fundament jest niezbędny, ponieważ musi utrzymać cały ciężar konstrukcji. Zła jakość podłoża może sprawić, że altana nie będzie nadawała się do użytku. Istnieje kilka rodzajów fundamentów altan dostępnych. Można wybierać pomiędzy betonowymi podkładkami a fundamentami z preinstalowanymi podłogami. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni:

Sprawdź także:  Jak zabezpieczyć drewnianą altanę przed zimową pogodą

Betonowa stopa fundamentowa musi mieć co najmniej sześć cali głębokości, ale może być budowana na różnych rodzajach gruntu. Do wykonania betonowego fundamentu potrzebna jest stopa betonowa, która sięga sześć cali poniżej linii zamarzania gruntu. Jest to konieczne, aby zapobiec frost heave, co powoduje, że gleba pęcznieje podczas zamrażania. Stal wzmocniona betonowa stopa powinna sięgać sześć cali poniżej linii mrozu. Dolna warstwa powinna być czterocalowa warstwa kruszonego kamienia lub żwiru. Następnie należy wymieszać beton i nanieść go na stopę.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak pomalować drewnianą altanę
Czytaj Dalej

Jak pomalować drewnianą altanę

Jeśli rozważasz pomalowanie swojej drewnianej altany, jest kilka wskazówek, których należy przestrzegać. Przed malowaniem powinieneś znać dokładną wilgotność…
Jak zrobić altanę przy ścianie
Czytaj Dalej

Jak zrobić altanę przy ścianie

Jeśli chcesz zbudować altanę pod ścianą, ten artykuł Ci pomoże. Dowiesz się z niego, jak ją zbudować, jaką…
Z czego zrobić dach do altany
Czytaj Dalej

Z czego zrobić dach do altany

Jeśli chcesz zrobić dach do altany z ekranem, powinieneś najpierw zdecydować o jej wielkości. Ogólnie rzecz biorąc, należy…
Jak wygląda nowoczesna altana ogrodowa
Czytaj Dalej

Jak wygląda nowoczesna altana ogrodowa

Istnieje wiele możliwości wyboru projektów altan ogrodowych. Najbardziej podstawowa może być mała i sugerować miejsce kultu. Aby uzyskać…