Jak zaaranżować miejsce do grillowania?

Jak zaaranżować miejsce do grillowania?
jak zaaranżować miejsce do grillowania?
W czym leży tajemnica udanego grillowania? Apetyczne dania, znajomi czy rodzina oraz przyjemna atmosfera wokół rusztu. Komfortowe urządzenie przestrzeni grillowej nie zawsze jest zadaniem prostym, szczególnie gdy uwzględniamy aspekty bezpieczeństwa i praktyczne rozwiązania. Jak stworzyć odpowiednie miejsce do grillowania? Oto kilka sprawdzonych wskazówek, które mamy dla Ciebie.

Zasady bezpieczeństwa podczas grillowania

Warto rozpocząć od tego mało inspirującego punktu, ponieważ to właśnie zasady BHP wyznaczają pierwsze kroki związane z urządzaniem przestrzeni do grillowania. W otoczeniu grilla nie powinny znajdować się elementy drewniane ani inne łatwopalne materiały. Wskazane jest, aby wybrana przestrzeń była też dobrze wentylowana.

W praktyce, może to być na patio, ogród lub weranda. . Upewnij się, że masz odpowiednią przestrzeń do grillowania i komfortowe miejsca dla gości.

Jeśli zdecydujesz się na podkładkę pod grilla, wyposaż się w dedykowaną matę z wytrzymałych materiałów. Wszelkie gumowe podkładki przeznaczone do innych celów zdecydowanie nie sprawdzą się – bardzo szybko ulegną zniszczeniu oraz grożą wznieceniem pożaru.

Podłoże, na którym będzie stał grill powinno być w miarę równe i stabilne oraz  – dla Twojej wygody – łatwe w czyszczeniu.

Wybór odpowiedniego grilla i akcesoriów do grillowania

W zależności od posiadanej przestrzeni oraz liczby gości, jaką planujesz w standardzie zapraszać na biesiady, wybierz odpowiedni model grilla. jeśli zależy Ci na na prostym w obsłudze grillu, na którym szybko przyrządzisz dużą ilość potraw, warto rozważyć grill gazowy Broil King Baron 490. Jeśli natomiast lubisz tradycyjne grillowania na węglu oraz wędzenie, sprawdź grill węglowy Weber Master-Touch GBS.  Nie bez znaczenia jest także Twoje otoczenie i bliskie sąsiedztwo. Możesz wybierać pomiędzy różnymi opcjami: grille węglowe, grille gazowe, grille na pellet oraz grille elektryczne tj. Weber Puls 2000 Stand, który idealnie sprawdza się z zurbanizowanych przestrzeniach z restrykcyjnymi przepisami wspólnotowymi.

Strefy funkcjonalne

Zaplanuj swoją przestrzeń grillową tak, aby zawierała różne strefy funkcjonalne. Zadbaj o miejsce do przygotowywania jedzenia, miejsce na grillowanie, stół na posiłki i relaksującą strefę dla gości. Ustal logiczny układ, który ułatwi przemieszczanie się i wygodne korzystanie z przestrzeni.

Bez wątpienia, przyjemniej będzie delektować się potrawami z rusztu w cichym zakątku ogrodu niż bezpośrednio pod domem. Przestrzeń do biesiadowania powinna być wystarczająco przestronna, aby pomieścić sprzęt grillowy oraz zestaw mebli ogrodowych. Wolna przestrzeń może być wykorzystana do organizacji wspólnych zabaw, gier czy tańców.

Urządzenie przestrzeni do grillowania – na co jeszcze zwrócić uwagę?

  • Stwórz cień i zabezpiecz przed wiatrem

Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie przed palącym słońcem lub wiatrem porywającym talerzyki. Możesz postawić duży parasol, rozważyć montaż daszku lub wykorzystać naturalne elementy, takie jak rośliny, aby zapewnić cień i ochronę przed wiatrem.

  • Umebluj komfortowo przestrzeń

Wyposaż miejsce do grillowania w odpowiednie meble, takie jak stół i krzesła, aby goście mieli wygodne miejsce do siedzenia podczas posiłków. Możesz również postawić na  elementy dodające klimatu przytulności, takie jak kanapy, fotele czy hamaki. Będzie to idealna strefa relaksu.

  • Oświetlenie

Pomyśl o odpowiednim oświetleniu, zwłaszcza jeśli planujesz grillować wieczorem. Możesz użyć oświetlenia ogrodowego, lampionów, świec czy lamp na stojakach, aby stworzyć przyjemną atmosferę i zapewnić dostateczne światło do grillowania i spożywania posiłków.

  • Dodatki i dekoracje

Dodaj osobisty styl i charakter do swojego miejsca do grillowania za pomocą dodatków.. Możesz użyć poduszek, obrusów i  dekoracyjnych elementów związanych z grillowaniem. Zadbaj o obecność roślinności ogrodowej, która nie tylko stworzy odpowiedni klimat, ale także tłumić będzie dźwięki. Dodatkowo, praktycznym i aromatycznym dodatkiem będą doniczkowe zioła, które goście będą mogli dodać do przygotowywanych dań.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak używać grilla elektrycznego
Czytaj Dalej

Jak używać grilla elektrycznego

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z grilla elektrycznego, prawdopodobnie nie jesteś pewien, jak prawidłowo go używać. Musisz najpierw…
Jak samemu zrobić grill gazowy
Czytaj Dalej

Jak samemu zrobić grill gazowy

Koszt propanu jest niesamowicie wysoki, a grill gazowy jest znacznie tańszy w utrzymaniu niż grill na węgiel drzewny.…
Jak wybrać grill gazowy
Czytaj Dalej

Jak wybrać grill gazowy

Przy zakupie grilla gazowego, jest wiele rzeczy do rozważenia. Będziesz chciał szukać funkcji takich jak dwuścienna konstrukcja, wiele…
Jak czyścić grilla gazowego
Czytaj Dalej

Jak czyścić grilla gazowego

Jeśli masz grill gazowy, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak go czyścić. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, których możesz użyć,…