Które drzewa są odporne na komary?

Które drzewa są odporne na komary?

Wybierając rośliny do swojego ogrodu, zastanów się, które gatunki mają najlepsze właściwości odstraszające. Rośliny o pachnących liściach mogą pomóc utrzymać komary na dystans. Umieść je w pobliżu wejść, okien, drzwi, chodników, miejsc do siedzenia i jadalni. Niektóre rośliny odstraszają komary po prostu przez pocieranie ich liści o skórę, a niektóre mogą być nacierane na ciało. Pamiętaj, aby skonsultować się z dermatologiem, jeśli masz wrażliwą skórę – Informacje zostały zebrane przez specjalistów serwisu https://sutraserca.pl.

Citronella

Częstym składnikiem komercyjnych sprayów na owady jest citronella, cytrusowy zapach wytwarzany przez liście trawy cytrynowej. W przeciwieństwie do większości środków odstraszających owady, cytronella jest całkowicie bezpieczna do noszenia lub stosowania na skórę. Może być jednak bardziej skuteczna w połączeniu z innymi olejkami eterycznymi, np. tymiankiem. Podobny zapach wytwarza również roślina geranium wonnego, która dobrze rośnie w ciepłym klimacie i po zgnieceniu wydziela wonne olejki. Jest on szczególnie skuteczny, gdy stosuje się go wokół basenu.

Inną naturalną metodą odstraszania komarów jest palenie świecy cytronelowej. Ta świeca jest w miedzianym kubku i ma około 20 uncji. Umieść ją na zewnątrz domu, aby stworzyć obwód wokół domu, gdzie komary nie mogą się dostać. Kadzidełka cytronelowe mogą być wygodnym sposobem na utrzymanie komarów z dala od domu, ale powinieneś palić tylko kadzidełka cytronelowe lub palić je w ogrodzie, aby były bardziej skuteczne.

Oprócz odstraszania komarów, cytronela ma wiele innych korzyści. Od wieków w Chinach, Indonezji i Brazylii jest używana jako składnik żywności i perfum. Była nawet używana w rytuałach do odpędzania złych duchów. Wśród innych zastosowań, jest używany do zabijania pcheł u zwierząt domowych. Jej właściwości antybakteryjne sprawiają, że jest idealnym naturalnym lekarstwem na wirusy i inne choroby.

Trawa cytrynowa

Zasadzenie drzewa trawy cytrynowej na swoim podwórku odstrasza komary i gady. Zioło to ma orzeźwiający zapach, a łodygi można wykorzystać jako szpikulec do mięsa. Trawa cytrynowa jest również skuteczna jako ekran filtrujący komary. Lemongrass jest łatwy w uprawie i może być uprawiany wokół obwodu domu. Najlepiej sadzić Lemongrass w pobliżu okna lub w miejscu, gdzie komary lubią się ukrywać. Liście tego zioła są bardzo ostre i mogą lekko przeciąć skórę. Możesz jednak użyć tej rośliny jako repelentu, stosując ją po prostu na ciało.

Trawa cytrynowa jest rośliną pochodzącą z Azji. Może urosnąć do sześciu stóp wysokości i od wieków jest używana jako naturalny środek odstraszający owady. Doskonale smakuje również w herbacie i jest dobrym dodatkiem do Twojego podwórka. Drzewa trawy cytrynowej odstraszają komary poprzez wydzielanie olejku cytronelowego, który rozprasza komary w zamkniętych pomieszczeniach. Trawa cytrynowa osiąga wysokość do 6 stóp i można ją bezpiecznie sadzić w strefach klimatycznych 10-11 USDA.

Sprawdź także:  Jakie drzewa rosną najwyżej?

Ci, którzy mają trawy cytrynowe na swoich podwórkach, powinni uważać na gniazda os papierowych. Te małe stworzenia można znaleźć w wielu miejscach, w tym na dachach, tarasach i w szczelinach. Szczególnie skuteczne w tym celu są drzewka trawy cytrynowej. Cytryniec, podobnie jak cytronella, odstrasza komary i odpycha inne owady. Zioło to ma jednak pewne wady. Nie jest tak łatwy w użyciu jak cytronella, a niektóre produkty o zapachu trawy cytrynowej zawierają substancje chemiczne.

Geraniums

Podczas gdy pachnące pelargonie nie są najskuteczniejszym środkiem odstraszającym komary, mogą być skuteczną alternatywą. Uważa się, że silny zapach pelargonii jest podobny do zapachu trawy cytronelowej. Geraniums, jednak wolą ciepłe klimaty i mogą być uprawiane w sadzarkach lub pojemnikach. Można połączyć pelargonie pachnące z nagietkami, aby stworzyć skuteczny naturalny środek odstraszający komary.

Niektóre pelargonie mają zapach podobny do cytryny, a inne do cytronelli. Balsam pszczeli, roślina przypominająca kaktus cytronelowy, odstrasza komary dzięki swoim czerwonym kwiatom i olejkom eterycznym. Eukaliptus ma aromat, który przypomina dzień w spa. W chłodniejszym klimacie suszone liście eukaliptusa będą odstraszać komary i osy.

Rosem to kolejna dobra roślina do dodania do ogrodu. Nie tylko dodaje ładne fioletowe kwiaty do ogrodu, ale ma silny zapach, który będzie odstraszać komary. Rozmaryn rośnie dobrze w pełnym słońcu i potrzebuje tylko sporadycznego podlewania. Oprócz swojego zapachu, rozmaryn będzie odstraszał inne owady. Możesz użyć liści rozmarynu jako środka odstraszającego komary w pojemnikach i wokół ogniska. Wreszcie, rozważ uprawę pelargonii na drzewach. Geranium odstrasza komary przyjemnym cytrynowym zapachem i pięknymi kwiatami.

Rośliny o odstraszających liściach najlepiej umieścić w miejscach w ogrodzie, gdzie rozmnażają się komary. Do takich miejsc należą okna, drzwi, chodniki, miejsca do siedzenia i jadalnie. Niektóre z tych roślin odstraszają komary poprzez pocieranie ich liści na skórze. Pamiętaj jednak, aby skonsultować się z dermatologiem, jeśli masz wrażliwą skórę. Możesz również rozważyć zasadzenie kilku roślin w pobliżu domu, które mogą odstraszać komary.

Eukaliptus

Być może słyszałeś o drzewie eukaliptusowym i jego skuteczności w odstraszaniu komarów. Liście zawierają olejki eteryczne zwane PMD, które są związkami terpenoidowymi o silnych właściwościach odstraszających komary. Czosnek to kolejny naturalny środek odstraszający owady, który możesz uprawiać w swoim ogrodzie kwiatowym lub warzywnym, a także stosować w kuchni. Inną skuteczną metodą jest pocieranie rozgniecionych liści eukaliptusa na skórze. Nie działa to jednak na dłuższą metę.

Sprawdź także:  Znaczenie jemioły dla drzewa

Drzewa eukaliptusowe są niezwykle atrakcyjne i stanowią świetny wybór dla krajobrazu zewnętrznego. Nie tylko odstraszają komary, ale także wiele rodzajów owadów. Ponadto są łatwe w uprawie, więc nie trzeba będzie sadzić nowych drzew eukaliptusowych rok po roku. Drzewa te wymagają również niewielkiej konserwacji i nie potrzebują dużo wody ani nawozu. Odrastają nawet z korzeni.

Oprócz tego, że są doskonałym wyborem dla krajobrazu zewnętrznego, drzewa eukaliptusowe mogą być uprawiane w pomieszczeniach i na zewnątrz. Mają przyjemny, miętowy zapach, a także są odporne na kleszcze i pchły. Oznacza to, że możesz je uprawiać wokół swojego domu, a nawet trzymać w pojemnikach pod łóżkami swoich zwierząt. Możesz nawet kupić zapachową świecę eukaliptusową, która zawiera olejek cytronelowy.

Chwast ananasowy

Jeśli chcesz uprawiać swój własny naturalny środek odstraszający owady, powinieneś rozważyć uprawę chwastu ananasowego. Ta mała roślina ma kilka zalet leczniczych i przyjemny smak. Jej liście są drobno podzielone i po zgnieceniu wydzielają aromat podobny do ananasa. Pochodzi z północno-wschodniej Azji i Ameryki Północnej, rośnie na nieużytkach, suchych glebach i obszarach skalistych. Choć może wyglądać jak inne rośliny, jest nieszkodliwa i nie szkodzi ludziom.

Napar z ziela ananasa jest bardzo przydatny w wielu kwestiach zdrowotnych, w tym w leczeniu stanów zapalnych skóry, łuszczycy i ukąszeń owadów. Jego kwiatostany są bardzo odżywcze, a herbatę można pić, aby poczuć się odmłodzonym. Niektórzy ludzie używają również chwastu ananasa, aby złagodzić ból skurczów menstruacyjnych. Jest to popularny naturalny środek odstraszający owady, a jego dobroczynne właściwości są dobrze znane.

Związki aktywne znajdujące się w chwaście ananasowym są odpowiedzialne za jego działanie odstraszające owady. Aby aktywować właściwości odstraszające, roślinę należy rozdrobnić, wysuszyć i zaparzyć w bazie alkoholowej. Następnie można ją zastosować na skórę lub ubranie. Może być również smudged, aby uwolnić związki w dymie. Jeśli nie czujesz się komfortowo stosując go bezpośrednio na skórę, możesz zgnieść jego liście i zastosować go na ubraniu.

Roślina melisy, która należy do rodziny miętowatych, jest doskonałym naturalnym środkiem odstraszającym owady. Możesz zgnieść i zastosować liście melisy na odsłoniętą skórę. Jest ona również przydatna jako olejek eteryczny w sprayu. Oprócz melisy, możesz również użyć olejku cytronelowego jako środka odstraszającego owady. Olejek cytronelowy jest naturalnym składnikiem wielu naturalnych środków odstraszających owady. To zioło jest szeroko uprawiane w Azji Południowo-Wschodniej i jest używane do leczenia różnych dolegliwości. Jego cytrusowy aromat jest przyjemny i może być stosowany jako perfumy, a nawet przybory toaletowe.

Sprawdź także:  Jakie są rodzaje drzew iglastych?

Rozmaryn

Chociaż w rzeczywistości nie jest drzewem, rozmaryn był używany od wieków do odstraszania owadów. Jego aromatyczny zapach ma silny aromat, który jest naturalnym środkiem odstraszającym komary. Dodatkowo roślina ta ma wiele innych zastosowań, w tym herbatę, koktajle, kuchnię azjatycką i sałatki. Chociaż jest to skuteczny środek odstraszający komary, mięta pieprzowa jest również uważana za gatunek inwazyjny, dlatego ważne jest, aby sadzić ją w częściowo zacienionym miejscu.

Rośliny rozmarynu są nie tylko smaczne, ale są również doskonałym środkiem odstraszającym owady. Możesz zrobić mieszankę rozmarynu z wodą i spryskać nią swoją skórę lub zwierzęta domowe na zewnątrz. Rozmaryn jest byliną, więc będziesz musiał wnieść go do środka podczas miesięcy zimowych. Rośnie do wysokości czterech stóp i jest świetny w pojemnikach i ogrodach ziołowych. W zależności od odmiany drzewa rozmarynu mogą osiągać duże rozmiary i rozrastać się.

Chociaż przeprowadzono niewiele badań nad skutecznością rozmarynu jako środka odstraszającego komary, warto spróbować. Zioło to dodaje piękny fioletowy kwiat do Twojego ogrodu i jest wspaniałym dodatkiem do Twojej kuchni. Ponadto ma kilka korzyści dla Twojego zdrowia, w tym poprawę pamięci i wzrost włosów. Powinieneś jednak upewnić się, że zawsze testujesz nowy naturalny środek odstraszający komary na małym skrawku skóry, zanim zdecydujesz się na wykopanie siebie. Jeśli masz reakcję alergiczną na rozmaryn, zawsze możesz go pominąć.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Symbolika drzew
Czytaj Dalej

Symbolika drzew

Czy wiesz, że drzewa mają wiele symbolicznych znaczeń? Jeśli nie, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o znaczeniach…