Które drzewa mają dobry wpływ na człowieka?

Które drzewa mają dobry wpływ na człowieka?

Istnieje wiele korzyści z drzew i ich właściwości leczniczych. Istnieje również związek między drzewami a niskim poziomem stresu. Magazyn Psychologies wyjaśnia związek między drzewami a zdrowiem psychicznym. W rzeczywistości wiele środków farmaceutycznych pochodzi z roślin. Ponadto, według Rogera Ulricha, dyrektora Center For Health Systems and Design na Texas A&M University, przebywanie w otoczeniu terenów zielonych może obniżyć niskie ciśnienie i poziom stresu.

Pozytywny wpływ drzew na zdrowie

Naukowcy odkrywają, że życie w pobliżu drzewa może mieć liczne pozytywne korzyści dla zdrowia. Drzewa mogą zmniejszyć stres, poprawić rozwój dziecka i wzmocnić komórki odpornościowe. Drzewa zapewniają także wiele innych korzyści zdrowotnych, z których korzystają ludzie mieszkający w ich pobliżu. A na tym dobre wiadomości się nie kończą. Drzewa mogą mieć wiele innych pozytywnych wpływów na nasze życie, w tym na zmiany klimatyczne. Jeśli martwisz się o globalne ocieplenie, posadź kilka drzew i zacznij odczuwać pozytywne skutki!

Drzewa zmniejszają zanieczyszczenie powietrza. Według badań opublikowanych w czasopiśmie Nature, drzewa miejskie usuwają co roku 711 000 ton metrycznych zanieczyszczeń powietrza. Na zanieczyszczenie powietrza składają się szkodliwe gazy, takie jak ozon, tlenek węgla, dwutlenek azotu i dwutlenek siarki. Zanieczyszczenia te mogą wpływać na zdrowie człowieka na wiele sposobów, w tym zwiększone ryzyko chorób układu krążenia, wysokie ciśnienie krwi i zaburzenia poznawcze u dzieci. Spacery po lesie wiążą się z obniżeniem ciśnienia krwi i tętna, obniżeniem poziomu kortyzolu i zwiększeniem aktywności przywspółczulnego układu nerwowego, co jest związane z relaksem.

W innym badaniu stwierdzono, że drzewa miejskie mogą poprawić zdrowie mieszkańców. Drzewa miejskie są związane z niższymi temperaturami, co może obniżyć śmiertelność z powodu chorób związanych z upałem. Drzewa poprawiają również komfort termiczny w przestrzeniach zewnętrznych, zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia chorób związanych z upałem. Nie jest jasne, ile z tych korzyści można przypisać infrastrukturze miejskiej opartej na drzewach, ale warto zbadać pozytywne efekty drzew miejskich. Mogą one stanowić ważny element ekosystemu miejskiego.

Sprawdź także:  Jakie zwierzęta zajmują drzewa?

W przeglądzie zakresowym naukowcy zbadali związek między drzewami miejskimi a zdrowiem człowieka. Oprócz redukcji gazów cieplarnianych, drzewa pomagają zmniejszyć odpływ wody burzowej i lokalne temperatury. Nadal jednak brakuje kompleksowego przeglądu związku między drzewami a zdrowiem ludzi. Chociaż Salmond i in. opublikowali doskonały przegląd dotyczący drzew przyulicznych i zdrowia ludzi, nie uwzględnili innych rodzajów lasów miejskich. Dlatego też przeprowadziliśmy obszerny przegląd zakresowy, aby dokonać syntezy wyników i przedstawić zalecenia dotyczące przyszłych badań.

Oprócz poprawy jakości powietrza, drzewa pomagają ludziom lepiej spać i zmniejszają stres. Ponadto przyczyniają się do rozwoju lokalnej gospodarki poprzez stabilizację gleby i zapewnienie siedliska dla dzikich zwierząt. Wraz z wiekiem drzewa podnoszą także wartość nieruchomości, dzięki czemu miasta i dzielnice tętnią życiem i są bardziej odporne. Te korzyści sprawiają, że jeszcze bardziej warto wziąć je pod uwagę. A więc sadzić więcej drzew! Dzięki nim Twoje życie stanie się lepsze! Jeśli szukasz sposobów na poprawę stanu zdrowia swojego miasta, rozważ posadzenie kilku drzew w swojej okolicy.

Właściwości lecznicze drzew

W zdrewniałych roślinach botanicznych, takich jak liście i kora, znajdują się różne części lecznicze, które mogą być wykorzystywane do celów spożywczych i leczniczych. Drzewa, które również mogą być zbierane do celów spożywczych i leczniczych, są klasyfikowane według ich właściwości fizykochemicznych. Lecznicze zastosowania niektórych rodzajów roślin drzewiastych obejmują leczenie gorączki i grypy, a także leczenie przeziębienia i kaszlu w klatce piersiowej. Niektóre drzewa, takie jak cedr, są używane jako emmenago. Inne lecznicze części drzew to liście i kora, a nawet owoce.

Brzoza ma wiele zastosowań leczniczych. Na przykład sok z brzozy jest stosowany w leczeniu gruźlicy i może pomóc w łagodzeniu oparzeń. Liście i kora brzozy są również stosowane jako okłady na odmrożenia i choroby skóry. Herbata z buku nie jest jednak zalecana dla kobiet w ciąży, ponieważ zawiera właściwości poronne. Kora i herbata brzozowa są stosowane do leczenia chorób skóry i owrzodzeń jamy ustnej. Ponadto sok z brzozy może zwalczać raka poprzez zmniejszanie guzów.

Sprawdź także:  Jak zrobić plantację choinek krok po kroku

Jesion wyniosły to kolejne drzewo o właściwościach leczniczych. Kora jesionu zawiera duże ilości antyoksydantów, które pomagają organizmowi zwalczać patogeny. Szczególnie jego żywica pomaga chronić uszkodzoną powierzchnię kory przed zarodnikami grzybów, co czyni ją przydatną jako środek do leczenia ran. Żywica ze świerków była stosowana w leczeniu ran na przestrzeni wieków, a badania medyczne potwierdziły jej zastosowanie jako środka do leczenia ran. Innym drzewem leczniczym jest brzoza, która zawiera żywicę bogatą w cukier brzozowy. Ksylitol zawarty w brzozie jest również korzystny dla organizmu, jest świetnym środkiem przeciwskurczowym. Jest również dobry dla zębów.

Innym drzewem, które oferuje korzyści lecznicze, jest miłorząb japoński. Drzewo to słynie ze swoich liści w kształcie wachlarza. W I wieku p.n.e. Rzymianie handlowali tą żywicą i używali jej jako lekarstwa. Obecnie jest to endemit na wyspie Sokotra, w pobliżu Jemenu, gdzie miejscowi nadal używają go jako leku na biegunkę. Niektóre gatunki cisa są również wykorzystywane jako źródło leków do chemioterapii. Pomimo tych korzystnych zastosowań, rośliny te są zagrożone z powodu nadmiernego zbioru i zbierania na opał.

Wpływ drzew na jakość powietrza

Drzewa są doskonałymi oczyszczaczami powietrza, usuwając z atmosfery cząstki stałe. Pył zawieszony, czyli PM, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Powietrze w miastach jest zanieczyszczone tymi drobnymi cząsteczkami, które powodują wiele dolegliwości. Drzewa mogą zmniejszyć ilość PM na dwa sposoby. Po pierwsze, zbierają one cząstki stałe na powierzchni swoich liści. Drugim sposobem usuwania cząstek stałych jest ich rozkład w glebie.

Innym sposobem, w jaki drzewa przyczyniają się do lepszej jakości powietrza jest redukcja emisji dwutlenku węgla. Drzewa pochłaniają dwutlenek węgla w atmosferze i uwalniają go w postaci pyłków, gdy kwitną. Wysoki poziom dwutlenku węgla powoduje wyższy poziom pyłków. Ale pyłek nie jest szkodliwy. Ziarna pyłku są znacznie większe niż te, które powodują najbardziej znaczące skutki dla zdrowia. Dlatego drzewa mają pozytywny wpływ netto na środowisko. W rzeczywistości drzewa pomagają również zmniejszyć globalne ocieplenie.

Sprawdź także:  Czy lepiej sadzić drzewa owocowe wiosną czy jesienią?

W Stanach Zjednoczonych drzewa mogą zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza poprzez blokowanie uwalniania różnych rodzajów zanieczyszczeń powietrza. Zanieczyszczenie powietrza jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do globalnego ocieplenia. Drzewa zmniejszają ilość zanieczyszczeń powietrza, w tym dwutlenku azotu, ozonu, dwutlenku siarki i cząstek stałych o wielkości poniżej 2,5 mikrona. Usuwanie zanieczyszczeń z powietrza przez drzewa może uratować setki istnień ludzkich każdego roku, jak wynika z badań U.S. Forest Service. Zanieczyszczenie powietrza wpływa na układ krążenia i układ neurologiczny, więc każde zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza przez drzewa może przynieść ludziom korzyści w dłuższej perspektywie.

Choć nie ma bezpośredniego dowodu na to, że drzewa poprawiają jakość powietrza, to jednak pomagają w redukcji zanieczyszczeń. Drzewa na obszarach miejskich mogą obniżyć temperaturę powietrza, zmniejszając tym samym zużycie energii w budynkach i zmniejszając emisję zanieczyszczeń powietrza ze źródeł energii. Ponadto drzewa mogą usuwać zanieczyszczenia z powietrza, a lasy miejskie mogą pochłaniać kilka ton zanieczyszczeń powietrza rocznie. Poprzez zmniejszenie zużycia energii i wytworzenie większej ilości tlenu można zapobiec zanieczyszczeniom, które opuszczają miasto.

Autorzy badania wybrali klon norweski jako najlepszy gatunek do redukcji zanieczyszczeń powietrza. Pomimo jego wysokich korzyści w zakresie zmniejszania zanieczyszczenia powietrza, miasto Oakville, Ontario, Kanada, zdecydowało się nie sadzić więcej głogu, ponieważ nie był on korzystny dla jakości powietrza w mieście. Ponadto miasto zaprzestało sadzenia głogu, ponieważ jest on wrażliwy na holenderską chorobę wiązów.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jakie drzewa są najlepsze na opał?
Czytaj Dalej

Jakie drzewa są najlepsze na opał?

Jakie drzewa są najlepsze na opał? Jeśli chcesz spalać własne drewno na opał, powinieneś wybrać drzewo, które produkuje…
Jakie są rodzaje drzew iglastych?
Czytaj Dalej

Jakie są rodzaje drzew iglastych?

Prawdopodobnie słyszałeś termin “iglak”, ale co oznaczają poszczególne rodzaje? Wiecznie zielone, łuskowate, iglaste, świerk Engelmanna i inne? Aby…