Jak udekorować ściany w altanie

Jak udekorować ściany w altanie

Jeśli masz problem z podjęciem decyzji, co umieścić na ścianach swojej altany, rozważ użycie szablonu i malowanie z wolnej ręki. Uwielbiamy naturalny wygląd pociągnięć pędzla i sugerujemy, abyś się na to zdecydował. Jeśli zdecydujesz się na użycie szablonów, użyj taśmy malarskiej, aby zabezpieczyć projekt. Oto kilka prostych sposobów na udekorowanie ścian altany. Możesz również powiesić na ścianach gongi wiatrowe.

Draperie

Jednym z najlepszych sposobów, aby ubrać ściany altany jest z draperii. Te draperie są często wykonane z wysokiej jakości materiałów i mogą dodać elegancji do Twojego ogrodu. Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu, aby ubrać swoje ściany altany, rozważ zawieszenie zasłon, które można łatwo usunąć. Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać przy wyborze draperii. Powinny być one przymocowane do ramy altany za pomocą zdejmowanego mocowania, takiego jak kołek lub łącznik bungee.

Wybierz tkaninę zewnętrzną, która ma podobny wygląd po obu stronach. Możesz wybrać wzorzystą tkaninę, ale upewnij się, że jest ona zabezpieczona przed wodą i blaknięciem. Tkaniny przeznaczone do użytku zewnętrznego powinny być również zabezpieczone przed wodą i słońcem. Tkaniny wykonane z nici morskich będą również odporne na gnicie i wiatr bez wpływu na ich wygląd. Upewnij się, że sprawdzasz etykiety przed zakupem zasłon.

Tkaniny to kolejny świetny sposób na dekorację ścian w altanie. Zasłony mogą być przymocowane do sufitu lub udrapowane wzdłuż filarów nośnych. Upewnij się tylko, że tkanina nie zwisa nad gośćmi lub nie tworzy nieatrakcyjnej przestrzeni. Oprócz wiszących zasłon, należy dodać światła i świece do altany, aby dodać atmosferę do ceremonii. Lampki sznurkowe mogą być użyte do stworzenia migoczących, gwieździstych sufitów.

Bukiety kwiatów

Kwiaty są klasycznym wyborem dla dekoracji w altanie. Możliwości są nieograniczone i dodadzą one naturalny zapach. Inne opcje dekoracji obejmują serpentyny, które można wykorzystać do dodania subtelnych lub żywych kolorów do ścian altany. Streamery mogą również dodać poczucie nieformalności do ślubu. To tylko kilka przykładów pomysłów na wystrój altany. Jeśli planujesz ceremonię na zewnątrz, możesz rozważyć kwiaty zamiast streamerów.

Sprawdź także:  Jakie meble zmieścić pod murowaną altaną?

Możesz również rozważyć ukwiecenie ścian altany kwiatami ślubnymi. Dzięki temu zapewnisz swoim gościom romantyczne wrażenia. Oprócz dekoracji kwiatowych, możesz również rozważyć wykorzystanie ścian do wyświetlenia zdjęcia lub pamiątki z Twojego ślubu. Możesz umieścić kilka kompozycji kwiatowych na ścianach, podczas gdy reszta gości może się zrelaksować i cieszyć się ceremonią. Kwiaty stworzą również piękne tło dla zdjęć ślubnych.

Użycie kwiatów w altanie to doskonały sposób na stworzenie romantycznej atmosfery. Oprócz kwiatów, innymi elementami dekoracyjnymi mogą być bujna zieleń i pompony. Możesz zawiesić bukiet na sznurku, wiążąc go drobnymi sznurkami. W ten sposób można dodać natychmiastowy oomph do altany na świeżym powietrzu. Bukiety będą wyglądać jeszcze lepiej niż wiszące kosze.

Gongi wiatrowe

Pięknym sposobem na ubranie altanki są gongi wiatrowe. Te małe, drewniane tuby wydają cudowną melodię i dźwięk, gdy wieje wiatr. Są one również doskonałym prezentem na powitanie domu lub prezentem pamiątkowym, ponieważ odbiorca będzie myślał o projektancie za każdym razem, gdy będzie cieszył się odrobiną świeżego powietrza. Jeśli chcesz podarować wyjątkowy prezent członkowi rodziny lub przyjacielowi, możesz kupić mu gong wiatrowy do jego altany.

Gongi wiatrowe mogą być również zawieszone na suficie lub ścianach altany. Można je również powiesić na zadaszonym ganku lub pergoli. Do zawieszenia gongu możesz użyć haka pasterskiego. Pamiętaj, aby wbić hak w miękką glebę, ale nie wbijaj go w ziemię. Jeśli masz twardą glebę, możesz również namoczyć hak w wodzie przed wbiciem go na miejsce.

Sprawdź także:  Jak zrobić fundament pod murowaną altanę

Ton gongu wiatrowego odnosi się do jakości i wysokości jego dźwięku. Ważne jest, aby starannie wybrać ton gongu, ponieważ będzie on miał wpływ na atmosferę panującą w altanie. Głębokie tony mogą być relaksujące i hipnotyczne, podczas gdy wyższe tony są energetyzujące. Ton dźwięku gongu wiatrowego jest zwykle określany przez rozmiar jego rur. Dłuższe rurki wydają niski dźwięk, który przypomina muzykę katedralną.

Chorągiewki z proporczykami

Chorągiewki z proporczykami świetnie nadają się do dekoracji ścian w altance. Te dekoracje w kształcie flag można kupić w różnych kształtach, kolorach i wzorach. Możesz użyć banerów z proporczykami w kratkę lub w kratkę na piknikach lub imprezach wyścigowych. Banery mogą być również wykorzystywane do dekoracji innych ścian. Te proste dekoracje mogą dodać splash koloru i głębi do swojej altany. Jeśli szukasz więcej pomysłów na dekoracje ścian altany, czytaj dalej.

Najczęstszym sposobem powieszenia flag z proporczykami są paski do zawieszania komend. Paski te mają małe haczyki, które wsuwa się w przelotkę baneru. Upewnij się, że system mocowania jest wystarczająco mocny, aby utrzymać baner. Jeśli używasz pasków do zawieszania poleceń, będziesz chciał wybrać te, które są oceniane dla wagi banera. Możesz nawet zrobić własne banery z chorągiewkami na zamówienie.

Jeśli nie masz przelotek, możesz użyć rzepów. Paski te są przeznaczone do owijania wokół banera. Ta metoda jest idealna, jeśli chcesz zmienić banery przy zachowaniu tej samej pozycji wyświetlania. Jednak może być konieczne przetestowanie pasków do zawieszania banerów najpierw na niepozornym obszarze. Pamiętaj również, aby przetestować każdy materiał do zawieszania na małym skrawku ściany przed zastosowaniem go na ścianie.

Sprawdź także:  Jak odnowić starą drewnianą altanę

Rośliny wiszące

Jeśli chcesz dodać trochę koloru do swojej altany, możesz użyć roślin wiszących. Te łatwe w pielęgnacji rośliny mogą dodać głębi, piękna i charakteru Twojej altanie. Istnieje wiele sposobów na powieszenie roślin i nadanie im pięknego wyglądu, w tym wykorzystanie makramy na cienkiej drewnianej kłodzie. Jest to świetny sposób na dodanie tropikalnego klimatu do altany. Jeśli nie masz zielonego kciuka, nie martw się – to zaskakująco proste.

Wybór odpowiednich roślin ma kluczowe znaczenie dla ogólnego wyglądu altany. Kilka rodzajów roślin wiszących ma różne wymagania świetlne, dlatego należy zapoznać się z instrukcją pielęgnacji. Na przykład bluszcz pospolity jest zwykle uprawiany w wiszącym koszu. Jeśli nie chcesz sadzić własnych roślin, możesz zdecydować się na odmiany wstępnie sadzone. Są one zazwyczaj łatwiejsze w pielęgnacji, ponieważ mają głębsze korzenie i większe liście.

Możesz też zrobić własną pionową ścianę roślinną, używając magnesów. Magnesy pomogą Ci zawiesić doniczki bez ich uszkodzenia. Dodatkowo, w razie potrzeby możesz łatwo przenieść rośliny. Inną opcją jest zakup kilku tablic magnetycznych. W ten sposób można powiesić kilka roślin na raz, a będziesz miał stałą roślinę ścienną, która nie wymaga deadheading. Przekonasz się, że są one dość elastyczne.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak pomalować murowaną altanę
Czytaj Dalej

Jak pomalować murowaną altanę

Przed pomalowaniem swojej ceglanej altany należy podjąć pewne środki ostrożności. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaki podkład użyć,…
Jak pomalować drewnianą altanę
Czytaj Dalej

Jak pomalować drewnianą altanę

Jeśli rozważasz pomalowanie swojej drewnianej altany, jest kilka wskazówek, których należy przestrzegać. Przed malowaniem powinieneś znać dokładną wilgotność…
Jak zrobić altanę z palet
Czytaj Dalej

Jak zrobić altanę z palet

W tym artykule omówione zostaną trzy istotne aspekty budowy altany z palet: uczynienie jej mocną i wodoodporną, zabarwienie…