Dlaczego drzewa są białe

Dlaczego drzewa są białe

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego drzewa są białe? Odpowiedź jest prosta: zawierają one biały pigment. Pomaga to w zauważeniu ich przez intruzów i pomaga zachować bezpieczeństwo. Ale dlaczego niektóre drzewa są pomalowane na biało? Dowiedz się, co one oznaczają w tym artykule! Czytaj dalej, aby odkryć, dlaczego drzewa są białe i co oznaczają dla swoich sąsiadów! Oto kilka popularnych przykładów:

Brzoza papierowa

Pomimo swojego białego koloru, brzoza papierowa nie jest drzewem czysto ozdobnym. Drewno, choć trwałe, jest również podatne na szkodniki i choroby. W przeciwieństwie do klonu, który ma żółtawe odcienie, brzoza papierowa ma białą korę. Podobnie jak inne drzewa liściaste, brzoza papierowa rośnie szybko i może mieć wiele pni. Dorasta do 98 stóp wysokości i 32 cali średnicy na wysokości piersi. Korona drzewa za młodu jest piramidalna, a w wieku dojrzałym wąska i owalna.

Brzoza papierowa wytwarza kwiaty żeńskie i męskie, które znajdują się w długich, cylindrycznych kotkach – Ten cytat został zaczerpnięty od redaktora serwisu modnaiza.com.pl. Po osiągnięciu dojrzałości brzoza papierowa wytwarza nasiona późnym latem lub wczesną jesienią. Ze względu na przystosowanie do śnieżnego krajobrazu produkują nasiona przez całą zimę. Te małe, cylindryczne nasiona mają większą szansę na przewietrzenie przez śnieg niż na gołej ziemi. To pomaga drzewom przetrwać surowe zimy.

Nasiona brzozy papierowej są żywotne i padają w obrębie drzewostanu, w którym zostały wyprodukowane. Może rosnąć w 50 procentach światła. Może jednak rosnąć w 50 procentach dostępnego pełnego słońca. Nasiona mogą być zbierane od jesieni przed rokiem nasiennym, aby dowiedzieć się więcej o ich reprodukcji. Jeśli nasiennictwo jest prowadzone po osiągnięciu pełnej dojrzałości przez brzozę papierową, może ona produkować dobre plony co drugi rok. Jednak dokładny czas rodzenia nasion może być różny w zależności od regionu. Aby uzyskać więcej informacji na temat cyklu reprodukcyjnego brzozy papierowej, należy obserwować kotki męskie jesienią przed rokiem nasiennym.

Brzoza srebrna

Brzozy srebrne są całkiem piękne. Mają piękne, ząbkowane liście i opadające gałęzie. To, co je wyróżnia, to ich uderzająca biała kora. Biała kora pomaga im przetrwać w północnym klimacie, ponieważ śnieg odbija promienie słoneczne od drzewa. Mają też ciekawe gałązki i korę, które łuszczą się pasmami. To pomaga im szybciej rosnąć. Nie należy jednak jeszcze sadzić ich na swoim podwórku. Wymagają dużo wody, więc zaplanuj sadzenie już teraz.

Sprawdź także:  Jakie drzewa najlepiej rosną na słabych glebach?

Naukowa nazwa brzozy srebrnej to Betula pendula. Gatunek ten rośnie na półwyspie w północnej Norwegii. Ma zwieszające się gałązki i białą korę. Drzewa te mają wiele zastosowań, od stolarstwa po papier. Jednak jak sama nazwa wskazuje, nie są to drzewa mało wymagające. Dlatego zanim kupisz srebrną brzozę, zastanów się, do czego chciałbyś ją wykorzystać.

Kolor kory wiąże się również z jej zdolnością do odbijania światła słonecznego. Kora jest biała ze względu na substancję chemiczną betulinę, która odbija światło słoneczne. Ponieważ betulina zapobiega absorbowaniu przez drzewo energii ze słońca, brzoza srebrna jest biała. Jednak kolor kory brzozy białej jest czerwono-pomarańczowy i może trwać do dziesięciu lat, zanim stanie się biały. To bardzo dużo czasu!

Bald Cypress

Bald Cypress jest jednym z najczęściej sadzonych drzew iglastych na świecie. Gatunek ten dorasta do 120 stóp wysokości przy średnicy pnia wynoszącej 3-6 stóp. Jego kora jest cienka, włóknista i ma kolor cynamonowy. Kolana drzew, zwane pneumatoforami, sięgają najwyższego punktu zalewu i uważa się, że pomagają stabilizować drzewo. Igły cyprysika mają długość jednego cala, są płaskie i zielone z czerwonawym odcieniem jesienią.

Jest to ważna cecha cypryśnika łysego, ponieważ pomaga drzewu rosnąć na terenach nisko położonych. Większość cyprysików rośnie wzdłuż strumienia. Strumienie te często są zalewane w różnym stopniu, a na początku drzewostanu poziom wody może mieć tylko kilka metrów głębokości. Dlatego też drzewa muszą szybko rosnąć, aby utrzymać się ponad wodami powodziowymi. Drzewo jest tolerancyjne na częściowe zacienienie, ale do dobrego wzrostu wymaga światła z góry.

Chociaż większość cyprysików łysych rośnie powoli, są one długowieczne i zaliczane do wolno rosnących okrytozalążkowych. Rośliny okrytonasienne wytwarzają szyszki zawierające gametofit męski i żeński. Szyszki męskie zawierają mikrosporofile, które są przenoszone przez wiatr do gametofitu żeńskiego. Megaspory rozwijają się z żeńskiej komórki macierzystej megaspory szyszki w procesie mejozy, w którym dzieli się ona na cztery haploidalne megaspory. Megaspory tworzą gametofit żeński.

Japońska brzoza biała

Japońska brzoza biała, zwana też azjatycką brzozą białą, to średnie lub duże drzewo o charakterystycznej i efektownej korze. To drzewo o białej korze jest ozdobne i może osiągać wysokość do 20 stóp. Jego owalne liście są lekko ząbkowane, z białym, smukłym zarysem. Kwiaty żeńskie wytwarzają drobne uskrzydlone nasiona i tworzą szyszki. Kora brzozy białej japońskiej jest gładka i złuszczająca się, co czyni ją atrakcyjną rośliną na każdym podwórku.

Sprawdź także:  Jakie drzewa są pod ochroną?

Brzoza biała japońska dorasta do 50 stóp wysokości i 40 stóp szerokości, z baldachimem do 6 stóp. Nie nadaje się do sadzenia pod liniami energetycznymi, ponieważ jej dolne gałęzie mogą na nie spadać. Można ją jednak przycinać, aby stworzyć wysokie zadaszenie. Brzoza biała japońska rośnie powoli, w typowym ogrodzie może dożyć nawet 40 lat. Drzewo to jest odporne na mróz w strefach od trzeciej do siódmej i nie wymaga dużych zabiegów pielęgnacyjnych.

Brzoza japońska pochodzi z górnego środkowego zachodu. Rosną 2-4 stopy rocznie i wymagają pełnego nasłonecznienia, aby dobrze się rozwijać. Brzozy japońskie są piękne o każdej porze roku. Zimą komponują się z nieskazitelnie czystym śniegiem, a latem ich białe liście tworzą wspaniały kontrast z zielonymi liśćmi. Stanowią efektowny akcent w każdym krajobrazie i są popularne podczas Dnia Zakochanych w Drzewach. Mogą być jednak wrażliwe na szkodniki, dlatego należy zachować ostrożność, aby zapobiec ich uszkodzeniu.

Topola europejska

Topola europejska jest drzewem dwupiennym. Jej kotki mają długość 1-3″, są owłosione, brązowe lub czerwone, gdy są niedojrzałe, i czerwone, gdy są dojrzałe. Kotki pręcikowe składają się z sześciu do dwunastu kwiatków, z których każdy ma sześć lub więcej pręcików. Przylegający do nich koszyczek groniasty jest wąski i ząbkowany w kierunku wierzchołka. Kotki pistillowe zawierają od czterech do ośmiu płatków, z których każdy zawiera jedno lub dwa nasiona.

Topola biała jest popularna jako drzewo ozdobne w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jej srebrna kora jest atrakcyjna i często wykorzystywana do zaakcentowania podwórka. Jej szybki wzrost sprawia, że jest przydatna w architekturze krajobrazu wokół nowych domów. Aby dobrze się rozwijać, topola potrzebuje wilgotnej gleby i powinna być podlewana co tydzień, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Jeśli zostanie umieszczona w odpowiednim miejscu, może być wykorzystana jako wiatrochron lub drzewo okazowe.

Po raz pierwszy został odkryty w Nowej Anglii w 1785 roku i wkrótce zaczął się rozprzestrzeniać. Do końca XIX wieku gatunek ten był rozpowszechniony w całych wschodnich Stanach Zjednoczonych. Odnotowano go w Michigan, południowo-zachodnim Teksasie i Block Island, Rhode Island. Do 1910 roku sadzono ją również w wiatrochronach w Północnej Dakocie i Montanie. Topola biała może dorastać do ponad 50 stóp średnicy i może osiągać do 10 metrów wysokości.

Sprawdź także:  Jakie drzewa przyciągają ptaki?

Aspen amerykański

Nazwa Aspen amerykański pochodzi od charakterystycznego pnia liściowego tego drzewa. Łodyga jest płaska, ma długość od pół do trzech cali i zakręca pod kątem prostym w stosunku do blaszki liściowej. Ta unikalna cecha sprawia, że liście wydają się drżeć, gdy obracają się pod wpływem wiatru. Liście osiki amerykańskiej są często uważane za jedne z najpiękniejszych drzew w przyrodzie. Niekoniecznie jednak mają one taki sam wygląd jak inne rodzaje osiki.

Klon Pando jest uważany za największy ze wszystkich gatunków osiki i zajmuje 106 akrów. Pochodzi od jednego samca i obecnie zawiera ponad 40 000 pojedynczych drzew. Rośnie na terenie Fishlake National Forest w Utah. Osiki trzęsące się są jednymi z pierwszych drzew, które regenerują się po katastrofach. Dzieje się tak dlatego, że potrafią one odrastać z martwych pniaków i obumierających systemów korzeniowych. Osiki są nie tylko piękne, ale także użyteczne dla ludzi i dzikich zwierząt.

Osika trzęsąca się jest częstym widokiem w lasach, parkach i zadrzewieniach. Jej kora jest ciemna i bruzdowana. Obie odmiany są piękne, ale najszerzej rozpowszechniona jest osika amerykańska. Drzewa te mają szeroki zakres siedlisk i najlepiej rosną w strefach odporności roślin USDA od jednej do ośmiu. Drzewa te preferują pełne słońce. Nie rosną dobrze w cieniu lub w długich okresach stojącej wody. Dobrze radzą sobie w wilgotnej glebie, ale nie radzą sobie w glebie zbyt suchej lub zbyt mokrej.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jakie drzewa przyciągają ptaki?
Czytaj Dalej

Jakie drzewa przyciągają ptaki?

Podczas sadzenia ogrodu jednym z najważniejszych pytań, które należy zadać jest: Jakie drzewa przyciągają ptaki? Najlepiej wybrać drzewa…
Jakie drzewa są pod ochroną?
Czytaj Dalej

Jakie drzewa są pod ochroną?

Kiedy drzewo jest pod ochroną? Istnieje kilka powodów, dla których drzewo znajduje się pod ochroną. Są to m.in.…