Jakie drzewa przyciągają ptaki?

Jakie drzewa przyciągają ptaki?

Podczas sadzenia ogrodu jednym z najważniejszych pytań, które należy zadać jest: Jakie drzewa przyciągają ptaki? Najlepiej wybrać drzewa liściaste, iglaste i owocowe. Wierzby i drzewa owocowe to również świetny wybór, ponieważ dostarczają ptakom pożywienia i służą jako miejsca do gniazdowania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach drzew i ich korzyściach dla ptaków. I nie zapomnij posadzić kilku z tych drzew w swoim ogrodzie!

Drzewa liściaste

Dodanie drzew liściastych do krajobrazu może być doskonałym sposobem na zachęcenie ptaków do odwiedzenia domu. Drzewa te tracą swoje szerokie liście jesienią, ale wkrótce powrócą z kwiatami, jagodami i pąkami, które przyciągną owady. Ptaki uwielbiają również drzewa liściaste, ponieważ zapewniają one pożywienie dla gatunków żyjących na ziemi. Klony i dęby to dwa popularne rodzaje drzew liściastych, które przyciągają ptaki i zapewniają im cenne siedliska.

Buk amerykański to jedno z dużych drzew liściastych, które jest szczególnie atrakcyjne dla ptaków. Jest on siedliskiem wielu ptaków owadożernych, w tym wron i kosów. Produkuje również orzeszki bukowe, które są przysmakiem wielu gatunków ptaków, w tym rzadkiego kulika wielkiego. Wiele innych ptaków odwiedza to drzewo ze względu na jego liście, pąki i żołędzie, z których korzysta kilka gatunków ptaków.

Inne drzewa liściaste są popularne wśród ptaków, w tym drzewa owocowe. Ich kwiaty przyciągają owady, a same owoce są spożywane przez wiele gatunków ptaków. Jagody kamczackie to popularne krzewy, które mogą wyrosnąć na drzewa. Woskownice cedrowe, robinie i kobczyki żywią się jeżynami. W zależności od miejsca zamieszkania, jeżyny mogą być również wielką atrakcją dla ptaków. Ponadto mogą one służyć jako dom dla ptaków wędrownych i zapewniać im schronienie.

Iglaki

Wiecznie zielone rośliny, takie jak iglaki, są atrakcyjne dla ptaków, ponieważ oferują im pożywienie i schronienie przez cały rok. Wypełnione nasionami szyszki drzew iglastych są doskonałym źródłem pożywienia dla ptaków. Jałowiec i cis oferują również owoce podobne do jagód, które przyciągają ptaki żywiące się nasionami. Niektóre drzewa iglaste nadają się nawet na posągi ogrodowe lub na wiecznie zielone kolumny w ogrodzie podwórzowym. Nisko rosnące drzewa iglaste można łączyć w różnych kombinacjach kolorystycznych, co sprawia, że są one doskonałym wyborem do przyciągania różnych ptaków.

Choć zimą trudno jest dostrzec ptaki, iglaki są łatwiejsze do zauważenia niż kiedykolwiek. Sowy polarne i marmurki przyciągają jagody produkowane przez gałązki jodeł zachodnich i daglezji. Oba gatunki zależą od starych lasów i są zagrożone przez nadmierną wycinkę. Ponieważ mureny są gniazdującymi na drzewach członkami rodziny Alcid, składają swoje jaja na dużych gałęziach drzew pokrytych mchem lub porostami. Tylko stare drzewa iglaste mają gałęzie wystarczająco duże, aby ptaki mogły wygodnie założyć gniazdo.

Sprawdź także:  Które drzewa mają najlepsze drewno do wędzenia?

Drzewa liściaste zapewniają pożywienie i schronienie przez cały rok. Jednak drzewa iglaste są najlepszymi drzewami do posadzenia w ogrodzie ze względu na ich nakładające się cykle życiowe. Przez cały rok przyciągają one wiele różnych gatunków ptaków. Na przykład cedr czerwony zapewnia woskownicom miejsca do gniazdowania i osłonę. Świerki zapewniają schronienie i pożywienie zimującym ptakom, a wiosną przyciągają pliszki. Innym rodzajem drzewa, które przyciąga ptaki, jest sumak. Jagody tej rośliny są czerwone, co przyciąga zarówno ptaki, jak i małe ssaki.

Drzewa owocodajne

Jeśli chcesz przyciągnąć więcej ptaków na swoje podwórko, posadź drzewa owocodajne. Są one łatwe w uprawie i mogą zapewnić różnorodne, zdrowe pożywienie. Drzewa owocowe przyciągają ptaki, ponieważ dostarczają im wiele różnych owoców i nasion do jedzenia. Ponadto nasiona drzew owocowych mogą szybko rozprzestrzeniać się w powietrzu, gdy spadają z pysków ptaków.

Drzewa jagodowe są atrakcyjne zarówno dla ludzi, jak i dla ptaków. Przyciągają ptaki dostarczając pokarmu dla gatunków żywiących się jagodami. Na przykład krzew żurawiny amerykańskiej viburnum ma czerwone jesienne jagody i białe wiosenne kwiaty. Jej owoce przyciągają dzięcioły, kolibry i kosy, a także ptaki niebieskie. Stanowią również pożywienie dla tych ptaków w okresie zimowym.

Wśród drzew owocowych jałowiec jest popularnym drzewem ozdobnym, które może rosnąć w większości klimatów. Jest to drzewo łatwe w utrzymaniu, o różnych kształtach i kolorach, nadające się do uprawy w strefach od 2 do 10 w USA. Wiele ptaków przyciąga jego jagody, a gałęzie jałowca zapewniają osłonę i schronienie przed zimnymi wiatrami. Jego gałęzie stanowią miejsca gniazdowania dla ptaków, a owoce są dobre dla ich zdrowia. Jałowiec powinien mieć dwie męskie rośliny, ponieważ samice nie produkują owoców bez swoich męskich odpowiedników. Szyszki żeńskie wyglądają jak mięsiste jagody, a męskie jak miniaturowe szyszki sosnowe.

Wierzby

Rodzime wierzby są wspaniałymi roślinami przyciągającymi ptaki, ponieważ zapewniają miejsca do gniazdowania, pożywienie i schronienie dla wielu różnych gatunków dzikich zwierząt. Drzewa te mogą rosnąć w pełnym słońcu lub w półcieniu. W zależności od klimatu mogą tolerować różne gleby. Wierzby rosną na glebach od wilgotnych do mokrych i potrzebują około czterech godzin światła słonecznego dziennie. Sadzenie ich w pobliżu linii energetycznych nie jest dobrym pomysłem, ponieważ ich korzenie rosną bardzo szeroko. Wierzby są podatne na przegonienie przez gatunki inwazyjne, takie jak np. pnącze wirginijskie, które może przejąć drzewa i rośliny.

Sprawdź także:  Jakie drzewa są najbardziej wrażliwe na zanieczyszczenia?

Wierzby płaczące zapewniają schronienie dla ptaków. Wiele gatunków ptaków śpiewających i małych ptaków zakłada gniazda na gałązkach wierzby. Sroki czarne wykorzystują nadrzeczne zarośla wierzbowe jako grzęzawiska. Duże wierzby zapewniają ptakom najbardziej zróżnicowane miejsca noclegowe. W dużych wierzbach można znaleźć gniazda jastrzębi, sów i wron. Stare wierzby są również częstym miejscem zamieszkania ptaków gniazdujących w dziuplach.

Wierzby przyciągają wiele różnych gatunków ptaków, w tym bobry. Przyciągają również inne dzikie zwierzęta, w tym jelenie. Stanowią również schronienie dla królików, piżmaków, łosi i bobrów. Owady również lubią spadź, którą produkują mszyce. Jednak wierzby mogą gnić, gdy gleba jest zbyt wilgotna. Aby temu zapobiec, należy podlewać wierzby daleko od pnia, aby uniknąć ryzyka gnicia korzeni.

Amerykańskie robinie

Jeśli szukasz rodzimych gatunków ptaków na swoim podwórku, rozważ posadzenie roślin przyjaznych robiniom. Robiny potrzebują roślin zarówno jako schronienia, jak i pożywienia. Wyższe drzewa są idealne, ponieważ oferują większą powierzchnię do gniazdowania. Dodatkowo, instalacja gzymsów na drzewach pozwoli Ci obserwować proces i obserwować ptaki, jak pracują nad stworzeniem gniazda. Jeśli chcesz zachęcić robinie do wykorzystywania drzew jako miejsc gniazdowania, pamiętaj, że są one terytorialne.

Aby przyciągnąć te ptaki, zasadź drzewa, które produkują jagody i inne źródła pożywienia, które mogą jeść. Możesz także umieścić plastikową tacę pod rośliną doniczkową. Oczko wodne lub łaźnia dla ptaków, w której krąży woda, przyciągnie je. Dla zwiększenia atrakcyjności spróbuj umieścić karmniki na owoce w pobliżu krzewów i kwiatów. Robale lubią jeść owoce i inne owady, więc można je przyciągnąć do karmnika.

Amerykańskie robinie preferują naturalne rośliny, które są bogate w jagody. Ptaki te będą jeść owoce z karmników, a wiosną i latem będą się również żywić mącznikami i owadami. Karmniki z podrobami również mogą przyciągnąć te ptaki, ale nie wracają one do nich regularnie. Na swoim podwórku możesz jednak przyciągnąć wiele innych gatunków ptaków. Jeśli masz kilka drzew przyjaznych robinom, będziesz w stanie przyciągnąć wiele gatunków ptaków.

Morwa czerwona

Jeśli chcesz dodać trochę naturalnego piękna do swojego podwórka, możesz rozważyć posadzenie drzewa morwy czerwonej. Morwy z drzew morwowych są pyszne i pożywne, można je jeść prosto z drzewa lub gotować na placki, przetwory, a nawet wino. Te smaczne jagody są szczególnie smaczne w ciepłe letnie dni. Korona drzewa morwy czerwonej ma zaokrąglony kształt, a liście są 5-calowe, podłużne i ząbkowane. Jesienią przebarwiają się na żywy żółty kolor.

W przeciwieństwie do innych owoców jagodowych, morwy nie są ulubionym pokarmem wielu ptaków. Jednak niektóre ptaki, np. garbusy, zjedzą je, jeśli są dojrzałe. Oprócz jagód, drzewa morwowe przyciągają także wilgi. W sezonie lęgowym wilgi latają w poszukiwaniu jagód, które zjadają zarówno dojrzałe, jak i niedojrzałe.

Sprawdź także:  Czy kora drzewa odrasta po upadku drzewa?

Morwy są ulubionym źródłem pożywienia dla sójek, które można zobaczyć niemal bez przerwy żerujące na morwach. Te kolorowe ptaki żyją na terenach leśnych, a w wielu regionach Stanów Zjednoczonych na podwórkach rosną drzewa morwowe. Oprócz tego, że są smaczne, mają szeroką gamę diet. Zjedzą prawie wszystko, a morwy są jednym z tych pokarmów.

Brzoza słodka

Brzozy słodkie pochodzą ze wschodniej części Ameryki Północnej. Te drzewa liściaste rosną od południowego Maine do południowego Ontario. Są tolerancyjne na różne warunki glebowe i są szczególnie atrakcyjne dla ptaków. Dobrze rosną w wilgotnych lasach i są stosunkowo mało wymagające. Przyciągają wiele różnych gatunków dzikich zwierząt, w tym ptaki śpiewające i pszczoły. Przyciągają również wiele innych gatunków, w tym jelenie i łosie. Owocujące wiosną kotki są smaczne dla ptaków, które uwielbiają się nimi zajadać.

Brzozy słodkie przyciągają ptaki ze względu na swój charakterystyczny wygląd. Młode drzewa mają gładką, czerwono-brązową korę, dojrzała kora jest brązowo-czarna i łuszcząca się. Kotki, czyli skupiska drobnych kwiatów bez płatków, pojawiają się przed pojawieniem się liści, a dojrzałe liście przybierają kolor złotożółty. W brzozach słodkich żyją również larwy wielu gatunków ćm i motyli, w tym popularnego przecinka zielonego. Jeśli chcesz przyciągnąć szeroką gamę dzikich zwierząt, posadź na swoim podwórku brzozę słodką.

Gatunek ten znany jest pod wieloma nazwami, ale słowo brzoza odnosi się do co najmniej 60 gatunków drzew liściastych występujących we wschodnich Stanach Zjednoczonych. Nazwa Sweet Birch pochodzi od łacińskiego słowa “betula”, które oznacza brzozę. Brzoza słodka to drzewo liściaste o czerwonobrązowych pniach i łuszczącej się korze. Pochodzi ze wschodniej części Ameryki Północnej i jest czasami nazywana czarną brzozą lub mahoniową brzozą, która ma podobny czerwono-brązowy kolor. Najstarszy udokumentowany egzemplarz Sweet Birch ma 368 lat!

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak zrobić plantację choinek krok po kroku
Czytaj Dalej

Jak zrobić plantację choinek krok po kroku

Prowadzenie plantacji choinek jest wymagającym fizycznie przedsięwzięciem. Zazwyczaj wymaga sadzenia drzewek w zimne, wczesnowiosenne dni i ciągłego zginania.…
Znaczenie jemioły dla drzewa
Czytaj Dalej

Znaczenie jemioły dla drzewa

Być może zastanawiasz się, czym jest jemioła i dlaczego drzewa jej nie lubią. Oto krótki przegląd. W skrócie,…