Jakie drzewa nie tracą liści na zimę?

Jakie drzewa nie tracą liści na zimę?

Jeśli zastanawiasz się, jakie drzewa nie tracą liści na zimę, czytaj dalej. Ten artykuł wymienia niektóre z nich. W tym artykule dowiesz się również o Tamaryndowcu, Ironwood i Żywych dębach. Wszystkie one są doskonałymi kandydatami do zimowego kształtowania krajobrazu. Nie można ich zgubić ludzką ręką, a mogą być pięknym dodatkiem do każdego podwórka lub parku miejskiego. Mam nadzieję, że te informacje ułatwią decyzję o posadzeniu tych drzew.

Drzewa wiecznie zielone

Dlaczego niektóre drzewa wiecznie zielone zachowują liście? Odpowiedź może być zaskakująca, ale nie tracą one liści na zimę. Drzewa zimozielone produkują białka zapobiegające zamarzaniu, które uniemożliwiają wzrost kryształków lodu i zmuszają je do utrzymania kształtu stożka. Proces ten jest regulowany przez wapń i hormony. Ponadto w suchym klimacie liście drzew iglastych są chronione przed zimnem przez woskowe łuski.

Sprawdź także:  Jakie drzewa są najlepsze do oczyszczania powietrza?

Gdy jesień zbliża się ku końcowi, większość drzew szerokolistnych strefy umiarkowanej usuwa liście i magazynuje wytworzone przez nie bogate w minerały drewno. Wiecznie zielone drzewa iglaste zachowują jednak liście przez cały rok, ponieważ nie tracą ich na zimę. Stosują inną strategię, aby poradzić sobie ze stresem związanym z długą zimą. Jasne kolory jesiennych liści są ulotne, ale liście drzew wiecznie zielonych pozostają zielone przez wiele miesięcy.

Żywe dęby

Większość drzew liściastych zrzuca liście na zimę, ale nie żywe dęby. Ten rodzaj drzew zachowuje liście przez cały rok i zrzuca je powoli, przy czym czasami zrzucanie liści jest przyspieszone przez epidemie grzybów i owadów. W okresie letnim również doświadcza zrzucania liści, ale liście nigdy nie wydają się gołe. Ta cecha sprawia, że są one doskonałym wyborem dla krajobrazu w obszarach przybrzeżnych. Istnieje jednak ważne rozróżnienie pomiędzy tymi dwoma rodzajami drzew.

Sprawdź także:  Które drzewa mają najlepsze drewno do wędzenia?

Chociaż żywe dęby nie tracą liści na mroźną zimę, zrzucają część liści na początku marca. W kolejnych tygodniach na drzewach wyrastają nowe liście. To zrzucanie nie jest oznaką, że drzewo umiera, po prostu robi miejsce dla nowego wzrostu. Nie należy jednak wpadać w panikę z powodu utraty liści, ponieważ żywe dęby nie tracą liści na zimę.

Tamaryndowiec

Drzewa tamaryndowca rosną w regionach o umiarkowanym klimacie i wymagają suchej zimy, aby wydać owoce. Nie tracą liści na zimę. Tamaryndowce najlepiej uprawiać na dużych wysokościach, około 1000 metrów nad poziomem morza. Aby zmaksymalizować produkcję, rośliny tamaryndowca potrzebują ciepłego, suchego klimatu w porze suchej. Po zebraniu owoców, drzewa tamaryndowca wchodzą w stan spoczynku i zrzucają liście na zimę. Generalnie przycinanie drzew tamaryndowca nie jest konieczne, ponieważ dobrze reaguje na przycinanie w krótkim okresie czasu.

Sprawdź także:  Jakie drzewa można posadzić zamiast płotu?

Drzewa tamaryndowe mają pierzaste liście i ciernisty pień. Gałęzie drzew są bardzo wytrzymałe i odporne na wiatr. Mają też silne korzenie boczne. Tamaryndowiec nie jest uważany za gatunek inwazyjny w większości klimatów, a drzewa nie tracą liści na zimę. Należy jednak chronić je przed mrozem, jeśli sadzi się je w zimnym klimacie.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jakie drzewa przyciągają pioruny?
Czytaj Dalej

Jakie drzewa przyciągają pioruny?

Najbardziej oczywiste pytanie: “Jakie drzewa przyciągają pioruny?” Odpowiedź jest taka sama dla każdego regionu, ale niektóre są bardziej…
Jakie zwierzęta zajmują drzewa?
Czytaj Dalej

Jakie zwierzęta zajmują drzewa?

Zwierzęta, które żyją na drzewach to w większości ssaki. Do najczęstszych ssaków zamieszkujących drzewa należą wiewiórki, wiewiórki i…
Symbolika drzew
Czytaj Dalej

Symbolika drzew

Czy wiesz, że drzewa mają wiele symbolicznych znaczeń? Jeśli nie, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o znaczeniach…