Jakie drzewa kwitną na biało?

Jakie drzewa kwitną na biało?

Jeśli zastanawiasz się jakie drzewa kwitną na biało to dobrze trafiłeś. Na świecie jest wiele drzew kwitnących na biało, ale które z nich najlepiej sprawdzą się na Twoim podwórku? Poniżej wymieniłam kilka z nich. Kwitnąca grusza: Jej białe kwiaty kwitną wiosną, a przez całą jesień ma również jagody. Drzewo to jest szczególnie piękne w krajobrazie. W zależności od tego, gdzie jest posadzone, może mieć białe kwiaty przez cały rok.

Ivory Silk Lilac

Jeśli chcesz posadzić drzewo, które jest odporne na północny klimat, ale nadal ma delikatny zapach, powinieneś rozważyć Ivory Silk Lilac. Ten wytrzymały lilak japoński może tolerować temperatury do 30 stopni poniżej zera, co czyni go wszechstronnym rozwiązaniem. Ze względu na późne kwitnienie i obfite plony świetnie nadaje się na trawnik, a także jako ozdobny punkt w ogrodzie.

Liliowiec jedwabisty Ivory najlepiej rośnie w pełnym słońcu, choć w półcieniu i cieniu będzie słabiej kwitł. To wytrzymałe drzewo preferuje dobrze zdrenowaną, bogatą w próchnicę glebę. Dobrze radzi sobie również na terenach miejskich, ale powinno być posadzone w słonecznym miejscu w obszarze, który otrzymuje dużo naturalnego światła. Drzewo to rośnie powoli, w początkowych latach ma kształt piramidy, a następnie przekształca się w drzewo o gładkich krawędziach.

Ivory Silk Lilac to piękny wybór dla osób poszukujących pięknego, pachnącego drzewa w swoim krajobrazie. Choć jest blisko spokrewniony ze staromodnym japońskim lilakiem drzewiastym, to lilak jedwabisty Ivory Silk jest charakterystycznym typem. Dorasta do 30 stóp wysokości i 20 stóp szerokości, ma wyprostowany, rozłożysty pokrój. Drzewa te są mrozoodporne w strefach od 3 do 7 USDA, a ich wdzięczny, gęsty pokrój dobrze komponuje się z wieloma krajobrazami.

Liliowce Ivory Silk wymagają regularnego podlewania. Oprócz regularnego podlewania drzewo to dobrze radzi sobie z dodatkowym nawożeniem w suchych warunkach. Może rozwijać się samodzielnie w ciepłym, słonecznym klimacie, ale w suchych warunkach wymaga dodatkowego podlewania. Jeśli woda jest dostępna, należy poczekać do momentu, gdy kwiaty będą się dopiero otwierać. W ten sposób można zapewnić, że cięty kwiat dłużej zachowa swój zapach.

Mirt chiński

Mirt chiński, czyli Lagerstroemia subcostata, to niewielkie drzewo i krzew pochodzący z Azji. Jego liście są ciemnozielone, owalne, a jesienią przebarwiają się na jaskrawoczerwono. Kwiaty są białe z różowymi oznaczeniami. Podobny gatunek, limii, pochodzi z górzystych obszarów Chin. Gatunek ten jest wykorzystywany w programach hodowlanych do produkcji roślin o ciemniejszych kwiatach i krótszym, bardziej krzaczastym pokroju.

Sprawdź także:  Jakie są rodzaje drzew iglastych?

Crape Myrtle to najpopularniejszy wybór dla cieniolubów w krajobrazie. Gęste liście tej rośliny zapewniają cień przez pięć miesięcy w ciągu lata. Kwiaty natomiast mają delikatny, biały kolor, który rozkwita czystą bielą. Jesienią liście zmieniają kolor na czerwony, a kora jest cynamonowo brązowa. Crape Myrtle jest drzewem mało wymagającym, co jest zaletą dla tych, którzy obawiają się szkodników.

Sadzenie Crape Myrtle jest łatwe. Można go sadzić jako drzewo okazowe lub w grupach. Liście są owalne i mają od jednego do dwóch cali długości. Liście są brązowe, gdy rozwijają się po raz pierwszy wiosną. Jesienią liście żółkną i opadają. Crape Myrtle jest bardzo łatwy w uprawie i powinien być rozstawiony na cztery do pięciu stóp. Jeśli posadzimy Crape Myrtle w grupie, będzie się szybko rozprzestrzeniać i stanowić atrakcyjny akcent w każdym ogrodzie.

Najwyższa odmiana Crape Myrtle może służyć jako liściasty ekran. To szybko rosnące drzewo jest odporne na szkodniki i suszę oraz przystosowuje się do większości gleb. Wysokie krzewy Crape Myrtle zapewniają wizualną prywatność i są idealne do ochrony delikatnych roślin przed silnymi wiatrami. Ich kwiaty pojawiają się na nowych przyrostach. Kwiaty Crape Myrtle kwitną na biało

Kasztanowiec

Znane z pięknych białych kwiatów wiosną kasztanowce to nierodzime drzewa liściaste, które są mrozoodporne na obszarach Nowej Anglii i południowego wschodu. Chociaż drzewo to ma bardzo mało liści jesiennych, może stanowić linię ulicy lub dodawać cień do krajobrazu. Baldachim kasztanowca jest gęsty i bogaty, blokując większość światła słonecznego. Ten gęsty baldachim dodaje również wizualnego zainteresowania do Twojego krajobrazu. Drzewo to jest łatwe w uprawie, ale może być podatne na choroby liści, chrząszcze japońskie i owady z rodziny skalnicowatych. Ma też tendencję do przypalania liści w suchej glebie, dlatego ważne jest zapewnienie mu odpowiedniej wilgotności.

Kwiaty tego drzewa nie są jadalne, ale w maju tworzą oszałamiający pokaz kolorów. Kwiaty są białe z różowymi płatkami i różową podstawą. Kwiaty są zapylane przez owady. Po kwiatach następuje jadalny owoc zwany szyszką, który otoczony jest zieloną łupiną. Kasztanowiec dorasta do 50-75 stóp wysokości i może żyć nawet 300 lat. To drzewo pochodzi z Europy Wschodniej i może rosnąć do 300 lat. Kępy kwiatów kasztanowca kwitną na biało wiosną i stanowią bogate źródło nektaru dla wielu gatunków ptaków i owadów. Po zakończeniu kwitnienia drzewa przekształcają się w zielone strąki pokryte kolcami. Dojrzałe strąki rozdzielają się i uwalniają owoce.

Sprawdź także:  Czy lepiej sadzić drzewa owocowe wiosną czy jesienią?

Kasztanowce czerwone są największe z gatunku i osiągają wysokość ośmiu metrów. Rosną w południowo-wschodniej Europie. Mogą być małym lub dużym krzewem. Ich żywotność nie jest znana, ale rodzice żyją zwykle 300 lat. Kora drzewa jest gładka za młodu i z wiekiem ciemnieje w łuszczące się płytki. Gałązki są pozbawione włosów i mają owalne, ciemnoczerwone pąki, które są błyszczące i lepkie. Łupiny szyszek są zamknięte w kolczastej, zielonej obudowie, która występuje również na liściach kasztanowca. Liście są duże i dłoniaste, z pięcioma ostro zakończonymi listkami.

Crapemyrtle ‘Royal White’

Crapemyrtle to piękna roślina, która kwitnie przez całe lato swoimi czysto białymi kwiatami. Kwiaty pojawiają się wiosną, utrzymują się przez około cztery miesiące i powtarzają przez całe lato. Czerwone liście i zwarty pokrój sprawiają, że jest to doskonały wybór na obwódki i krzewy akcentujące. Dorasta do około czterech lub pięciu stóp wysokości. Jest to szybko rosnąca roślina, która doskonale odnajduje się w krajobrazie. Świetnie nadaje się do miejsc zacienionych lub jako roślina obwódkowa.

Istnieje wiele szkodników i chorób, które mogą zaatakować mirty, ale najczęstszą jest mączniak rzekomy, grzyb, który powoduje białe do szarych plam na liściach i kwiatach. Silnie zainfekowany kwiat może się nawet nie otwierać, a zaatakowane części rośliny mogą stać się zahamowane i zniekształcone. Najczęstszy problem jest spowodowany przez połączenie cienistych, wilgotnych warunków i zatłoczonych obszarów sadzenia. Grzyb rozwija się w warunkach wilgotnych, wysokiej wilgotności w nocy i suchych, umiarkowanych warunkach w ciągu dnia.

White Crape Myrtle to popularne, kwitnące latem liściaste małe drzewo, które dobrze rozwija się na południu. Może wytrzymać temperatury rzędu 100 stopni w Sacramento i nie wymaga zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Kwiaty są produkowane w dużych klastrach i trwają do jesieni. Kora tej rośliny łatwo się złuszcza, odsłaniając pień pod spodem. Jest to idealne drzewo okazowe, ale stanowi również piękną roślinę okrywową.

Inną odmianą mirtów jest mirt Twilight. Jest ona większa od pozostałych, osiąga od 15 do 20 stóp wysokości i rozciąga się na około 10 stóp. Twilight Crape Myrtle ma największe głęboko fioletowe kwiaty spośród wszystkich drzew mirtowych i kwitnie przez całe lato. Drzewa te można przycinać do jednego pnia lub do struktury wielopniowej. Liście i pędy kwiatowe mirtów Twilight są owalne i zapewniają całoroczne zainteresowanie na podwórku.

Sprawdź także:  Czy można malować drzewa farbą emulsyjną?

Jeżyna popielata

Jeżyna popielata jest niewielkim drzewem rodzimym, które jest interesujące przez cały rok. W lecie kwitnie na biało, ma atrakcyjne liście i jadalne owoce, a zimą cieszy oko gładką, szarą korą. Raz posadzona malina jest odporna na suszę i łatwa w utrzymaniu. Roślina ta stanowi również siedlisko dla ponad pięćdziesięciu gatunków dzikich zwierząt, w tym ponad trzydziestu pięciu gatunków ptaków. Białe kwiaty jeżyny są jedną z jej najbardziej znanych cech.

Rodzaj Serviceberry składa się z około 20 gatunków, z których osiem występuje w stanie Nowy Jork. Powszechne nazwy jeżyn to Amelanchier arborea, Allegheny serviceberry i downy serviceberry. Jej kwiaty są bardzo pachnące i pojawiają się wczesną wiosną. Istnieje kilka odmian jarzębu brekinii, w tym jarząb brekinia, jarząb brekinia i jarząb brekinia.

Jako drzewo ogrodowe jarząb pospolity dobrze czuje się w miejscach słonecznych, otwartych, o dobrym drenażu i umiarkowanej wilgotności. Jest to dobry wybór do sadzenia wzdłuż krawędzi ogrodów leśnych, strumieni i zbiorników wodnych. Doskonale sprawdzają się również w krajobrazach z roślinami rodzimymi i ogrodach siedliskowych. Stanowią doskonały okaz drzewa. Wytrzymują umiarkowaną suszę i zanieczyszczenia. Są roślinami uniwersalnymi, które stanowią również siedlisko dla ptaków śpiewających i Lepidoptera.

Pochodząca ze wschodniej części Ameryki Północnej jarzębina jest wytrzymała w strefach od 4 do 7 i rośnie na większości gleb. Jagody i kwiaty są krótkotrwałe i zastępowane przez owoce podobne do jagód. Jagoda kamczacka jest ulubieńcem ptaków i motyli wiklinowych. W ogrodzie leśnym Serviceberry jest doskonałym wyborem dla dzikiej przyrody i czyni piękne drzewo ozdobne. Gdzie zatem szukać tego pięknego drzewa?

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jakie drzewa przyciągają pioruny?
Czytaj Dalej

Jakie drzewa przyciągają pioruny?

Najbardziej oczywiste pytanie: “Jakie drzewa przyciągają pioruny?” Odpowiedź jest taka sama dla każdego regionu, ale niektóre są bardziej…