Jakie drzewa są dobre do sadzenia na cmentarzu?

Jakie drzewa są dobre do sadzenia na cmentarzu?

Decydując się na posadzenie drzewa na cmentarzu, zastanów się jak wysokie ma być. Wiele cmentarzy jest przeznaczonych tylko do pochówków, więc nie mogą przebiegać przez nie linie energetyczne. Prawdopodobnie stare cmentarze zaczynały od małych drzew, a potem rosły w wyższe. Drzewa na cmentarzu są zwykle pozostawiane do naturalnego wzrostu i ścinane tylko wtedy, gdy zachorują lub umrą. Pozostawienie drzewa do naturalnego wzrostu wymaga mniejszej ilości zabiegów pielęgnacyjnych. Przed rozpoczęciem sadzenia upewnij się, że zbadałeś konkretny rodzaj drzewa, które planujesz posadzić.

Evergreens

Planując krajobraz pomnikowy, należy pamiętać o różnych porach roku – Te szczegóły są dziełem redakcji serwisu Inwestor Budowlany. Rośliny zimozielone mogą zapewnić całoroczne zainteresowanie dzięki różnym gatunkom i okresom kwitnienia. Wybierz odmiany kwitnące wiosną, takie jak krabary, jeżyny i wiśnie, aby dodać kolor do krajobrazu. Niektóre gatunki, takie jak cis i cykoria, tolerują intensywne przycinanie. Niektóre gatunki wymagają regularnego przycinania, aby wyglądały jak najlepiej.

Jeśli chodzi o materiały do sadzenia, należy pamiętać o przestrzeni i warunkach glebowych cmentarza. W miesiącach letnich odpowiednie mogą być kwiaty i krzewy. Jeśli chcesz uzyskać bardziej naturalny wygląd, wybierz kwiaty, krzewy karłowe i inne byliny. Rośliny zimozielone są świetne do nasadzeń przy grobach, ponieważ mają ponury odcień w lecie i ciepły kolor w zimie. Pomaga to złagodzić ogólnie ponury charakter cmentarza.

Sprawdź także:  Jakie drzewa najlepiej rosną na słabych glebach?

W przypadku krajobrazu pomnikowego należy rozważyć poziom nasłonecznienia i wilgotności obszaru, na którym będzie rosła roślina. W przypadku grobów o pełnym lub częściowym zacienieniu należy wybrać rośliny odporne na suszę. Jeśli nie jesteś pewien, co posadzić, zapytaj zarząd cmentarza o to, jakie rodzaje roślin najlepiej sprawdzają się na danym terenie. Z przyjemnością zaproponują odmiany i style roślin odpowiednie dla środowiska cmentarza.

Jałowce

Jałowce są doskonałymi drzewami cmentarnymi, ale mogą być trudne do uprawy w pomieszczeniach. Ich liście brązowieją podczas zimnej pogody, co jest ich wewnętrznym mechanizmem ochrony przed mrozem. Wiosną jednak wracają do zieleni. Jałowce potrzebują umiarkowanej ilości wilgoci i mogą korzystać z regularnego zamgławiania. Jałowce są często wykorzystywane jako drzewa pomnikowe, ale należy upewnić się, że przestrzega się lokalnych wytycznych dotyczących prawidłowego przycinania.

Istnieje kilka rodzajów jałowców, w tym jałowiec kolumnowy, który dobrze rośnie w pojemnikach. Często sadzi się go w miejsce cyprysów w klimacie umiarkowanym. Ich smukły wzrost sprawia, że są dobrym wyborem na małe podwórka, głazy i przy grobach. Jałowce są odporne na upały i suszę, ale potrzebują dużo światła, aby dobrze się rozwijać. Jałowce są również powszechnie stosowane jako drzewa pogrzebowe i można je łatwo przesadzić.

Sprawdź także:  Jakie drzewa przyciągają ptaki?

Klony czerwone

Wśród innych korzyści klony czerwone są pięknym drzewem, które wytwarza liście i owoce dla dzikich zwierząt. Króliki, łosie i jelenie chętnie odwiedzają klon czerwony. Jego czerwona kora jest również atrakcyjna dla ludzi. Oto kilka powodów, dla których klony czerwone są świetnymi drzewami na cmentarz:

Szybko rosną. Najczęściej spotykany klon czerwony osiąga wysokość od czterdziestu do siedemdziesięciu stóp. Są dobrymi drzewami cieniującymi, a także doskonałymi drzewami ulicznymi, ponieważ ich korzenie rosną w dół. Ponadto klony czerwone przyciągają ptaki i wiewiórki, które dodadzą uroku cmentarzowi. Jesienią liście są jaskrawoczerwone. Na zimę zrzucają liście. Te cechy sprawiają, że są dobrym wyborem do posadzenia na cmentarzu.

Rozprzestrzeniające się wiosną kwiaty klonu czerwonego stanowią kolorową obietnicę nowego życia. Ponadto, jak napisał w 1906 roku Henry David Thoreau, klony czerwone prezentują wdzięczny i eteryczny wierzchołek. Nie jest on nadmiernie widoczny i nie rzuca się w oczy, a zamiast tego zabarwia krajobraz wraz ze zmianą pór roku. Ponadto drzewa żeńskie rodzą młode samary, które są przysmakiem dzikiej zwierzyny.

Odmiany jałowców

Istnieje wiele odmian jałowców, które dobrze sprawdzą się na cmentarzu. Jałowce mają duże zdolności adaptacyjne do miejsca, w którym są sadzone, mogą rosnąć zarówno w subarktycznych, jak i umiarkowanych szerokościach geograficznych. Drzewa te najlepiej rosną na słonecznej, przepuszczalnej glebie z dodatkiem wapna, tolerują suszę i upały. Preferują też dużo światła. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, jako główne drzewo cmentarza należy zastosować odmianę ‘Blue Star’.

Sprawdź także:  Jakie są rodzaje drzew iglastych?

Jałowiec pospolity to nisko rosnący, wiecznie zielony krzew o igiełkowatych, zielonych lub niebieskozielonych liściach. Odmiany jałowca najlepiej sprawdzają się w miejscach silnie nasłonecznionych, ale jeśli mieszkasz w suchym regionie, podatnym na pożary, możesz zachować pewne środki ostrożności. Większość odmian jałowca może rosnąć w miejscach słonecznych i potrzebuje dobrego drenażu gleby. Jałowiec pospolity jest również popularnym wyborem krajobrazowym. Rośliny jałowca wytwarzają dużą ilość kolorowych jagód lub zmodyfikowanych szyszek. Owoce jałowca są jadalne i są często używane jako przyprawa oraz przyciągają różne ptaki.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać