Jak zabezpieczyć basen przed kotem

Jak zabezpieczyć basen przed kotem

Removable mesh pool fence

Choć nie ma twardych statystyk dotyczących tego, ile kotów rocznie tonie w basenach mieszkalnych, wiadomo, że liczba ta jest wysoka. Na szczęście najlepszym sposobem na uchronienie zwierzęcia przed wejściem do wody jest ogrodzenie basenu z ruchomej siatki. Ogrodzenia te są łatwe w montażu, łatwe do usunięcia i przezroczyste, dzięki czemu są idealne do oglądania obszaru basenu bez konieczności usuwania ogrodzenia.

Zdejmowane ogrodzenie siatkowe oferuje piękną opcję ochrony basenu i jest doskonałym wyborem, gdy nie ma pokrywy do przykrycia basenu. Te ogrodzenia są również zazwyczaj tylko cztery stopy wysokości, więc goście mogą zobaczyć w. Ponadto są one doskonałym wyborem, jeśli nie masz dzieci lub zwierząt domowych w domu. Wysoka estetyka zdejmowanych ogrodzeń siatkowych sprawia, że jest to idealna opcja dla większości ludzi.

Kamizelki ratunkowe dla zwierząt

Jednym ze sposobów zapewnienia bezpieczeństwa zwierzęcia podczas pobytu na basenie jest zakup kamizelki ratunkowej dla kota. Produkty te można łatwo założyć na swojego pupila i są niezwykle lekkie. Posiadają również odblaskowe akcenty, dzięki którym Twój pupil będzie widoczny w wodzie. Niektóre z nich są nawet wyposażone w przednie pływaki, dzięki czemu głowa kota pozostanie nad wodą, gdy wyląduje na wodzie. Jednak, choć są to idealne rozwiązanie, aby zapobiec utonięciu, mogą być niewygodne dla Twojego kota.

Sprawdź także:  Jak oczyścić basen z glonów

Kamizelki ratunkowe dla kotów nie są tak powszechne jak kamizelki dla psów, które są bardziej dostępne. Jednak mogą się sprawdzić, jeśli kupisz taką, która będzie dobrze pasować do Twojego kota. Upewnij się, że wybierasz kamizelkę, która jest ściśle dopasowana do ciała kota, nie ograniczając jego ruchów. The Outward Hound jest jednym z najlepszych wyborów dla wielu osób. Charakteryzuje się wygodnym dopasowaniem i zrównoważonym unoszeniem się na wodzie, trwałymi paskami i jasnymi kolorami. Ten produkt jest również bardzo przystępny cenowo, więc warto go sprawdzić. Jednakże, jeśli twój budżet jest napięty, nie kupuj tej kurtki ratunkowej dla kota jeszcze.

Butelka ze spryskiwaczem

Możesz trzymać kota z dala od basenu za pomocą butelki ze spryskiwaczem. W kontakcie z wodą kot doznaje szoku i może się od niej odstraszyć. Możesz też zainstalować system zraszaczy z czujnikiem ruchu. Powinieneś użyć kombinacji tych dwóch metod, aby chronić swój basen. Powinieneś podjąć środki ostrożności, aby utrzymać kota z dala od basenu, i pamiętaj, że najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie.

Koty nie lubią wody i latem chętniej trzymają się od niej z daleka. Mimo to koty mogą łatwo zatruć się chemikaliami z basenu. Zaleca się trzymanie butelki z rozpylaczem w pobliżu basenu na wypadek, gdyby kot był na tyle ciekawski, by do niego wejść. Koty są skłonne do błądzenia w wodzie i często są ciekawskie. Aby zapewnić kotu bezpieczeństwo, należy upewnić się, że basen jest wolny od chemikaliów.

Sprawdź także:  Koszty utrzymania basenu w ogrodzie

Spryskanie kota butelką ze spryskiwaczem

Użycie butelki ze spryskiwaczem lub systemu zraszania z czujnikiem ruchu może zapobiec zbliżaniu się kota do basenu. Spryskanie kota może spowodować, że skojarzy on wodę z nieprzyjemnym zachowaniem. Spryskiwanie spowoduje, że kot będzie raczej unikał tego obszaru niż się mu sprzeciwiał. Pamiętaj jednak, aby okresowo regulować położenie pojemnika zraszającego lub systemu zraszającego. Jeśli kot stale surfuje po powierzchni, warto rozważyć zastosowanie grzędy.

Działanie zraszające stłumi strach kota i zwiększy jego dyskomfort. Woda nauczy też kota, by nie wspinał się na ladę ani nie drapał jej. Pamiętaj, że taktyka ta była stosowana w parkach rozrywki, aby zapewnić chłód zwiedzającym w czasie upalnego lata. Spryskiwanie kota butelką ze spryskiwaczem nie jest zalecane w przypadku basenu, ponieważ może spowodować zagrożenie dla zdrowia.

Używanie brodzika

Używanie brodzika do ochrony basenu przed kotem to świetny sposób na zabezpieczenie basenu przed kocim drapieżnikiem. Możesz nawet użyć plastikowego basenu dla dzieci wypełnionego wodą, aby zapewnić psu chłód i komfort. Większość psów lubi leżeć w wodzie, więc może to być wygodna opcja. Jeśli jednak nie masz brodzika, możesz też napełnić go wężem.

Inną skuteczną metodą jest umieszczenie wokół basenu systemu zraszaczy z czujnikami ruchu. Woda w basenie może pachnieć jak koci mocz, co jest bardzo atrakcyjne dla kotów. Kot, który uzna basen za atrakcyjny, raczej nie będzie w nim pływał, a zastosowanie zraszaczy z czujnikami ruchu zniechęci go do zbliżania się do niego. Jeśli kot nadal nie będzie trzymał się z dala od basenu, możesz zastosować elektroniczny alarm dla kota, który go odstraszy.

Sprawdź także:  Jak zrobić basen żywiczny

Używanie substytutu chloru

Używanie substytutu chloru do ochrony sanityzacji basenu przed kotem jest jednym ze sposobów, aby uczynić go zdrowszym dla Twoich zwierząt i Ciebie. Chlor utlenia szczątki organiczne i bakterie, a także powoduje korozję ścian basenu. Jednak chlor nie jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego właściciela basenu, ponieważ może powodować podrażnienia oczu i podrażniać skórę wrażliwych pływaków. Możesz użyć substytutu chloru, aby utrzymać wodę w basenie świeżą i wolną od bakterii, ale upewnij się, że skonsultujesz się z profesjonalistą przed podjęciem decyzji o przejściu na jedną z tych alternatyw.

Chociaż brom jest dobrym substytutem chloru, nie działa tak dobrze. Brom utlenia się w wolniejszym tempie niż chlor, a większość właścicieli domów używa tabletek BCDMH, które są mieszanką 66% bromu i 27% chloru. Niektórzy ludzie łączą również sól morską bromu z nadtlenomonosiarczanem potasu (znanym również jako szok tlenowy).

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak dbać o basen i wodę w basenie
Czytaj Dalej

Jak dbać o basen i wodę w basenie

Aby utrzymać wysoką jakość wody w basenie, musisz przestrzegać kilku wskazówek. Woda w Państwa basenie zawiera liczne mikroorganizmy.…
Jak zabezpieczyć basen przed psem
Czytaj Dalej

Jak zabezpieczyć basen przed psem

Konieczne jest podjęcie środków ostrożności, gdy pies znajduje się w pobliżu basenu. Najlepszym sposobem na ochronę basenu przed…
Baseny dmuchane Vs baseny stelażowe
Czytaj Dalej

Baseny dmuchane Vs baseny stelażowe

Baseny dmuchane są zazwyczaj wygodniejsze w przechowywaniu, transporcie i utrzymaniu niż baseny stelażowe. Jeśli jednak chcesz uniknąć kłopotów…
Jak zrobić basen ogrodowy w ziemi
Czytaj Dalej

Jak zrobić basen ogrodowy w ziemi

Na początek trzeba wiedzieć, gdzie postawić basen. Upewnij się, że znajduje się on w miejscu, które nie będzie…