Jak zrobić basen z włókna szklanego

Jak zrobić basen z włókna szklanego

Być może zastanawiasz się, “Jak zrobić basen z włókna szklanego?”. Możesz chcieć poznać koszt wykonania jednego, jakie opcje instalacji są dostępne i jak działa proces budowy. Na szczęście istnieje wiele kroków w stylu “zrób to sam”, które możesz podjąć, aby zbudować swój własny basen z włókna szklanego. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji. Oto podstawowe kroki do wykonania basenu z włókna szklanego. Po przeczytaniu tych kroków będziesz mógł zbudować swój własny!

Koszt basenu z włókna szklanego

Instalacja basenu z włókna szklanego wymaga pięcioosobowej ekipy i 160 godzin pracy – Cytat został skonstruowany przez ekspertów portalu https://sutraserca.pl. Koszt instalacji wynosi około 1500 dolarów i obejmuje wszystkie materiały i robociznę. Basen z włókna szklanego nie jest trudny do czyszczenia i wystarczy poświęcić około 10-20 minut tygodniowo na jego czyszczenie. Koszt jest oparty na kosztach pracy i całkowitej powierzchni kwadratowej basenu. Jeśli planujesz zainstalować system filtracji, to doda kolejne 500 do 1000 dolarów do kosztów instalacji.

Jedną z głównych różnic między basenem z włókna szklanego a basenem naziemnym jest to, że baseny z włókna szklanego zazwyczaj trwają długo. Chyba że masz wysoki poziom pH, można oczekiwać, że basen z włókna szklanego trwać przez dwadzieścia pięć lat lub więcej. Ponadto, całkowity koszt instalacji basenu z włókna szklanego zależy od tego, jak wiele dodatków wybrać. Możesz wybrać dodatki samodzielnie lub zlecić ich instalację profesjonaliście.

Inwestowanie w basen z włókna szklanego jest podobne do kupowania nowego samochodu. Prawdopodobnie znajdziesz cenę bazową dla skorupy z włókna szklanego, ale będziesz płacić dodatkowo za funkcje, takie jak dekowanie, osłona bezpieczeństwa i pompa ciepła. Jak widać, istnieje wiele różnych czynników, które mogą wpływać na cenę basenu z włókna szklanego. Ale zanim zaczniesz podejmować decyzję, rozważ następujące czynniki:

Początkowy koszt basenu z włókna szklanego to mniej więcej 30 tys. dolarów za basen wyposażony we wszystkie dzwonki i gwizdki. W zależności od wielkości basenu, lokalizacji i dodatki, całkowity koszt może wzrosnąć do 50.000 dolarów i siedemdziesiąt tysięcy. Po uzyskaniu przybliżonego pojęcia o kosztach, można rozpocząć porównywanie różnych cen. Mniejszy basen z włókna szklanego może kosztować mniej niż jedną czwartą ceny dużego.

W zależności od wielkości nieruchomości, można oczekiwać, że zapłacisz około 20-50 dolarów za stopę kwadratową. Liczba ta nie obejmuje kosztów wykopania podwórka, aby zainstalować powłokę basenu z włókna szklanego. Będziesz musiał również zapłacić za wykopanie, pozwolenie i ustawienie basenu. Ogólnie rzecz biorąc, baseny z włókna szklanego są tańsze niż beton i są często niższe utrzymanie niż ich odpowiedniki. Ponadto możesz zaprojektować kształt swojego basenu z włókna szklanego, jak tylko chcesz.

Sprawdź także:  Jak zabezpieczyć basen przed kotem

Koszt basenu z włókna szklanego różni się w zależności od wielkości i cech konstrukcyjnych, które dodasz. Zanim kupisz basen z włókna szklanego, musisz zdecydować, czego dokładnie szukasz i kto będzie go utrzymywał. Będziesz chciał zrobić obszerne badania, aby zapewnić sobie najlepszą możliwą ofertę. Ponieważ baseny z włókna szklanego są w wielu różnych kształtach, rozmiarach i wzorach, prawdopodobnie nie będziesz miał problemów ze znalezieniem jednego, który pasuje do Twoich potrzeb i budżetu.

Opcje instalacji

Jeśli chcesz zmienić swoje podwórko w przystań dla relaksu i zabawy, rozważ instalację basenu z włókna szklanego. Nie tylko będziesz cieszyć się nowym basenem przez cały rok, ale możesz go również użyć jako centralnego punktu dla krajobrazu podwórka. Niektóre z opcji obejmują wodospad, zatopiony salon, a nawet gzyms do opalania. Opcje te można wzbogacić o tropikalne rośliny i egzotyczne oświetlenie LED.

Dostosowanie basenu z włókna szklanego może być trudne, ale jest to możliwe. Podczas gdy niestandardowe baseny naziemne mogą zająć trochę czasu, baseny z włókna szklanego pozwalają pominąć większość tradycyjnego procesu projektowania i dodać dodatkowe funkcje, takie jak zjeżdżalnia wodna, wodospad. Oznacza to, że możesz skupić się na innych częściach projektu, podczas gdy Twój basen jest instalowany. Oto niektóre z najczęstszych opcji instalacji basenów z włókna szklanego. Możesz również być w stanie znaleźć opcje freeform, które pasują do Twojego krajobrazu.

Po wybraniu materiału na nowy basen z włókna szklanego, musisz zaplanować proces instalacji. Większość basenów z włókna szklanego jest dostarczana na przyczepie i umieszczana w wyznaczonym miejscu. Jeśli masz basen z włókna szklanego zainstalowany przez profesjonalistę, proces instalacji może trwać kilka dni lub nawet tygodni. Aby zapewnić płynną instalację, skonsultuj się z profesjonalnym budowniczym basenów. Należy również wziąć pod uwagę rodzaj materiału na tarasy i krajobraz wokół basenu.

Inną opcją jest oświetlenie nowego basenu. Instalacja oświetlenia w ścianach basenu może kosztować od 450 do 1200 dolarów. Większość wysokiej klasy pakietów instalacyjnych z włókna szklanego obejmuje oświetlenie w ścianach, ale można również zdecydować się na instalację świateł do oświetlenia obwodowego. To może sprawić, że obszar wokół basenu dostępne nawet w nocy. Ważne jest, aby określić swoje potrzeby podczas zamawiania basenu z włókna szklanego. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj oświetlenia chcesz, nie wahaj się skontaktować z lokalnym budowniczym basenów.

Sprawdź także:  Jaką matę wybrać do basenu ogrodowego?

Kolejną zaletą instalacji basenu z włókna szklanego jest to, że jest on zaskakująco łatwy w utrzymaniu. W porównaniu do wysokiej klasy basenów winylowych i basenów z ramą drewnianą, baseny z włókna szklanego nie wymagają wiele konserwacji, co czyni je idealnym wyborem zarówno dla instalacji high-end, jak i low-end. Basen z włókna szklanego może być właściwą opcją dla Twojego domu w Północnej Wirginii, o ile jest zbudowany prawidłowo i profesjonalnie. Oprócz łatwości utrzymania, baseny z włókna szklanego są również atrakcyjne i trwałe. Będziesz cieszyć się swoim basenem przez wiele lat.

Jeśli budujesz basen z włókna szklanego, sprawdź miejsce budowy, zanim zatrudnisz profesjonalną firmę instalacyjną. Zapytaj o lokalne przepisy budowlane i wymagania dotyczące ogrodzenia, a także o koszt i jakość konstrukcji basenu. W zależności od funkcji i wielkości basenu, możesz zdecydować się na instalację basenu, który zawiera system elektryczny lub filtry. Basen z włókna szklanego, który posiada system odwadniania, może wymagać dodatkowych prac w celu usunięcia wody gruntowej.

Proces budowy

Wykop pod basen musi być równy we wszystkich miejscach. Skorupa basenu z włókna szklanego będzie dodawać ciśnienie w dół, jeśli nie będzie równa. Może być również konieczne podniesienie poziomu basenu. Po zainstalowaniu podstawy, basen z włókna szklanego musi zostać wypoziomowany, aby spełnić wymagania kodów APSP/ANSI. Może to być trudne zadanie i może wymagać kilku prób. Do tego projektu należy zatrudnić profesjonalistę. Oto kilka pomocnych wskazówek dotyczących budowy basenu z włókna szklanego.

Po pierwsze, basen z włókna szklanego jest przygotowany do kopiowania. Betonowe kopiowanie jest powszechne dla basenów z włókna szklanego, ale można użyć innych materiałów. Po zakończeniu basenu musi być zamknięty w 4-stopowym ogrodzeniu. W Karolinie Północnej, ogrodzenie musi być samozamykające i zatrzaskujące. Proces instalacji może trwać kilka tygodni. Jeśli rozważasz instalację basenu z włókna szklanego, ważne jest, aby zrozumieć kompletny proces budowy.

Sprawdź także:  Jak działa basen infinity

Kolejnym krokiem w budowie basenu z włókna szklanego jest budowa formy. Forma ta jest wykonana z włókna szklanego z wnętrzem o stalowej ramie i pomarańczowo-czerwoną powierzchnią zewnętrzną. Forma jest zbudowana z różnych warstw, a stalowa rama podtrzymuje spód. Forma jest następnie przygotowywana, a na jej powierzchnię nakładana jest warstwa żelkotu. Warstwa żelu chroni warstwy znajdujące się pod spodem i sprawia, że basen z włókna szklanego jest gładki, trwały i odporny na glony.

Kolejnym krokiem w procesie instalacji jest uzyskanie pozwolenia. Uzyskanie pozwolenia trwa kilka miesięcy, a proces wykopów jest uzależniony od warunków pogodowych. Pozwolenia są często pozyskiwane przez firmę budującą baseny. Właściciel domu powinien dostarczyć dokumenty potwierdzające, że jest prawowitym właścicielem nieruchomości. Po uzyskaniu zgody, instalacja basenu może się rozpocząć. Po tym, cały proces będzie zależał od warunków pogodowych. Instalacja basenu zostaje zakończona w ustalonym terminie.

Basen z włókna szklanego jest stosunkowo łatwy do zainstalowania. Jednak proces budowy zajmie kilka tygodni. Proces ten może wydawać się prosty, ale składa się na niego wiele czynników. Dostępność obszaru do instalacji, warunki glebowe i pogodowe oraz lokalne wymagania kodeksowe. Ważne jest również, aby zrozumieć proces inspekcji i wiedzieć, kiedy zostanie zakończony. Jeśli nie jesteś licencjonowanym wykonawcą, instalacja basenu może potrwać dłużej.

Proces wykopywania basenu z włókna szklanego zajmie od trzech do siedmiu dni. W porównaniu do basenów betonowych i winylowych linerów, proces instalacji basenu z włókna szklanego może trwać zaledwie jeden do dwóch miesięcy. W zależności od wielkości i kształtu basenu, wykopanie zajmie dwa do trzech dni. Te ramy czasowe będą się różnić i będą inne dla każdego projektu. Należy również uwzględnić nieprzewidziane problemy związane z łańcuchem dostaw.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak oczyścić basen z glonów
Czytaj Dalej

Jak oczyścić basen z glonów

Jeśli chcesz wiedzieć, jak oczyścić basen z glonów, możesz przyjrzeć się kilku wspólnym składnikom. Kilka z nich to…
Jak ułożyć styropian pod basenem
Czytaj Dalej

Jak ułożyć styropian pod basenem

Podczas stawiania pokładu basenowego pomocne może być posiadanie pod nim odpowiedniego materiału. W zależności od wielkości pokładu, może…
Jak chlorować basen
Czytaj Dalej

Jak chlorować basen

Jednym ze sposobów chlorowania basenu jest dodanie chloru. Różne rodzaje chloru są stosowane w różny sposób. Przeczytaj instrukcję…
Baseny dmuchane Vs baseny stelażowe
Czytaj Dalej

Baseny dmuchane Vs baseny stelażowe

Baseny dmuchane są zazwyczaj wygodniejsze w przechowywaniu, transporcie i utrzymaniu niż baseny stelażowe. Jeśli jednak chcesz uniknąć kłopotów…