Jak chlorować basen

Jak chlorować basen

Jednym ze sposobów chlorowania basenu jest dodanie chloru. Różne rodzaje chloru są stosowane w różny sposób. Przeczytaj instrukcję dla konkretnego produktu, aby zapewnić prawidłowe zastosowanie. Alternatywnie można użyć domowego wybielacza. Aby dowiedzieć się, jak chlorować basen, przeczytaj ten artykuł. Dzięki temu poznasz kilka ogólnych wskazówek dotyczących chlorowania basenu – Te słowa są wynikiem twórczej pracy autorów serwisu beautyb.pl. Przeczytaj również ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach chloru.

Dozowniki

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy i utrzymanie lśniącego, czystego basenu jest użycie dozownika chloru. W porównaniu do automatycznych chloratorów, można je kupić za mniej niż 10 dolarów. I są one łatwe do wymiany, jak również. Większość z tych urządzeń trwa przez jeden sezon. Niektórzy właściciele basenów nawet zrobić własne dozowniki chloru z plastikowych butelek. Oprócz tego, że są niedrogie, produkty te wymagają bardzo niewielkiej konserwacji i można je bardzo łatwo wymienić.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów dozowników chloru. Pływające chloratory zazwyczaj przyjmują trzycalowe tabletki chloru. Aby uwolnić chlor, należy przekręcić otwór dozownika. Im bardziej go przekręcasz, tym szerszy jest otwór i szybsze rozpraszanie chloru. Urządzenia te mogą dodawać chlor w sposób ciągły w zakresie od jednego do trzech ppm. W przeciwieństwie do tabletek pływających lub chloru granulowanego, dozowniki te nie plamią winylowej wykładziny.

Sprawdź także:  Jak zrobić wymianę wody w basenie

Tabletki

Jednym z najbardziej popularnych sposobów utrzymania poziomu chloru w basenie jest użycie tabletek chlorowych. Tabletki te rozpuszczają się powoli w wodzie, uwalniając niezbędną ilość chloru. Wygoda stosowania tabletek sprawia, że są one chętnie wybierane przez właścicieli basenów. Dodatkowo są one bardzo łatwe w użyciu, ponieważ nie trzeba dokładnie odmierzać ilości. Po dodaniu tabletki z chlorem do wody, jesteś gotowy do pływania!

W zależności od wielkości basenu, tabletki chlorowe występują w rozmiarach jednocalowych lub trzycalowych. Im większa tabletka, tym łatwiej będzie się nią posługiwać. Zazwyczaj basen o wymiarach 50 stóp x 20 stóp ma głębokość 3 stóp na płytkim końcu i 6 stóp na głębokim końcu. Średnia głębokość basenu wynosi 4,5 stopy. Tabletki chloru powinny być dodawane do skimmera za każdym razem, gdy nadchodzi czas serwisowania basenu.

Chlor w płynie

Istnieje wiele różnych rodzajów chloru w płynie, które można wykorzystać do utrzymania basenu. Te chemikalia są znane jako całkowity chlor, wolny chlor i chlor kombinowany. Chlor jest odpowiedzialny za utrzymanie czystej wody. Bez chloru zarodniki alg mogą się namnażać i stać się widoczne. Ważne jest, aby utrzymać odpowiednie stężenie chloru w basenie. Niewielka ilość chloru w płynie może być dodawana dwa razy w roku.

Sprawdź także:  Jaki basen wybrać - okrągły czy prostokątny?

W pierwszej kolejności należy ustalić, jaki rodzaj chloru płynnego zastosować w swoim basenie. Chlor płynny jest tańszy niż granulowany, ale jest niestabilny i może powodować problemy z oddychaniem. Należy również wziąć pod uwagę rozmiar i kształt basenu przed zakupem chloru płynnego. Na przykład, jeśli masz duży, komercyjny basen, możesz chcieć kupić płynny chlor. Jeśli jesteś właścicielem mniejszego basenu, możesz zdecydować się na granulki chloru. Tak czy inaczej, oba rodzaje chloru utrzymają Twój basen w czystości. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

Wybielacz domowy

Chlorowanie basenu za pomocą wybielacza domowego jest dość prostym procesem, ale ważne jest, aby zrobić to prawidłowo, aby uniknąć uszkodzenia wody i samego basenu. Większość domowych wybielaczy zawiera dodatki, które mogą uszkodzić wodę, a ponadto szybko rozkładają się pod wpływem światła słonecznego. Ponadto, wybielacze domowe nie zawierają stabilizatora, który jest ważny dla skutecznej sanityzacji. W tym artykule omówimy, jak prawidłowo stosować wybielacze domowe w basenie i dostarczymy sprzęt potrzebny do bezpiecznego i skutecznego przeprowadzenia procesu.

Sprawdź także:  Jak założyć pokrywę basenową

Pierwszym krokiem w prawidłowej dezynfekcji basenu jest zmierzenie ilości CYA w wodzie. W tym celu należy zmieszać w miarce około pięcioprocentowy wybielacz domowy z jedną kwartą wody. Pozostawić ten roztwór na 10 minut, a następnie pobrać próbkę w celu sprawdzenia poziomu pH wody. Poziom pH wyższy niż 7,0 wskazuje, że należy dodać więcej chloru do wody, podczas gdy wartość pomiędzy 6,8 a 7,3 wskazuje, że woda jest czysta i bezpieczna do pływania.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak wyrównać teren pod basen
Czytaj Dalej

Jak wyrównać teren pod basen

Aby przygotować teren pod basen, należy oczyścić go z kamieni, traw i gruzu. Następnie należy zrobić otwór o…
Jak zmontować basen stelażowy
Czytaj Dalej

Jak zmontować basen stelażowy

Jeśli planujesz zmontować swój własny basen stelażowy, ten artykuł dostarczy Ci kilku pomocnych wskazówek. Możesz również dowiedzieć się…
Jak zrobić pokrywę na basen
Czytaj Dalej

Jak zrobić pokrywę na basen

Zanim zaczniesz, musisz zmierzyć długość i szerokość basenu. Następnie dodaj dwie stopy do każdego pomiaru tak, że krawędzie…
Jak zrobić basen żywiczny
Czytaj Dalej

Jak zrobić basen żywiczny

Jeśli szukasz prostego i szybkiego projektu, możesz rozważyć basen żywiczny. Baseny żywiczne są dostępne w zestawach, które składają…