Jak dbać o wodę w basenie bez filtra

Jak dbać o wodę w basenie bez filtra

Jeśli nie masz filtra, możesz użyć środka kłaczkującego do czyszczenia basenu. Spowoduje to związanie cząsteczek w wodzie i opadnięcie ich na dno. Następnie możesz użyć próżni, aby je wyciągnąć. Ta metoda jest skuteczna tylko wtedy, gdy filtr jest omijany. Należy jednak pamiętać, że środki kłaczkujące nie wyłapią osadów, które już znajdują się w basenie.

Algaecies kill algae

Typowa pielęgnacja basenu będzie wymagała cotygodniowych lub dwutygodniowych zabiegów, ale możesz wybrać rozwiązanie o dłuższym czasie działania, aby zmniejszyć koszty utrzymania i wysiłek. Algicydy mogą działać od 90 dni do 6 miesięcy, w zależności od jakości wody i opadów. Typ algicydu, który wybierzesz, będzie zależał od rodzaju glonów, które próbujesz zabić. Trzy najczęstsze rodzaje to czwartorzędowe związki amonowe, sole miedzi i triklopyr.

Algacyd nie jest jednorazowym rozwiązaniem pozwalającym na wyeliminowanie zakwitów glonów, ale jest skutecznym środkiem zapobiegawczym. Większość rodzajów algicydów zawiera siarczan miedzi, związek chemiczny z metalem jako głównym atomem. Te środki chemiczne działają poprzez utrudnianie wzrostu glonów poprzez ograniczenie wzrostu ich białek i redukcję ich enzymów.

Innym częstym błędem przy stosowaniu algicydu jest używanie zbyt dużej ilości. Zbyt duża ilość algicydu może uszkodzić system filtracji Twojego basenu oraz spowodować podrażnienie oczu i skóry. Po zastosowaniu algicydu należy odczekać co najmniej 24 godziny przed pływaniem lub nurkowaniem. Substancja chemiczna będzie się stopniowo rozkładać. Jeśli nie jesteś pewien, czy roztwór alg jest skuteczny, często testuj wodę. W tygodniach następujących po zakwicie glonów, najlepsze jest codzienne testowanie. Podczas sezonu pływackiego zaleca się przeprowadzanie testów co dwa tygodnie.

Sole miedzi to kolejny skuteczny algacyd. Są one bogate w związki i chelaty miedzi. Miedź to świetny algacyd, ale niektóre z nich barwią. Oznacza to, że musisz zadbać o równowagę pH i filtrację przed zastosowaniem algicydu w swoim basenie. Sole miedzi mogą jednak zabarwić Twoje włosy i ubrania, więc pamiętaj, aby dokładnie przeczytać instrukcję.

Sprawdź także:  Jak obudować basen rackowy

Używanie siatki do skimmera

Używanie siatki do skimmera do czyszczenia basenu to świetny sposób na utrzymanie czystego środowiska do pływania bez konieczności inwestowania w filtr basenowy. To poręczne urządzenie wykonane jest z teleskopowego kija, którego długość można regulować. Jest to doskonałe narzędzie do skimmingu, szczotkowania i odkurzania basenu. Możesz kupić kilka różnych modeli, aby dostosować je do swoich potrzeb.

Siatka do skimmera to doskonałe narzędzie zapobiegające rozwojowi glonów. Glony rozwijają się w ciepłej wodzie, więc jeśli nie używasz filtra, jest to świetny sposób na utrzymanie czystej wody. Oprócz zapobiegania rozwojowi glonów, stosowanie siatki do odpieniacza pomaga utrzymać odpowiedni poziom pH wody. Algi i inne narośla częściej pojawiają się w wodzie stojącej lub ruchomej.

Oprócz stosowania siatki do odpieniaczy, można również użyć odkurzacza do usunięcia widocznych zanieczyszczeń. Siatka do odpieniacza nie jest jednak w stanie usunąć niewidocznych zanieczyszczeń, dlatego należy zastosować filtr z naziemnym systemem czyszczącym. Aby użyć siatki do skimmera do pielęgnacji basenu, należy upewnić się, że wąż jest podłączony do siatki do skimmera.

Na koniec, jeśli nie masz filtra, ważne jest, aby dbać o wodę w basenie. Poziom pH wody wskazuje, jak kwaśna lub zasadowa jest woda. Neutralny zakres pH w basenie to 7,4 do 7,6. Zasadowość jest buforem pomiędzy niskim i wysokim poziomem pH. Prawidłowy poziom zasadowości wynosi od 100 do 150 ppm. Oprócz pH wody, należy również użyć środka do sanityzacji basenu. Środki sanityzujące zabijają bakterie i mikroorganizmy, a ich skuteczność jest różna.

Używanie oczyszczacza akumulatorowego

Jeśli nie masz filtra w swoim basenie, możesz użyć oczyszczacza akumulatorowego do czyszczenia punktowego. Oczyszczacze te działają na akumulator i używają wymiennych filtrów. Można je przymocować do standardowej tyczki teleskopowej i są samodzielne. Niektóre oczyszczacze akumulatorowe są nawet objęte gwarancją. Nie będziesz musiał się martwić o wymianę baterii przez jakiś czas, ponieważ są one objęte 90-dniową gwarancją.

Te oczyszczacze są idealne do małych basenów bez filtrów, ale jeśli nie masz takiego, rozważ użycie węża ogrodowego do czyszczenia wody. Węże ogrodowe dobrze się do tego nadają, ponieważ wykorzystują ciśnienie wody do wytworzenia siły ssącej. Ta metoda czyszczenia jest wygodna i niedroga, ale nadal będziesz musiał czyścić swój filtr po każdym użyciu. Powinieneś również zakupić pokrywę dla swojego basenu, która utrzyma wodę w czystości i wolną od zanieczyszczeń. Pokrywa zapobiegnie również przypadkowym upadkom z basenu.

Sprawdź także:  Jak wybrać miejsce na basen w ogrodzie

Używanie białego octu

Używanie białego octu do pielęgnacji wody basenowej jest doskonałym sposobem na usunięcie osadów wapnia. To nagromadzenie występuje z powodu wysokiej zasadowości i poziomu pH w wodzie. Ostatecznie, ten osad wapnia spowoduje białą łuszczącą się warstwę, aby utworzyć na płytki basenu. Dobrą wiadomością jest to, że nie potrzebujesz filtra, aby usunąć te plamy. Możesz użyć go w odpowiednich proporcjach, aby skutecznie usunąć te osady.

Jeśli jednak używasz dużej ilości octu do pielęgnacji wody w basenie, powinieneś być świadomy jego niekorzystnych skutków. Jeśli użyjesz go w nadmiarze, będzie miał niepożądane efekty resztkowe i będzie zawierał cukry, które posłużą jako pokarm dla mikrobów. Aby uzyskać idealne środowisko wody zamkniętej, najlepiej jest użyć innych środków chemicznych, takich jak kwas muriatyczny lub wodorosiarczan sodu.

Oprócz usuwania białego osadu w basenie, możesz również użyć tej substancji do czyszczenia płytek. Jest to niedroga alternatywa dla specjalistycznej chemii basenowej. Mieszaninę octu i wody w proporcji 50:1 można zastosować na brudną powierzchnię basenu w celu usunięcia wapnia. Rozwiązanie należy dobrze wymieszać i szorować, aby usunąć wszelkie uporczywe nagromadzenia. Mieszanka obniży również poziom pH w wodzie basenowej, co jest idealne, jeśli chcesz uniknąć kosztownych chemikaliów basenowych.

Innym skutecznym sposobem dbania o wodę w basenie bez filtra jest użycie alkoholu wcieranego. Zawiera on te same korzyści alkoholu wcieranego, ale jest tańszy niż dekompresor alkaliczności. Działa również świetnie jako środek czyszczący do powierzchni metalowych, w tym uchwytów drabinek basenowych. Niewielka ilość octu wystarczy do wyczyszczenia uchwytów w basenie. Alternatywnie można użyć soku z cytryny, który pachnie znacznie ładniej i jest naturalną alternatywą dla octu.

Użycie alkoholu izopropylowego

Jeśli szukasz taniego, nietoksycznego sposobu na wyczyszczenie basenu, zawsze możesz użyć Simple Green. Jest to nietoksyczny, biodegradowalny płyn, który nie spowoduje korozji na metalu i plastiku. Butelka Simple Green kosztuje około 7 dolarów, a wkłady to około 20 dolarów. Użyj go do wytarcia powierzchni przed spłukaniem. Jeśli znajdziesz uporczywy brud, użyj cięższego roztworu i dokładnie spłucz.

Sprawdź także:  Jak dbać o basen i wodę w basenie

Mieszanka soku z cytryny i soli dobrze sprawdza się jako naturalny środek do czyszczenia basenu. Cytryny zawierają również kwas cytrynowy, który może pomóc w usunięciu rdzy, brudu i osadów wapnia. Możesz również zmieszać filiżankę soku z cytryny z filiżanką soli, aby zrobić papkę. Nałóż ją na metalowe powierzchnie i spłucz wodą. Dodanie piłki tenisowej do mieszanki zmniejszy rdzę i sprawi, że woda będzie czystsza na dłużej.

Oliwa z oliwek jest dobrym naturalnym środkiem czyszczącym dla Twojego basenu. Możesz jej używać na pokrywie basenu, pokrywie solarnej lub innych akcesoriach, które nie znajdują się poniżej linii wody. Oliwa z oliwek jest również naturalnym środkiem nawilżającym. Powinieneś wziąć prysznic po użyciu oliwy z oliwek, ponieważ przywróci ona wilgoć Twojej skórze i uszczelni wodę. Oliwa jest również bardzo skuteczna w usuwaniu brudu i lepkich plam na powierzchniach basenowych.

Soda oczyszczona to kolejne przydatne narzędzie do wykorzystania w dbaniu o wodę w basenie. Soda oczyszczona jest niedroga i jest doskonałym uniwersalnym środkiem czyszczącym. Możesz również stworzyć własną pastę z sody oczyszczonej za pomocą starej szczoteczki do zębów lub gąbki. Nałóż pastę na powierzchnie i poczekaj aż wyschnie. Będzie to trwało kilka minut, aby zadziałać. Po wyschnięciu pasty możesz usunąć wszelkie plamy na swoim basenie.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak dbać o basen i wodę w basenie
Czytaj Dalej

Jak dbać o basen i wodę w basenie

Aby utrzymać wysoką jakość wody w basenie, musisz przestrzegać kilku wskazówek. Woda w Państwa basenie zawiera liczne mikroorganizmy.…
Jak zrobić basen z włókna szklanego
Czytaj Dalej

Jak zrobić basen z włókna szklanego

Być może zastanawiasz się, “Jak zrobić basen z włókna szklanego?”. Możesz chcieć poznać koszt wykonania jednego, jakie opcje…