Jak zrobić basen z cegieł

Jak zrobić basen z cegieł

Stworzenie basenu z cegieł może być łatwym projektem. Jest łatwy do wykopania, łatwy w utrzymaniu i tańszy niż zakup gotowego basenu. Oto kilka kroków, które musisz wykonać:

Baseny budowane samodzielnie są świetną alternatywą dla zakupu gotowych basenów

Istnieje wiele powodów, aby zbudować własny basen. W przeciwieństwie do gotowego basenu, możesz go wykonać dokładnie tak, jak chcesz. Niektórzy ludzie lubią rustykalny wygląd naturalnych basenów, ale inni wolą komfort basenu naziemnego. W zależności od osobistych upodobań, można zbudować nachylony, naturalny basen lub zdecydować się na syntetyczną lub bentonitową glinę liner. Niezależnie od wyboru, należy pamiętać o konserwacji związanej z posiadaniem basenu naturalnego.

Jeśli szukasz oszczędności na budowie, rozważ samodzielne zbudowanie basenu. Jest to znacznie tańsze niż baseny prefabrykowane i również pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. W zależności od budżetu, można unowocześnić pewne elementy w miarę upływu czasu. Twarde dno, automatyczny lub zrobotyzowany odkurzacz oraz zmodernizowane drabinki i systemy wejściowe to kilka z opcjonalnych ulepszeń, które możesz wybrać dla swojego basenu.

Sprawdź także:  Jak znaleźć dziurę w basenie dmuchanym

Łatwe do wykopania

Jeśli planujesz budowę basenu murowanego, powinieneś znać niezbędne kroki, aby wykopać otwór o odpowiedniej wielkości. Najpierw zaznacz otwór za pomocą sznurka lub palika, zaznaczając obszar o dwie stopy większy niż długość Twojego basenu. Na przykład, jeśli budujesz basen o długości czterech stóp, powinieneś wykopać obszar o długości sześciu stóp na siedem stóp szerokości. Następnie użyj sznurka lub kołka jako kompasu. Upewnij się, że odległość między sznurkiem lub palikiem jest równa połowie szerokości otworu.

Gdy masz już dziurę, musisz umieścić stalowy pręt zbrojeniowy na jej dnie. Działa to jako szkielet basenu i daje mu wsparcie strukturalne. Stalowy pręt zbrojeniowy jest ustawiony dwa do czterech cali nad ścianą brudu i wygięty, aby dopasować się do kształtu wykopu. Gdy pręt zbrojeniowy jest ustawiony, można wykopać resztę basenu. Nie zapomnij sprawdzić piasku i usunąć gruzu przed napełnieniem basenu.

Łatwe w utrzymaniu

W porównaniu z innymi materiałami, baseny z cegły wymagają minimalnej konserwacji. Ceglane kostki brukowe nie wchłaniają wody i brudu, więc przez lata zachowują piękny i nowy wygląd. Nie trzeba też poświęcać wiele czasu na ich czyszczenie. Wystarczy uszczelnić je wokół basenu, aby zapobiec poplamieniu. Kostka brukowa jest również odporna na cykle zamrażania i rozmrażania, więc jest to inwestycja długoterminowa. Kostka brukowa jest także bardzo trwała i łatwa do czyszczenia.

Sprawdź także:  Jak zabezpieczyć basen przed psem

Kostka brukowa wymaga wprawdzie pewnej konserwacji, ale w porównaniu z innymi materiałami do budowy basenów jest ona minimalna. Prosta konserwacja może znacznie przedłużyć żywotność murowanego tarasu basenowego. Najważniejszym krokiem w celu przedłużenia żywotności ceglanej płyty basenowej jest zastosowanie uszczelniacza, który chroni ją przed plamami i odbarwieniami. Zastosuj uszczelniacz po pokładzie schłodzone przez co najmniej 24 godziny i dobre powłoki będzie trwać dwa lub trzy lata.

Taniej

Podczas gdy baseny naziemne i nadziemne są na ogół droższe, baseny nadziemne można kupić za znacznie mniej. Basen naziemny o średnicy 19′ kosztuje około 6 250 dolarów, w porównaniu do 22 000 dolarów za przeciętny basen naziemny o wymiarach 32’x16′. Niektórzy właściciele domów decydują się na budowę własnego basenu naziemnego lub nadziemnego, aby zaoszczędzić pieniądze. Jednak baseny DIY zazwyczaj tylko dwa do trzech lat i wymagają dużo konserwacji. Profesjonalnie zbudowane baseny są zaprojektowane tak, aby wytrzymać wiele lat i są objęte gwarancją.

Sprawdź także:  Jak dbać o wodę w basenie bez filtra

Wybierając materiał na kopułę, należy wybrać taki, który jest niedrogi. Na przykład wermikulit może być zainstalowany za jedyne 400 dolarów. Mieszanka piaskowo-cementowa może być wykonana za około połowę tej ceny. Zakres dla tych materiałów jest około $ 400-$1800. Tradycyjny basen z kamienia może kosztować nawet 1800 dolarów. Niemniej jednak, materiał ten jest trwały i będzie trwał przez lata. W zależności od jego koloru, można dodać do niego akcenty i spersonalizować jego wygląd.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak wyrównać teren pod basen
Czytaj Dalej

Jak wyrównać teren pod basen

Aby przygotować teren pod basen, należy oczyścić go z kamieni, traw i gruzu. Następnie należy zrobić otwór o…
Jak działa basen infinity
Czytaj Dalej

Jak działa basen infinity

Podstawową ideą basenu infinity jest to, że poziomy wody w nim nigdy nie są równe. Ściany zwykłego basenu…
Jak obudować basen rackowy
Czytaj Dalej

Jak obudować basen rackowy

Istnieje wiele różnych sposobów na obudowę basenu regałowego. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć kształt rombu, czy ciasną…