Który grill jest najbardziej opłacalny Gazowy czy elektryczny?

Który grill jest najbardziej opłacalny Gazowy czy elektryczny?

Jeśli chodzi o opłacalność grilla gazowego, to gaz ziemny jest znacznie tańszy od elektrycznego. Korzyści z gazu ziemnego są liczne, w tym szybkie nagrzewanie i nie ma flary. Dodatkowo, grille gazowe dają żywności większą ilość smaku. Można nawet znaleźć przepisy na grille elektryczne dla obu typów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej…. A najbardziej opłacalnym grillem jest grill gazowy, więc wybór należy do Ciebie.

Grille na gaz ziemny są tańsze niż grille elektryczne

Jeśli chodzi o przystępność cenową, grille gazowe są najlepszym wyborem. Są one tańsze w eksploatacji i utrzymaniu, a w razie awarii łatwiej je naprawić. Części są również łatwiej dostępne i można je wymienić samodzielnie w razie potrzeby. Grille elektryczne są trudne do obsługi, jeśli termostat pęka. Ponadto, mogą one osiągnąć bardzo niskie temperatury, ale naturalny grill gazowy może gotować jedzenie w znacznie wyższych temperaturach.

Kolejnym czynnikiem do rozważenia jest rozmiar. Grille elektryczne mają tendencję do być małe, z największych są około dwóch stóp kwadratowych. Może być również potrzebne dodatkowe miejsce na stojak lub półki boczne. Jednak grille na gaz ziemny są bardziej przenośne i nie będą wymagały gniazdka. Dla najlepszych cen, można kupić mniejszy grill, i zainstalować go na stałe. Przeciętny grill gazowy ma około sześciu stóp długości i czterech stóp szerokości. Kuchnia zewnętrzna z czterema palnikami może wymagać aż ośmiu stóp przestrzeni.

Sprawdź także:  Jak grillować na gazowym grillu BBQ

Grille gazowe nagrzewają się szybciej

Palnik grilla gazowego zasilany jest z sieci gazowej. Gaz jest naturalnie występującym węglowodorem, który składa się głównie z metanu, choć niektóre grille gazowe zawierają również wodór, dwutlenek węgla i hel. Paliwo to znajduje się głęboko pod ziemią, gdzie powstaje podczas obumierania roślin i zwierząt oraz wystawiania bio-materii na działanie intensywnego ciepła i ciśnienia. Dzięki temu grille gazowe szybciej podgrzewają i przyrządzają potrawy.

Grille na gaz ziemny są doskonałym wyborem do karmienia tłumu. Nagrzewają się szybciej niż węgiel drzewny, co oznacza, że nie musisz się martwić, że zabraknie Ci propanu, co może być kosztowne, jeśli nie jesteś w pobliżu gazociągu. Dodatkowo, grille na gaz ziemny pozwalają na precyzyjną kontrolę ciepła, dzięki czemu są bardziej ekonomiczne niż inne źródła paliwa. Możesz grillować wszystko, od warzyw po steki dla całej rodziny, w tym hamburgery dla dzieci i steki dla dorosłych.

Grille gazowe nie powodują powstawania flaczków

Flaczki to ryzyko zawodowe związane z grillowaniem, zwłaszcza jeśli gotujesz z tłustym mięsem. Do zapłonu dochodzi, gdy tłuszcz kapie na źródło ciepła. Choć są one nieuniknione, istnieją sposoby, aby je kontrolować. Ruszty, które są brudne i/lub mają zbyt dużo tłuszczu, zwiększają ryzyko zapalenia się. Aby ich uniknąć, wybierz grill, który nie powoduje ich powstawania.

Sprawdź także:  Wybór odpowiedniego grilla do smażenia burgerów w ogrodzie

Częstą przyczyną powstawania żaru są widoczne płomienie. Mogą one ochładzać ogień pod spodem, ale pozostawiają pióropusz sadzy na jedzeniu. Należy odsunąć jedzenie od tych cząsteczek sadzy, zanim zaczną się one zapalać. Należy unikać używania łopatki do dociskania mięsa, ponieważ spowoduje to wyciśnięcie soku i wywołanie zapłonu. Jeśli nie przestrzegasz tych wskazówek, trudno jest kontrolować rozprzestrzenianie się ognia.

Grille elektryczne dodają niewiele smaku potrawom

Chociaż grille elektryczne mogą wyglądać inaczej niż tradycyjne modele, nadal zapewniają ten sam poziom gotowania i smaku. Chociaż brakuje im smaku i węgla drzewnego, nadal mogą być przydatne do wielu rodzajów żywności. Możesz dodać płynny dym lub zwykłe przyprawy do żywności, aby nadać jej dymny smak. Można nawet stworzyć własne pudełko do wędzenia, które będzie używane z grillem elektrycznym. Wędzenie różni się od grillowania, ponieważ obejmuje powolny, niski proces gotowania.

Używając grilla elektrycznego, powinieneś zawsze umieszczać jego części na kawałku folii aluminiowej, aby nadmiar tłuszczu i smaru został przechwycony. Zapobiegnie to przedostawaniu się tłuszczów i smarów do żywności. W zależności od tego, jaki rodzaj żywności gotujesz, niektóre rodzaje żywności będą uwalniać więcej tłuszczu niż inne, więc upewnij się, że wyłożysz grill folią aluminiową, tak aby wyłapała ona większość tłuszczu.

Sprawdź także:  Jak szybko wyczyścić ruszt grilla

Grill George Foreman twierdzi, że redukuje tłuszcz do 80%

Nowa generacja grilli George Foreman oferuje aż sześć płyt do gotowania różnych potraw, od piersi z kurczaka po gofry. Klasyczny model jednopłytowy jest nadal idealny do grillowania hamburgerów i piersi z kurczaka. Pochylenie płyt sprzyja również ściekaniu tłuszczu. Producent twierdzi, że jego sposób grillowania redukuje tłuszcz nawet o 80%.

Grill George Foreman to popularne w Stanach Zjednoczonych urządzenie do gotowania. Wynalazcą jest były zawodowy bokser, który sprzedał ponad 100 milionów sztuk. Innowacyjna metoda gotowania w grillu powoduje powstawanie pary pomiędzy płytami grilla, dzięki czemu mięso przypieka się równomiernie z obu stron w tym samym czasie. Oprócz tego, że jest zawodowym bokserem, Foreman jest dwukrotnym mistrzem świata w wadze ciężkiej i złotym medalistą olimpijskim.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać