Jak zbudować grilla w beczce

Jak zbudować grilla w beczce

Rozwijanie umiejętności budowania grilla w beczce jest kluczem do sukcesu w tego typu projekcie. Ten artykuł obejmuje przygotowanie, konstrukcję i ruszty, które pomogą Ci stworzyć grilla w beczce. Jeśli jesteś początkujący w grillowaniu, polecamy samouczek wideo, który demonstruje te kroki krok po kroku. Po opanowaniu technik, będziesz mógł grillować z łatwością!

Grillowanie w beczce po oleju

Grillowanie w beczce po oleju to amerykańska tradycja, którą cieszą się pokolenia. Boom przemysłu naftowego w XX wieku doprowadził do masowej produkcji stalowych beczek. Ten recykling odpadów związanych z ropą naftową doprowadził pracowników-imigrantów do ponownego wykorzystania tych beczek i stworzenia smaków amerykańskiego barbecue. Możliwe jest zbudowanie wędzarni do grilla w beczkach po oleju przy użyciu kilku podstawowych umiejętności ręcznych. Oto jak.

Najpierw należy przeszlifować beczkę po oleju. Ten krok jest konieczny, aby zapobiec rdzewieniu i poprawi smak potraw. Możesz użyć drewna opałowego, węgla drzewnego, a nawet piaskarki. Należy również przeszlifować wnętrze beczki z olejem, aby zapobiec przedostawaniu się kawałków metalu do jedzenia. Następnie możesz doprawić bęben olejem roślinnym i dodać swoje jedzenie. Pamiętaj, aby usunąć wszelkie zardzewiałe lub uszkodzone beczki.

Przygotowanie

Jeśli masz metalową beczkę, pewnie zastanawiasz się, jak przygotować ją do użycia jako grill. Po pierwsze, musisz ją odpowiednio wyczyścić. Ponieważ jest to otwarta beczka, możesz ją łatwo wyczyścić, szorując ją szczotką do szorowania ze stali nierdzewnej i ciepłą wodą z mydłem. Po wyczyszczeniu możesz doprawić beczkę, aby łatwiej było na niej grillować.

Sprawdź także:  Jak używać grilla elektrycznego

Do wykonania grilla potrzebna będzie 55-galonowa stalowa beczka. Wybierz taką, która jest w dobrym stanie, bez dziur i rdzy. Powinna być używana do przechowywania materiałów eksploatacyjnych, ale nie powinna zawierać substancji toksycznych. Materiały te mogą dostać się do struktury beczki i zapalić się po podgrzaniu. Gdy beczka jest już czysta i wolna od toksycznych materiałów, użyj brzeszczotu piły tłokowej, aby ją przeciąć. Do wygładzenia szorstkich krawędzi przyda się szlifierka.

Budowa

Ten projekt majsterkowania to świetny sposób na recykling starej metalowej beczki i stworzenie przenośnego grilla. Najpierw trzeba wyciąć otwór w beczce. Po wycięciu otworu można przymocować do niego nogi, wiercąc otwory w beczce i używając sklejki do zabezpieczenia nóg. Następnie należy przyciąć beczkę na dwie lub cztery długości. Po uzyskaniu podstawowego kształtu można rozpocząć budowę grilla.

Aby wykonać swój grill, musisz zebrać trochę materiałów i narzędzi. Będziesz potrzebował 55-galonowej stalowej beczki, która jest w dobrym stanie. Poszukaj jakiejkolwiek rdzy lub dziur. Jeśli to możliwe, należy unikać zakupu używanej beczki, która była wcześniej używana do przechowywania toksycznych materiałów. Toksyczne materiały mogą wejść w strukturę beczki i uwolnić toksyczne opary po podgrzaniu. Do tego projektu będziesz potrzebował brzeszczotu do piły tłokowej i szlifierki. Każdy element należy oznaczyć trwałym markerem lub taśmą maskującą.

Sprawdź także:  Ile energii elektrycznej pobiera grill elektryczny?

Kratki

Istnieje wiele sposobów na zbudowanie kratek, a jednym z nich jest wykorzystanie starej metalowej beczki. Beczki można znaleźć na złomowiskach, a nawet ramę DG w sklepie z narzędziami. Dolna połowa beczki będzie podstawą grilla. Spawać go razem z DG spoin, a będziesz miał grill na świeżym powietrzu w krótkim czasie! Powinieneś mieć również pewne doświadczenie w spawaniu, więc możesz łatwo przyspawać dolną połowę do grilla.

Możesz zrobić własny grill z metalowych beczek, wykonując proste czynności na YouTube. Jest tam kilku majsterkowiczów, którzy zamieszczają swoje kreatywne projekty i zazwyczaj ich nie sprzedają. Jeden z majsterkowiczów zamienił nawet pustą metalową beczkę w elegancki i funkcjonalny grill BBQ. Jeśli nie sprawdziłeś tych filmów DIYers, powinieneś! Być może zainspirują Cię one do wypróbowania tego projektu samodzielnie! Alternatywnie możesz kupić materiały i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Palnik na propan

Metalowa beczka może być wykorzystana do kilku różnych celów. Można ją również wykorzystać jako wędzarkę do grilla. Jeśli beczka ma inhibitor rdzy, możesz użyć go do wypalenia rdzy. Jeśli nie, użyj palnika propanowego, aby usunąć inhibitor rdzy. Jeśli beczka była malowana, wyczyść ją szmatą, aby usunąć farbę i inne zabrudzenia. Następnie możesz przystąpić do budowy swojego grilla.

Sprawdź także:  Jak działa grill gazowy

Przed rozpoczęciem procesu palenia pamiętaj, aby opróżnić beczkę z wszelkich puszek z aerozolem. W beczce nie powinno być żadnych innych dużych przedmiotów. Przed rozpoczęciem procesu palenia pamiętaj o sprawdzeniu prognozy pogody. Gorąca i sucha pogoda może spowodować zakaz palenia w Twojej okolicy. Upewnij się również, że spalasz śmieci w suchym miejscu i unikasz używania jakichkolwiek ostrych lub spiczastych przedmiotów. Po zakończeniu grillowania możesz cieszyć się swoim grillem!

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak zbudować grill na statywie
Czytaj Dalej

Jak zbudować grill na statywie

Jeśli nigdy nie miałeś przyjemności grillowania podczas biwaku, możesz się zastanawiać jak zbudować grill na statywie. Możesz użyć…
Jak działa grill gazowy
Czytaj Dalej

Jak działa grill gazowy

Być może zastanawiasz się jak działa grill gazowy, a ten artykuł pomoże Ci to zrozumieć. Pomoże Ci on…
Jak zrobić skandynawski grill
Czytaj Dalej

Jak zrobić skandynawski grill

Istnieje kilka sposobów na grillowanie mięsa i ryb w stylu skandynawskim. W zależności od upodobań, możesz użyć tradycyjnego…