Jak przerobić grill węglowy na gazowy

Jak przerobić grill węglowy na gazowy

Jeśli masz już grill na węgiel drzewny, możesz go przerobić na grill gazowy, wymieniając części na specjalne. Części zamienne można znaleźć w sklepach z grillem i Home Depot. Proces konwersji jest doskonałym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy podczas gotowania, a będziesz miał możliwość korzystania z gazu ziemnego lub propanu. Postępując dokładnie według instrukcji, będziesz mógł gotować smaczniejsze posiłki, jednocześnie oszczędzając pieniądze.

Strefy gotowania na podczerwień a grille węglowe

Największą różnicą pomiędzy gotowaniem na podczerwień a gotowaniem tradycyjnym jest sposób rozprowadzania ciepła. Podczas gdy grille węglowe i gazowe wykorzystują otwarty ogień do gotowania potraw, gotowanie w podczerwieni zapewnia równomierną, stałą dystrybucję ciepła. Tradycyjne grillowanie wykorzystuje proces zwany gotowaniem konwekcyjnym, w którym gorące powietrze krąży wokół żywności, co powoduje nierównomierne gotowanie. Podczas grillowania na podczerwień ciepło jest kierowane bezpośrednio na żywność, dzięki czemu gotuje się ona bardziej równomiernie.

Podczas gdy grille na podczerwień wykorzystują ogrzewanie radiacyjne, tradycyjne grille nadal używają wiórów drzewnych do wędzenia mięsa. Prawidłowo przyrządzone mięso można rozpoznać, szukając niebieskiego płomienia na wiórach drzewnych. Płomień ten wskaże właściwą temperaturę, w której mięso będzie się gotować. W ten sposób można zapewnić sobie najlepsze wyniki z jedzenia. Jeśli wolisz, możesz również wędzić swoje mięsa i drób za pomocą grilli na podczerwień.

Grille na podczerwień szybko się nagrzewają. Idealnie nadają się do przyrządzania steków, które przy dłuższym gotowaniu są bardziej narażone na powstawanie twardych miejsc. Kolejną zaletą jest zmniejszenie ilości przypaleń. Ponieważ ciepło podczerwone jest równomiernie rozprowadzane, steki gotują się szybciej, co skutkuje mniejszą ilością przypaleń. W przypadku konwencjonalnych grilli stek musi długo stać na dużym ogniu, zanim zacznie się dobrze przypiekać. Grille na podczerwień wytwarzają również bardzo gorącą, stałą powierzchnię pod rusztem.

Różnica pomiędzy strefami gotowania na podczerwień a grillami węglowymi sprowadza się do techniki gotowania. Obie metody przygotowują potrawy w ten sam sposób, ale jedna z nich ma wiele zalet. Grille na podczerwień nie wymagają czyszczenia rusztu do gotowania. Nie mają też potrzeby utrzymywania dużego zbiornika z gazem w tylnej części. Ponadto, grille na podczerwień wytwarzają stałe ciepło, co pomaga restauracjom w uzyskaniu stałej jakości i gotowości.

Jedną z częstych dyskusji w kręgach BBQ jest to, czy grill na podczerwień jest lepszy do przygotowywania mięsa. Podczas gdy grille na podczerwień są zazwyczaj większe niż grille węglowe, ich główną różnicą jest metoda gotowania. Podczas gdy grill na podczerwień wytwarza aromat dymu, może również powodować utratę soczystości mięsa. Grille węglowe wytwarzają bardziej autentyczny smak niż grille na podczerwień, więc grille węglowe są nadal drogą do zrobienia, jeśli chcesz odtworzyć klasyczne doświadczenie BBQ.

Sprawdź także:  Jak zbudować grill z blachy

Grille na podczerwień mogą nagrzewać się do 1200 F szybciej niż grille tradycyjne. Temperatura pozostaje gorąca dłużej, co oznacza mniej czasu na stanie przy grillu. Oznacza to, że możesz zacząć jeść swój posiłek szybciej i z bardziej smakowitymi rezultatami. Grille na podczerwień są również znacznie szybsze niż tradycyjne, więc będziesz w stanie przyrządzić swoje jedzenie szybciej i z mniejszym zamieszaniem. A ponieważ temperatura jest tak wysoka, mięso zachowuje do 35% więcej soków niż w przypadku grilli konwencjonalnych.

Grille na podczerwień nie są nowością, ale są opcją wartą rozważenia, jeśli chcesz unowocześnić swój grill. Grille te po raz pierwszy pojawiły się na rynku w 2000 roku, po wygaśnięciu patentu na palniki podczerwieni. Te grille mają długą listę korzyści dla gotowania na świeżym powietrzu, w tym zmniejszenie śladu węglowego i niższe koszty żywności. Jednak nie są one tanie w porównaniu z tradycyjnymi grillami.

Oszczędzanie pieniędzy poprzez konwersję grilla węglowego na gazowy

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy poprzez konwersję grilla węglowego na gazowy jest ponowne wykorzystanie węgli. Węgiel drzewny pozostanie gorący przez długi czas bez użycia, ale jeśli użyjesz odpowiedniego rodzaju, możesz go ponownie wykorzystać. Aby uratować węgiel drzewny, napełnij metalowe wiadro zimną wodą. Załóż żaroodporne rękawice, a następnie zanurz węgle na 60 sekund. Przenieś węgle na inną niepalną powierzchnię. Jeśli pozostaną mokre, można je zostawić do wyschnięcia na słońcu.

Niezależnie od tego, czy chcesz przyrządzić kurczaka czy wołowinę, na węglu drzewnym czy gazie, zmiana jest doskonałym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunku za energię. Grille na węgiel drzewny są bardziej wydajne, gdy gotujesz małe ilości. Możesz ugotować swoje ulubione burgery i steki używając kilku funtów węgla. Grille węglowe powinny być wyłączone, gdy nie są używane. Ponadto, wyłączenie grilla po zakończeniu gotowania zmniejszy koszty paliwa.

Jeśli posiadasz już grill na węgiel drzewny, możesz go przerobić na gazowy. Aby to zrobić, będziesz potrzebował specjalnych części zamiennych, które możesz kupić w sklepach z grillem lub Home Depot. Jeśli chcesz przerobić swój grill na gaz, powinieneś sprawdzić w instrukcji, czy musisz kupić nowe części. Instrukcje wskażą również, jakie części są potrzebne do grilli na gaz ziemny i propan.

Sprawdź także:  Jak zamontować grill do altany

Ogólnie rzecz biorąc, gaz jest bardziej wydajny niż węgiel drzewny. Przeciętny grill gazowy może być gotowy do gotowania w ciągu pięciu do 10 minut, podczas gdy grille na węgiel drzewny potrzebują 15 minut lub więcej na rozgrzanie. Dzięki skróconemu czasowi gotowania lokatorzy docenią go bardziej, a przyjęcia mogą być wspólne przy mniejszym wysiłku. Możesz również wybrać model, który zużywa mniej gazu. W przypadku mniejszego grilla należy pokroić jedzenie na mniejsze kawałki, aby zaoszczędzić energię i czas.

Porównując koszty grilli gazowych i węglowych, będziesz zaskoczony oszczędnościami, jakie ma gaz w stosunku do węgla drzewnego. Zaoszczędzisz siedem do ośmiu dolarów z góry, ale będziesz oszczędzał co najmniej 1,50 dolara na każdej sesji grillowania, a Twoje rachunki za media znacznie spadną. Nawet jeśli kupisz grill gazowy, będziesz oszczędzać pieniądze przez wiele lat. Wystarczy rozważyć korzyści i wady korzystania z niego nad węglem drzewnym.

Grille węglowe i gazowe mają różne optymalne konfiguracje pokryw. Grille węglowe dodają dymu do mięsa, podczas gdy nowe grille gazowe nie dodają go wcale. Prawdziwy smak grillowanych potraw pochodzi z dymu powstałego podczas poprzedniego gotowania. Nie jest to łatwa konwersja, ale warto spróbować! Zaoszczędź więc pieniądze, zamieniając swój grill na węgiel drzewny na grill gazowy!

Gotowanie delikatnych potraw na grillu gazowym

Gotowanie pośrednie pozwala na powolne gotowanie delikatnych potraw, takich jak filety rybne czy piersi kurczaka, bez ich uszkodzenia. Dzięki ułożeniu brykietów z węgla drzewnego po jednej stronie rusztu, a palników gazowych po drugiej, można uzyskać ślady po grillu i utrzymać wilgotność delikatnych potraw. Przed rozpoczęciem gotowania należy wstępnie rozgrzać grill gazowy i ustawić palniki na żądaną temperaturę.

Grill gazowy ma szybki czas rozruchu, co pozwala na szybsze przyrządzanie potraw. Nie trzeba też czekać na rozpalenie się węgli, więc można szybko rozpocząć gotowanie. Grille gazowe gotują również delikatniejsze potrawy bez utraty smaku dymu. Należy jednak pamiętać, że grille gazowe nie mają smaku dymu, który wytwarzają grille węglowe. Jeśli chcesz uzyskać ten smak, możesz kupić akcesorium w postaci skrzynki do palenia.

Sprawdź także:  Gdzie w ogrodzie należy ustawić betonowy grill?

Podczas gdy grill gazowy ma wiele zalet, najbardziej oczywistą różnicą między nimi jest temperatura. Grille węglowe mogą osiągać bardzo wysokie temperatury, które mogą łatwo przytłoczyć delikatne potrawy. Jeśli planujesz przyrządzać delikatne potrawy na grillu gazowym, upewnij się, że sprawdzisz temperaturę przed umieszczeniem na nim jedzenia. Można również zakupić wędzarnię, aby symulować doświadczenie z grilla węglowego. Grille gazowe są wygodną opcją, ale niektórzy ludzie wolą dym i smak, który pochodzi z węgla drzewnego.

Podczas konwersji grilla węglowego na gazowy, trzeba będzie zmienić rodzaj paliwa. Grille na węgiel drzewny mogą rozpalić się do wysokiej temperatury szybciej niż grille na węgiel drzewny, ale osiągnięcie temperatury gotowania zajmie więcej czasu niż w przypadku grilli na węgiel drzewny. Grille węglowe zawierają naturalny węgiel drzewny w postaci grudek, którego rozpalenie zajmuje około 20 minut. Następnie należy poczekać, aż węgiel się rozpali.

W przypadku gotowania pośredniego należy równomiernie rozdzielić brykiety. Pomiędzy rusztami grilla a potrawą można umieścić tackę ociekową, która będzie wychwytywać krople. Dzięki równomiernemu rozłożeniu brykietów uzyskasz stałe ciepło po obu stronach potrawy. Ta metoda ułatwi Ci przewracanie delikatnych potraw. Jeśli wolisz gotować w taki sam sposób jak na grillu węglowym, powinieneś również umieścić tacę ociekową nad potrawą podczas jej przygotowywania.

Aby przyrządzić delikatne potrawy na grillu gazowym, należy pamiętać o różnicach w temperaturze gotowania pomiędzy tymi dwoma rodzajami grilli. W przeciwieństwie do węgla drzewnego, grille gazowe posiadają otwory wentylacyjne, które pomagają kontrolować ciepło. Dolne otwory wentylacyjne powinny być niezapalone, a górny otwór powinien być do połowy zakryty. Podczas gotowania na gazie należy dążyć do osiągnięcia temperatury od około 475°F do 500°F. Można również umieścić przykryty piekarnik holenderski na środku grilla i zamknąć pokrywę, aby odtworzyć piekarnik.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak zbudować grilla z wędzarnią
Czytaj Dalej

Jak zbudować grilla z wędzarnią

Przy budowie grilla z wędzarnią należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Należą do nich: koszt budowy wędzarni, konstrukcja…
Wybór grilla z kominem lub bez
Czytaj Dalej

Wybór grilla z kominem lub bez

Jeśli jesteś początkujący w grillowaniu na węglu drzewnym, możesz się zastanawiać, czy lepiej kupić grill z kominem, czy…
Jak zamontować grill do altany
Czytaj Dalej

Jak zamontować grill do altany

Po zbudowaniu altany z grillem, należy ją zamontować. Potrzebujesz płyty, aby połączyć końce. Kątownik jest dobrym narzędziem do…
Jak rozpalić grilla z popielnikiem
Czytaj Dalej

Jak rozpalić grilla z popielnikiem

Jeśli zastanawiasz się, jak rozpalić grilla, oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zacząć. Zanim zaczniesz, zastanów się jak…
Jak wybrać grill gazowy
Czytaj Dalej

Jak wybrać grill gazowy

Przy zakupie grilla gazowego, jest wiele rzeczy do rozważenia. Będziesz chciał szukać funkcji takich jak dwuścienna konstrukcja, wiele…