Jak wykonać kanalizację deszczową z chodnika

Jak wykonać kanalizację deszczową z chodnika

Istnieje wiele sposobów na stworzenie kanalizacji deszczowej z chodnika. Nie musi to być drogi, skomplikowany projekt i jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Ogólnie rzecz biorąc, można utworzyć suchą studnię w odległości od dwóch do trzech stóp od chodnika. W zależności od ilości wody spływającej z chodnika, może być konieczne stworzenie kilku systemów odwadniających, aby zebrać wystarczającą ilość wody.

Jak stworzyć suchą studnię dla dużego spływu wody

Planując suchą studnię, upewnij się, że bierzesz pod uwagę ilość spływu wody, za który będzie ona odpowiedzialna. Najlepiej zaplanować ją w odległości co najmniej 12 stóp od fundamentów domu. Jeśli instalujesz jeden w pobliżu chodnika, może chcesz zainstalować osłonę liści rynny tak, że żwir nie wypełnia studni. Następnie użyj długiej łopaty do kopania rowu o głębokości około stopy, nachylenie od chodnika. Potrzebny będzie adapter do wylewki, drenaż francuski i rura odprowadzająca wodę do kanalizacji burzowej.

Aby przetestować swoją suchą studnię, można najpierw wykopać dół o głębokości czterech stóp. Po wykopaniu otworu należy dolać do niego pięć galonów wody, aby określić poziom wód gruntowych. Jeżeli poziom wody spadnie o cal w ciągu trzech minut, prawdopodobnie wykonano studnię suchą w złym miejscu. Kopanie dziury prosto w dół ściany jest trudne. Zamiast tego należy ustawić boki rowu pod kątem w kierunku środka.

Po wykopaniu otworu w ziemi, można zainstalować drenaż. Rura powinna mieć emiter przelewowy i pokrywę z czterocalowym otworem. Następnie podłącz downspout do suchej studni za pomocą 4-calowej plastikowej rury, przykrywając ją ziemią i darnią, aby rów wyglądał bardziej atrakcyjnie. Następnie wypełnić suchą studnię ziemią.

Aby zapobiec zapychaniu się suchej studni, możesz użyć filtrów. Można je dostać w większości sklepów z artykułami dla domu i ogrodu. Upewnij się, że kupiłeś trwałą studnię suchą. Należy okresowo czyścić pokrywy studzienek, aby zapobiec blokowaniu ich przez osad. Jeśli nie możesz znaleźć dobrze działającej suchej studzienki, rozważ użycie francuskiego zbiornika na wodę, znanego również jako francuski drenaż.

Sprawdź także:  Jakie kwiaty posadzić na ścieżce w ogrodzie

Przy planowaniu suchej studni należy określić ilość wody odpływającej z nieruchomości. Sucha studnia może zebrać do 50 procent powierzchni rury spustowej. Zainstalowanie suchej studni może zaoszczędzić 6,35 dolarów kwartalnie, a prawidłowo zainstalowana sucha studnia może zmniejszyć rachunki za wodę nawet o 50 procent. Po całkowitym wypełnieniu, studnia sucha zacznie infiltrować grunt, co zapewni, że Twoja woda nie będzie uciekać do kanalizacji.

Jeśli masz duży problem ze spływem wody z chodnika, możesz rozważyć zainstalowanie suchej studni. Zainstalowanie jej na swojej posesji może zminimalizować opłaty za wodę burzową i uchronić Twoją nieruchomość przed zniszczeniem. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! I jest to stosunkowo proste. Jeśli nie jesteś pewien, jak stworzyć suchą studnię, skontaktuj się z ekspertem od odwadniania w celu uzyskania bezpłatnej wyceny.

W zależności od tego, jak duża musi być Twoja sucha studnia, możesz zainstalować jedną małą lub cały ich ciąg. Użyj koparki do wykopania otworu o głębokości około 4 stóp i szerokości od 6 do 8 cali. Backfill otwór ze żwirem, aby upewnić się, że woda odprowadza równomiernie. Można też zrobić dużą studnię suchą z kilku małych.

Suche studnie działają najlepiej, gdy infiltrują około pierwszego cala spływu, więc musisz planować z wyprzedzeniem, jeśli chcesz mieć pewność, że twoja sucha studnia poradzi sobie z dużym spływem wody burzowej. Upewnij się, że zainstalujesz rurę spustową z urządzeniem przelewowym lub obejściowym. Należy również pamiętać o zainstalowaniu perforowanych rur spiętrzających w miejscach, gdzie woda deszczowa dostaje się do studni.

Budując studnię suchą należy sprawdzić lokalne przepisy przed jej wykopaniem. Upewnić się, że studnia sucha jest wystarczająco daleko od budynków, piwnic i linii własności. Dodatkowo należy sprawdzić, czy wymagane są osadniki mułu. A jeśli używasz żwiru, pamiętaj o wypełnieniu otworu ziemią, aby chronić go przed erozją. Jeśli instalujesz dużą studnię suchą na chodniku lub innym obszarze nieruchomości, musisz upewnić się, że poziom dna studni jest co najmniej pięć stóp powyżej fundamentów budynku.

Sprawdź także:  Jakie sadzonki drzew posadzić na ścieżce ogrodowej

Tworzenie suchej studni dla dużego spływu wody

Można stworzyć suchą studnię stosując metodę opisaną powyżej, ale jeśli chcemy użyć innego materiału, należy rozważyć dodanie rury spustowej. Wylewka jest ważną częścią suchej studni, ponieważ zbiera nadmiar wody z chodnika. Jeśli masz małe podwórko, powinieneś rozważyć użycie tkaniny krajobrazowej wokół obszaru, aby zapobiec zatkaniu odpływu przez kamienie. Aby stworzyć suchą studnię, będziesz potrzebował tkaniny krajobrazowej i adaptera downspout, który można kupić w sklepie z narzędziami. Po zbudowaniu suchej studni należy dodać do niej glebę.

Suche studnie są przeznaczone do przechwytywania i rozpraszania nadmiaru wody, która w przeciwnym razie mogłaby trafić na ulicę. Mogą być zbudowane z kamienia, tkaniny krajobrazowej, a nawet z połączenia tych materiałów. Są one zazwyczaj sześć do ośmiu stóp głębokości i cztery do 10 stóp średnicy, choć mogą być również okrągłe. Rozmiar i kształt studni suchej zależy od ilości wody zalegającej na danym obszarze, jej rodzaju i nachylenia.

Pierwszym krokiem w tworzeniu suchej studni dla dużego spływu wody z chodnika jest wykopanie otworu. Otwór ten musi być wystarczająco głęboki, by pomieścić wodę, którą planuje się w nim umieścić. Głębokość 12 cali (30 cm) jest wystarczająca dla większości celów, choć można również rozważyć posiadanie suchej studni pokrytej ogrodem lub darnią. Może to również zapobiec wszelkim wypadkom w okolicy, będąc niewidocznym i ukrytym. Innym sposobem na wyeliminowanie gromadzenia się wody na podwórku jest dodanie do studni piasku lub żwiru.

Po zbudowaniu suchej studni, trzeba będzie ją regularnie czyścić. Regularnie czyść kratę kosza, aby liście i inne zanieczyszczenia nie dostawały się do odpływu. Należy również czyścić pokrywę kosza, aby zapobiec jego zatkaniu. Dodatkowo, Fundacja Zatoki Chesapeake zaleca umieszczenie ekranów na wlotach rur spustowych. Sita te pomogą zapobiec przepełnieniu i gromadzeniu się lodu na okapach.

Jeśli instalujesz suchą studnię, musisz znaleźć dla niej odpowiednią lokalizację. Idealnie byłoby, gdyby sucha studnia znajdowała się 10 stóp od domu i 3 stopy od linii własności. Kopanie rowu, który jest 4 stopy głębokości i kilka stóp szerokości jest wystarczające. Sucha studnia może być również sparowana z francuskim drenażem. Jeżeli mamy problem z powolnym odwadnianiem, możemy chcieć zainstalować dodatkowe suche studnie.

Sprawdź także:  Jak posadzić lawendę obok chodnika ogrodowego

Aby stworzyć suchą studnię, należy wykopać dziurę w ziemi, która pozostanie sucha przez większość czasu. Do stworzenia suchej studni potrzebny będzie zbiornik na wodę i rury PCV, adapter do odprowadzania wody, luźny żwir i tkanina krajobrazowa. Należy sprawdzić z władzami lokalnymi, czy w pobliżu lokalizacji studni nie znajdują się linie energetyczne.

Sucha studnia może być również dobrym dodatkiem do starzejącego się systemu septycznego, lub może pomóc złagodzić powodzie na obszarach zewnętrznych. Niektórzy ludzie potrzebują tylko małej suchej studni, podczas gdy inni chcą dużej, która może uwalniać wodę powoli do ziemi i ziemi. Niezależnie od tego, jaki typ suchej studni wybierzesz, ważne jest, abyś przestrzegał wytycznych i przepisów, aby zapobiec uszkodzeniom wody i innym problemom.

Instalacja suchej studni to świetny sposób na poradzenie sobie z dużym spływem wody z chodnika. Studnie te są wypełnione żwirem i stanowią doskonały punkt końcowy dla systemu odwadniającego. Żwir pozwala wodzie filtrować i rozprowadzać się głęboko w glebie. Zmniejsza również ilość wody, która musi być usunięta nad ziemią. Można nawet użyć więcej niż jednej studni suchej na podjeździe lub chodniku.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Planowanie ogrodu sensorycznego
Czytaj Dalej

Planowanie ogrodu sensorycznego

Planując ogród sensoryczny, powinieneś najpierw zastanowić się, jakie wymiary powinna mieć Twoja ścieżka. Ważne jest, aby wziąć pod…
Jak zrobić ścieżkę ogrodową z piaskowca
Czytaj Dalej

Jak zrobić ścieżkę ogrodową z piaskowca

Najwygodniej jest zbudować ścieżkę ogrodową z kamieni schodkowych. Następnie należy wybrać kamienie obrzeżne o kontrastujących kolorach i fakturach,…