Jak wybrać grill gazowy

Jak wybrać grill gazowy

Przy zakupie grilla gazowego, jest wiele rzeczy do rozważenia. Będziesz chciał szukać funkcji takich jak dwuścienna konstrukcja, wiele palników, trwałość i cena. Ten artykuł poprowadzi Cię przez to, jak wybrać najlepszy grill gazowy dla Twoich konkretnych potrzeb. Po przejściu przez wszystkie te kroki, powinieneś być gotowy do zakupu grilla swoich marzeń – Element jest przykładem kreatywności autorów serwisu urodaexpert.pl. Zaczynajmy! Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszy grill gazowy.

Dwuścienny

Jeśli szukasz grilla, który jest jednocześnie wytrzymały i przenośny, rozważ model dwuścienny. Dolna połowa tych grilli wykonana jest z konstrukcji dwuściennej, która działa jak koc termiczny. W przeciwieństwie do grilli jednościennych, dolna połowa dwuściennych grilli gazowych jest izolowana, dzięki czemu ciepło jest zatrzymywane pomiędzy warstwami. Jeśli chcesz gotować w wyższej temperaturze, rozważ użycie grilla na pelety.

Dwupłaszczowy grill gazowy składa się z dwóch oddzielnych warstw. Warstwa zewnętrzna wykonana jest z grubszej stali, natomiast część wewnętrzna z cieńszej. Grubsza stal nadaje temu grillowi większą masę termiczną, a to pomaga mu lepiej zatrzymywać ciepło. Może być również używany do wędzenia lub gotowania żywności w niskich temperaturach przez długi czas. Taka konstrukcja pozwala również na obsługę gorących potraw bez utraty wydajności gotowania.

Seria Genesis Gold jest doskonałym przykładem idealnej równowagi między funkcją a formą. Grill ten posiada elegancki okap, dwuścienną konstrukcję i dwie odchylane powierzchnie robocze. Mierzy 63 na 65 na 30 cali i jest objęty ograniczoną dożywotnią gwarancją. Jednakże, jeśli jesteś na napięty budżet, standardowy grill gazowy nie będzie go wyciąć. Jeśli szukasz produktu wysokiej jakości, możesz zdecydować się na grill gazowy o podwójnych ściankach.

Trwałość

Trwałość grilla gazowego zależy od jakości i konserwacji jego elementów. Jego konstrukcja i materiały zwiększają prawdopodobieństwo długiej żywotności, ale powinieneś również zwrócić uwagę na gwarancje na grillu gazowym, który bierzesz pod uwagę. Podczas gdy grill może trwać do 20 lat, jeśli jest prawidłowo utrzymany, słaba konserwacja znacznie zmniejszy żywotność grilla. Stal nierdzewna, na przykład, jest znacznie bardziej trwałe niż tworzywa sztucznego i aluminium. Ponadto, grille ze stali nierdzewnej zazwyczaj mają znacznie dłuższą gwarancję niż ich odpowiedniki.

Sprawdź także:  Jak działa grill gazowy

Jedną z najważniejszych części każdego grilla jest palenisko. Większość palenisk wykonana jest ze stali nierdzewnej lub aluminium, ale nawet te materiały mogą z czasem ulec uszkodzeniu. Tłuszcz i inne zanieczyszczenia mogą zżerać stalowe elementy i prowadzić do powstawania gorących punktów i “błysków”, kiedy to płomień z palnika odbija się od powierzchni grilla. Aby uniknąć takich problemów, należy kupić grill wyposażony w element na podczerwień.

Kolejną ważną częścią grilla gazowego jest ruszt do gotowania. Podczas gdy większość grilli pochodzi z żeliwnym rusztem do gotowania, bardziej poważni kucharze będą prawdopodobnie preferować cięższy żeliwny ruszt, ponieważ utrzymuje ciepło lepiej niż inne materiały. Jednak żeliwo będzie wymagać więcej konserwacji, a także jest trudniejsze do czyszczenia. Ruszty ze stali nierdzewnej są wygodne, ale są również podatne na odpryski i nie są tak trwałe jak żeliwo.

Cena

Ceny grilli gazowych są bardzo zróżnicowane. Urządzenia z najniższej półki kosztują kilkaset koron, natomiast najdroższe modele mogą kosztować tysiące dolarów. Na ogół jednak droższe modele są lepszej jakości i bardziej wytrzymałe. Przy wyborze grilla gazowego, znać swój budżet wcześniej. Wydając trochę więcej teraz, zaoszczędzisz pieniądze w dłuższej perspektywie. Jeśli jednak używasz go tylko okazjonalnie, możesz zdecydować się na tańszy model.

Cena grilla gazowego zależy od jego wielkości, funkcji i rodzaju paliwa. Tańsze modele są zwykle bardziej przystępne niż większe, natomiast droższe warte są swojej ceny. Jeśli jednak planujesz dużo korzystać z grilla, zawsze możesz uaktualnić do droższego modelu, jeśli jesteś w stanie sobie na to pozwolić. Model z wyższej półki ma również większą liczbę funkcji. Dlatego ważne jest, aby znaleźć taki, który odpowiada Twoim wymaganiom i preferencjom.

Sprawdź także:  Jak zaaranżować miejsce do grillowania?

Grille gazowe występują w szerokim przedziale cenowym, a cena, jaką zapłacisz za model z najwyższej półki, może wynosić nawet 500 dolarów. Tańsze modele często mają gorsze materiały i można je kupić za mniej. Dobry grill gazowy jest wart inwestycji. Trochę badań przed zakupem jednego pomoże Ci podjąć właściwą decyzję. Można również porównać ceny grilla gazowego na stronach porównawczych. Cena grilla gazowego może wynosić od 100 do 2 000 dolarów.

Liczba stref gotowania

Określając, ile stref gotowania ma Twój grill gazowy, rozważ, czy jedzenie, które planujesz ugotować, wymaga strefy wysokiej czy niskiej temperatury. Różne mięsa różnie reagują na wysoką i niską temperaturę. Taka elastyczność ułatwia dostosowanie grillowania do różnych kawałków mięsa. Użycie dwóch oddzielnych stref zapewnia również strefę bezpieczeństwa i miejsce, w którym gotowa żywność może odpocząć po gotowaniu. Główną zaletą posiadania wielu stref na grillu jest to, że można łatwo wyłączyć płomienie w jednej chwili.

Na przykład, jeśli grillujesz steki, system dwustrefowy zapewni Ci kontrolę nad temperaturą gotowania. Możesz opiekać kawałek mięsa po jednej stronie grilla, a następnie przenieść go na chłodniejszą stronę, gdzie mięso zachowa więcej swoich soków. Możesz również zamknąć pokrywę grilla, aby zamienić go w piekarnik, co jest idealne do pieczenia całego kurczaka. Jeśli przyrządzasz kotlety z kością lub pieczone elementy, ten dwustrefowy system zapewni Ci doskonałe rezultaty.

Jeśli jesteś doświadczonym grillerem, możesz mieć trudności z kontrolowaniem temperatury potraw przy użyciu systemu jednostrefowego. Grillowanie strefowe pozwala na większą elastyczność i kontrolę. Jednak prawdopodobnie będziesz miał mniej stref gotowania niż na grillu węglowym, więc rozważ wielkość swojego grilla gazowego przed zakupem modelu dwustrefowego. Jeśli nie jesteś pewien, zawsze możesz przeczytać o cechach każdej strefy.

Sprawdź także:  Jak dobrze rozpalić tradycyjnego grilla

Izolacja

Izolowana kurtka do grilla może chronić grill gazowy przed pożarami, a jednocześnie chronić Twoją wyspę BBQ. Oprócz zapobiegania pożarom, kurtki do grillowania mogą pomóc w zapobieganiu korozji podwozia. Ważne jest, aby używać izolowanego płaszcza dla grilli zainstalowanych na łatwopalnych powierzchniach, takich jak drewno lub PCV. Dla dodatkowej ochrony można zakupić płaszcz wykonany z polietylenu o wysokiej gęstości.

Te izolowane kurtki są zwykle wykonane z zagęszczonej stali nierdzewnej 304 i są przeznaczone do ochrony grilla gazowego przed elementami zewnętrznymi. Zapobiegają one rdzy i chronią grill i inne urządzenia przed nadmiernym ciepłem. Te kurtki są łatwe do zainstalowania i pasują do większości grilli gazowych, w tym tych z dwoma palnikami. Mają wstępnie wywiercone tylne otwory do podłączenia do linii gazowej i mają eleganckie narożniki. Kurtki mogą jednak nie chronić całkowicie przed ogniem, jeśli wokół grilla znajduje się kominek lub inna palna konstrukcja.

Niezależnie od tego, czy używasz grilla gazowego czy węglowego, musisz go chronić przed pożarem. Izolowana kurtka do grilla może zapobiec pożarowi, zwłaszcza jeśli gotujesz w kuchni na świeżym powietrzu. Kuchnie zewnętrzne są często wykonane z materiałów łatwopalnych, takich jak drewno lub mieszanka obu. Bez kurtki, grill może się zapalić i spowodować wiele szkód.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Czy grill gazowy jest bezpieczny?
Czytaj Dalej

Czy grill gazowy jest bezpieczny?

Istnieje wiele korzyści z posiadania grilla gazowego, ale pytanie brzmi: czy jest on bezpieczny? Oto kilka wskazówek, które…
Jak zrobić granitowy grill
Czytaj Dalej

Jak zrobić granitowy grill

Granitowa płyta grzewcza to wszechstronne narzędzie kuchenne. Choć pizze wydają się być najbardziej oczywistym zastosowaniem, można na niej…
Czy grill elektryczny jest zdrowy?
Czytaj Dalej

Czy grill elektryczny jest zdrowy?

W porównaniu do grilli gazowych, grille elektryczne są zdrowsze. Wytwarzają mniej dymu, są bardziej energooszczędne i łatwiejsze do…