Jak samemu zrobić grill gazowy

Jak samemu zrobić grill gazowy

Koszt propanu jest niesamowicie wysoki, a grill gazowy jest znacznie tańszy w utrzymaniu niż grill na węgiel drzewny. Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś kupić grill gazowy, krótka odpowiedź brzmi, że możesz. Ale jak przejść o zakupie gazu potrzebne do zasilania go? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Gaz ziemny, lub gaz LP, jest zazwyczaj przechowywany w przenośnych, 20-funtowych butlach propanowych. Większość sklepów sprzedaje zbiorniki nadające się do ponownego napełnienia, ale na terenie posesji znajdują się również duże zbiorniki na propan, które można samodzielnie napełnić.

Gaz ziemny jest tańszy niż propan

Istnieje kilka zalet korzystania z gazu ziemnego lub propanu dla Twojego grilla gazowego. Podczas gdy propan może wydawać się najtańszą i najwygodniejszą opcją, jest on również droższy do napełnienia i może zająć trochę czasu. Ponadto, propan jest cięższy od powietrza i ma większe ryzyko pożaru niż gaz ziemny. Użycie gazu ziemnego do wykonania Twojego grilla gazowego pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i poprawić smak Twoich potraw.

Sprawdź także:  Jak rozpalić grill jednorazowy

Jeśli chcesz gotować szybko, propan sprawdzi się doskonale. Jeśli jednak nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, gaz ziemny jest lepszą opcją. Wreszcie, jeśli nie planujesz przeprowadzki w najbliższym czasie, gaz ziemny pozwoli Ci łatwo zainstalować swój grill w obecnym miejscu zamieszkania. Jest to doskonała opcja dla właścicieli domów, którzy chcą być odpowiedzialni za środowisko, a ci, którzy nie chcą mieć do zakupu butli.

Jest łatwiejszy w utrzymaniu

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego grilla, jest jego regularne czyszczenie. Aby to zrobić, możesz użyć środka do czyszczenia stali nierdzewnej lub wytrzeć go ręcznikiem papierowym. Po wyczyszczeniu powierzchni zewnętrznej, możesz wyczyścić kamienie rozprowadzające ciepło, rury palników i tacę ociekową, używając roztworu wody z mydłem. Osusz grill miękką szmatką, aby zapobiec powstawaniu plam z wody. Doprawić grill olejem roślinnym, aby zapobiec przywieraniu do niego tłuszczu.

Czyścić grill raz w roku. Upewnić się, że ruszt jest czysty, a grill dobrze utrzymany. Przed sezonem grillowania wyczyść grill, sprawdzając go pod kątem pęknięć, dziur lub szkodników. Powinieneś również sprawdzić linię gazową pod kątem wycieków lub uszkodzeń i wyczyścić grill w razie potrzeby. Pozwoli to zapobiec dalszym problemom. Na koniec, jeśli to konieczne, wyczyść palniki.

Sprawdź także:  Jak szybko wyczyścić ruszt grilla

Jest bezpieczniejszy niż węgiel drzewny

Jeśli szukasz oszczędności pieniędzy i środowiska podczas grillowania, grille gazowe są dobrym wyborem. Propan i gaz ziemny mają czystsze spalanie i nie przywierają do żywności. Węgiel drzewny wytwarza sadzę i duże ilości tlenku węgla, dwa rodzaje substancji chemicznych, które są rakotwórcze. Wytwarzają również dużo dymu, co czyni je szkodliwymi dla środowiska.

Kiedy używasz węgla drzewnego, musisz ćwiczyć metodą prób i błędów z żarem, aż złapie. Proces ten może trwać kilka minut, co może prowadzić do powstania dymu i pożaru. Grille gazowe wykorzystują palnik na podczerwień, który znajduje się blisko mięsa. To pomaga kontrolować temperaturę i zapobiegać zapaleniu. Oprócz używania szczypiec i rękawic, należy rozważyć zakup pistoletu do spryskiwania dla swojego grilla.

Sprawdź także:  Jak grillować na gazowym grillu BBQ

Podczas przyrządzania delikatnych potraw lepszym wyborem są grille gazowe. Ponieważ grille gazowe nie wytwarzają dymu ani oparów, nie trzeba się martwić o kapiące z mięsa i warzyw resztki. Grille gazowe są również lepsze do przyrządzania potraw innych niż mięsne, takich jak kurczak, ryby czy warzywa. Tak długo jak jesteś ostrożny, grille gazowe mogą nadal produkować smak z grilla. Aby przekształcić swój grill gazowy w wędzarkę, możesz kupić pojemnik na dym za mniej niż dwadzieścia dolarów.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak grillować na gazowym grillu BBQ
Czytaj Dalej

Jak grillować na gazowym grillu BBQ

Jeśli szukasz wskazówek jak grillować na gazowym grillu BBQ, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten artykuł przeprowadzi Cię…
Jak zbudować grilla z wędzarnią
Czytaj Dalej

Jak zbudować grilla z wędzarnią

Przy budowie grilla z wędzarnią należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Należą do nich: koszt budowy wędzarni, konstrukcja…