Jak wybrać miejsce na basen w ogrodzie

Jak wybrać miejsce na basen w ogrodzie

Istnieje wiele czynników do rozważenia przy wyborze miejsca na basen, takich jak ilość światła słonecznego, którą otrzymuje basen. Pozycja słońca będzie miała wpływ na temperaturę basenu i pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu. Ponadto, pływanie w pełnym słońcu jest przyjemniejsze. Poniższe wskazówki mogą pomóc Ci znaleźć właściwą lokalizację dla Twojego basenu. Oto kilka wskazówek, jak wybrać lokalizację dla basenu w ogrodzie.

Projektowanie basenu wokół domu lub ogrodzenia

Przy projektowaniu basenu należy rozważyć, jak będzie on widziany z wnętrza domu i co trzeba będzie zrobić, aby zminimalizować zakłócenia. Jeśli basen będzie znajdował się w pobliżu granicy posesji, unikaj budowy schodów lub zewnętrznego spa. Zamiast tego zbuduj basen w sposób umożliwiający łatwy dostęp z obu stron. Najlepszym sposobem na stworzenie wizualnie oszałamiającego basenu jest umieszczenie go w miejscu, w którym będzie widoczny z wnętrza domu. Dobrą zasadą jest budowanie go w odległości co najmniej 1000 mm od granicy. Projektując basen w tak ograniczonej przestrzeni, należy zadbać o to, by odzwierciedlał on styl sąsiedniego domu.

Kiedy już zdecydujesz o wielkości basenu, zastanów się, co zostanie wokół niego posadzone. Może to wpłynąć na kształt i wielkość basenu. Może również wpłynąć na ilość otrzymywanego cienia. Niektóre elementy krajobrazu, takie jak łatwe w utrzymaniu krzewy i rośliny tarasowe, pozwalają na włączenie ich do projektu basenu. Ponadto w krajobrazie należy pozostawić wystarczająco dużo miejsca na nowy wzrost.

Ogrodzenie wokół basenu zakłóca widok na podwórko. Jednak większość jurysdykcji pozwala na budowę ogrodzenia wokół większego obszaru, o ile spełniasz minimalne wymagania. Ogrodzenia muszą mieć co najmniej cztery stopy wysokości i dwucalową przerwę między nimi a ziemią. Innym popularnym projektem ogrodzenia wokół obszaru basenu jest prosty czarny metalowy płot. Czarne metalowe ogrodzenia są uniwersalne, solidne i nie wymagają konserwacji.

Sprawdź także:  Jak zabezpieczyć basen przed sąsiadem

Orientacja basenu w celu wykorzystania pełnej ekspozycji słonecznej

Orientacja basenu w celu wykorzystania pełnego ciepła słonecznego jest niezbędna do utrzymania temperatury wody. Pomaga również chronić dzieci przed poparzeniami słonecznymi. Jeśli to możliwe, należy ustawić basen tak, aby słońce świeciło na niego zimą i latem. Ogólnie rzecz biorąc, basen powinien być skierowany na południe lub zachód, ponieważ w tych kierunkach słońce wschodzi i zachodzi.

Projektując basen, należy rozważyć, gdzie będzie się on stykał z domem i zewnętrzną strefą rozrywki. Obszar ten powinien być miejscem o dużym natężeniu ruchu, nie odizolowanym od innych pomieszczeń. Należy rozważyć dodanie mebli zewnętrznych, miejsc do zabawy dla dzieci i miejsc do opalania. Wielkość obszaru basenu zewnętrznego powinna odzwierciedlać liczbę osób, które przewidują korzystanie z przestrzeni. Jeśli zamierzasz korzystać z basenu przez cały rok, powinieneś rozważyć liczbę osób, które będą z niego korzystać.

Wybór pokrycia podłoża

Wybór niewymagającego konserwacji pokrycia podłoża dla basenu w tylnym ogrodzie to świetny sposób na wprowadzenie koloru i zieleni do przestrzeni przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów utrzymania. Rośliny takie jak dzwonek serbski są odporne na warunki pogodowe w strefach od 3 do 9 USDA, preferują pełne światło słoneczne i dobrze kontrastują z zieloną trawą otaczającą basen. Inną niewymagającą konserwacji rośliną okrywową, która wytwarza kłosy białych, purpurowych lub fioletowo-różowych kwiatów, jest dymnica.

Wybierając okrywę ziemną do basenu, należy pamiętać, że chlor i sól są bardzo szkodliwe dla trawy i innych roślin. Wybierz odporną roślinę okrywową, która wytrzyma sól i zachlapania. Rośliny takie jak rozchodnik jesienny są dobrym wyborem dla terenów tolerujących sól. Są one również odporne na suszę i mogą tolerować duży ruch pieszy. Należy je jednak wybierać ostrożnie.

Sprawdź także:  Jak zrobić basen o nieregularnym kształcie

Zdecyduj o wielkości obszaru, który chcesz pokryć roślinami okrywowymi. Niezależnie od tego, czy chcemy pokryć cały obszar, czy niewielki fragment, istnieją rośliny okrywowe dla każdego rozmiaru i kształtu. Rośliny okrywowe można podzielić na różne grupy w zależności od ich wysokości i rozłożystości. Dla dużych obszarów, spróbuj wspólnego barwinka. Szybko się wypełniają i są odporne na zwierzynę łowną.

Basen jest nie tylko praktyczny i atrakcyjny, ale może również służyć jako bariera chroniąca przed komarami. Komary mogą rozmnażać się w wodzie, więc usunięcie wszelkich miejsc, które stanowią lęgowiska, drastycznie zmniejszy ich populację. Oprócz zapewnienia ochrony dla wody, ściółki mogą również zmniejszyć ryzyko rozwoju glonów i grzybów. Stosując się do tych wskazówek, można łatwo utrzymać ogród z basenem.

Wybór ogrodzenia

Wybór ogrodzenia dla miejsca do pływania jest ważnym krokiem, ponieważ chcesz zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom, ale nie chcesz blokować widoku na basen. Istnieją różne rodzaje ogrodzeń dostępnych do wyboru, więc można chronić obszar basenu, a jednocześnie cieszyć się widokiem. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, jaki rodzaj ogrodzenia kupić dla swojego basenu ogrodowego.

Przede wszystkim należy rozważyć materiał, z którego wykonane jest ogrodzenie. Istnieje wiele rodzajów materiałów dostępnych dla ogrodzenia basenu, w tym drewno, kute żelazo, metal, siatka i aluminium. Możesz wybrać materiał, który uzupełnia Twój krajobraz ogrodu. Drewniane ogrodzenie jest najbardziej tradycyjną opcją, ale zajmie więcej czasu, aby utrzymać. Podczas gdy ten rodzaj ogrodzenia jest niedrogi, nie jest najbardziej atrakcyjny i będzie wymagał pewnej konserwacji. Inne materiały, takie jak beton, są nowoczesne i wymagają minimalnej konserwacji, ale mogą wymagać znacznej pracy. Wybór ogrodzenia dla basenu w ogrodzie może być mylący.

Sprawdź także:  Jaki basen wybrać - okrągły czy prostokątny?

Przed wyborem ogrodzenia dla basenu, powinieneś spojrzeć na swój krajobraz w ogrodzie i resztę domu. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie przepisy dotyczące basenów przed ich instalacją. Wysokiej jakości ogrodzenie pomoże Ci cieszyć się przestrzenią na zewnątrz jeszcze bardziej i zapewnić bezpieczeństwo Twojej rodzinie. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której obowiązują zasady HOA, być może będziesz musiał zainstalować ogrodzenie wokół basenu, aby chronić innych właścicieli nieruchomości.

Materiały użyte do ogrodzenia mogą również wpłynąć na wygląd i bezpieczeństwo obszaru basenu. Możesz wybrać ogrodzenie wykonane z drewna lub aluminium. Wybór materiału na ogrodzenie basenu zależy od kilku czynników, w tym od stylu domu i ogólnego projektu krajobrazu Twojej nieruchomości. Rozważ trwałość materiału, ponieważ wpłynie to na jego wygląd. Możesz również wybrać symulowany kamień lub inny materiał, który pasuje do ogólnego wyglądu Twojego domu.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak obudować basen rackowy
Czytaj Dalej

Jak obudować basen rackowy

Istnieje wiele różnych sposobów na obudowę basenu regałowego. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć kształt rombu, czy ciasną…
Jak zrobić basen z cegieł
Czytaj Dalej

Jak zrobić basen z cegieł

Stworzenie basenu z cegieł może być łatwym projektem. Jest łatwy do wykopania, łatwy w utrzymaniu i tańszy niż…
Jak zrobić basen ogrodowy w ziemi
Czytaj Dalej

Jak zrobić basen ogrodowy w ziemi

Na początek trzeba wiedzieć, gdzie postawić basen. Upewnij się, że znajduje się on w miejscu, które nie będzie…
Jak zmontować basen stelażowy
Czytaj Dalej

Jak zmontować basen stelażowy

Jeśli planujesz zmontować swój własny basen stelażowy, ten artykuł dostarczy Ci kilku pomocnych wskazówek. Możesz również dowiedzieć się…