Jakie kwiaty są najlepsze do dekoracji altany?

Jakie kwiaty są najlepsze do dekoracji altany?

Jeśli szukasz sposobu na upiększenie swojej altany, rozważ różne opcje kwiatowe. Białe kwiaty pasują do prawie każdego święta i nadają formalny charakter. Możesz również wybrać kolorowe kwiaty, w zależności od wydarzenia i podwórka. Jeśli nie masz czasu na układanie kwiatów, możesz zamiast nich użyć wstążek. Bukiety z flagą są idealne na 4 lipca, można też użyć różnych kolorów, w zależności od wydarzenia i sezonu.

Balony

Przy wyborze kwiatów, najczęstszym wyborem są kwiaty. Ale istnieje wiele innych opcji dostępnych również. Możesz również dodać do altany dach w kształcie litery “T”, aby uaktualnić jej wygląd. Warstwowy dach może być dość dramatyczny, dodając architektoniczny blask do altany. Kolejną świetną opcją dekoracji altany jest dodanie kopuły, czyli pustej ramy na szczycie konstrukcji, która dodaje wykończenia.

Altana nie ma wbudowanych świateł, ale zazwyczaj z każdej strony znajdują się gniazdka. Wokół altany można powiesić białe lub kolorowe nitki świetlne. Można też wykorzystać świetlne nitki w kolorach Waszego ślubu. W zależności od wielkości altany, możecie rozważyć lampion z butelek. Wykonany z butelek i świeczek sprawi, że Wasza altana będzie tętnić życiem w nocy.

Aby nadać altance elegancki wygląd, powieś płatki róż na wejściu. Biała altana to zawsze klasyka, ale upewnij się, że wybierzesz tkaninę, która jej nie przytłoczy. Możesz znaleźć specjalistów od tkanin, którzy chętnie pomogą Ci w pomiarze. Ponadto, możesz dodać kolor do swojej altany za pomocą dekoracyjnych wstążek, draperii i tiulu. Jeśli chcesz, aby Twoja altana wyglądała bardziej kobieco, rozważ dodanie tiulowej draperii przy wejściu frontowym.

Gardenie

Gardenie to rośliny wieloletnie o charakterystycznym zapachu. Gardenie są mrozoodporne w strefie 8-11 USDA, a większość odmian dobrze rośnie w pojemnikach. Znane są również z grubych, błyszczących liści. Niektóre nowsze odmiany gardenii są odporne na strefę 7, więcej informacji znajdziesz poniżej. Jeśli dekorujesz altanę jako część swojego krajobrazu, będziesz chciał wykorzystać zapach gardenii.

Roślina ta najlepiej czuje się w wilgotnym środowisku. Powinna mieć zapewnione pełne słońce, aby uniknąć poparzeń, ale doceni też częściowy cień podczas najgorętszych części dnia. Najlepiej rośnie w wilgotnych warunkach i źle znosi suszę. Przed umieszczeniem gardenii w pojemniku należy ją dokładnie podlać. Przed podlaniem należy upewnić się, że górne pół cala gleby wyschło.

Sprawdź także:  Jak ułożyć gonty drewniane na dachu altany

Sadź gardenię w miejscu słonecznym, skierowanym na południe, z chłodnym wieczorem i temperaturą w zimie od 50 do 55 stopni Fahrenheita. Gardenię należy przycinać po kwitnieniu. Chociaż nie wymagają corocznego przycinania, można to robić dwa razy w roku. Pod koniec lipca należy usunąć przekwitłe kwiaty i przyciąć dzikie nowe przyrosty, aby umożliwić formowanie się przyszłorocznych pąków kwiatowych. Jeśli gardenia jest jeszcze młoda, można ją nieco bardziej przyciąć, aby zachęcić ją do wzrostu zgodnie z istniejącą strukturą.

Lilie kalii

Niezależnie od tego, czy dekorujemy altanę na ślub, czy też chcemy dodać odrobinę koloru do naszego ogrodu, lilie kalii będą idealnym elementem dekoracyjnym. Te eleganckie kwiaty są w różnych kolorach, a callas są szczególnie popularne na wesela. Mają mieczowate liście z białymi piegami, dzięki czemu są atrakcyjne przez cały sezon. Zanim kwiaty zakwitną, ich liście wyglądają schludnie i atrakcyjnie. I niezależnie od tego, o jakiej porze roku zdecydujemy się ozdobić altanę kaliami, kwiaty zawsze będą pięknie wyglądać w wazonie.

Aby zasadzić lilie kalli w altanie, należy kupić rośliny wstępnie wyrośnięte. Wystarczy posadzić cebulki na wilgotnym ręczniku papierowym i umieścić je w chłodnym miejscu. Jeśli już wykiełkują, należy je rozstawić w odległości około sześciu cali i przez pierwsze kilka tygodni oszczędnie podlewać. Gdy zaczną kiełkować, szybko rosną.

Róże

Dekorując altanę, mamy kilka możliwości. Róże są doskonałym wyborem, jeśli góra jest całkowicie odsłonięta, ponieważ przyciągają wzrok do góry i dodają konstrukcji wizualnej wagi. Jeśli szczyt altany jest częściowo pokryty kwiatami, można posadzić różne róże pnące, aby nadać jej bardziej formalny charakter. Róże pnące mają także długotrwały zapach, który może działać jak katalizator do refleksji.

Najlepsze róże pnące do altan to Cecile Brunner, wielokrotnie nagradzana odmiana o jasnych, pachnących, w pełni podwójnych kwiatach. Zaczynają one kwitnąć późną wiosną i trwają do wczesnej jesieni. Cecile Brunner dorasta do 12 stóp wysokości i wymaga pełnego słońca. Altana znajdująca się w chłodnym klimacie może wymagać głębszego dołka do sadzenia, natomiast altana w cieplejszym klimacie może potrzebować tylko płytkiego.

Sprawdź także:  Jak zrobić podłogę w altanie z płytek

Wybieraj róże o silnych zapachach. Istnieje ponad 100 gatunków róż, które występują w różnych kolorach i rozmiarach. Zdecyduj, które z nich najlepiej sprawdzą się w Twojej altanie. Zdecyduj, który kolor jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjny, a będziesz gotowy do sadzenia. Róże są piękne w każdym otoczeniu, a dzięki nim Twoja altana będzie wyglądać bardziej elegancko niż kiedykolwiek. Jeśli nie masz czasu na odwiedzenie farmy róż, możesz zamówić kwiaty online. Wielu hodowców oferuje usługi sprzedaży wysyłkowej i oferuje szczegółowe profile roślin i zdjęcia.

Pnącza

Jeśli chcesz dodać koloru i piękna swojej altanie, rozważ posadzenie roślin pnących. Pnącza potrzebują pewnego wsparcia w miarę wzrostu i wymagają okresowego przycinania, aby utrzymać ich wzrost w zdrowiu. Przycinanie wykonuje się w okresie spoczynku i tuż przed rozpoczęciem nowego wzrostu. Różne pnącza wymagają różnych harmonogramów przycinania. Przycinanie jest również doskonałym sposobem na wykrycie chorób roślin. Gdy rośliny osiągną pożądaną wysokość, będą naturalnie rosły w górę lub przez podpory.

Istnieje wiele rodzajów roślin pnących, a wiele kwitnących pnączy jest popularnych w tym celu. Niektóre z nich pochodzą z cieplejszego klimatu, inne są odporne na zimno. Jeśli wybierzesz odpowiednie rodzaje pnączy, Twoja altana z pewnością będzie wyglądać wspaniale. Oprócz zapewnienia oszałamiającego wyglądu altany, wiele z nich ma hipnotyzujące zapachy. Uprawiane w odpowiednim klimacie rośliny pnące wytwarzają różnorodne zapachy, które są zarówno kojące, jak i odurzające.

Trawy ozdobne

Jeśli szukasz eleganckiego sposobu na udekorowanie swojej altanki, rozważ użycie traw ozdobnych. Można je wykorzystać do stworzenia formalnego lub nieformalnego wyglądu i są dostępne w szerokiej gamie kolorów i kształtów. Najlepszym czasem na podział traw ozdobnych jest późna zima lub wczesna wiosna. Jeśli planujesz wykorzystać trawy jako ekran lub do ogrodzenia, musisz wiedzieć, że martwy materiał na roślinie może sprawić, że będzie wyglądać nieestetycznie. Nożyce do żywopłotu są przydatne do ręcznego przycinania małych powierzchni, ale elektryczne nożyce do żywopłotu mogą znacznie ułatwić ten proces. Wiele traw ozdobnych ma ząbkowane krawędzie liści, ale mogą one być niebezpieczne, jeśli nie są obsługiwane prawidłowo, więc należy nosić rękawice. Ponadto duże powierzchnie roślin należy wypalać po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia i pod nadzorem.

Sprawdź także:  Jak zrobić altanę z drewnianych bali

Można również użyć trawy himalajskiej do dekoracji altany. Dorasta do 5 stóp wysokości i 4 stóp szerokości i jest elegancką rośliną akcentującą. Jej duże, ciemnozielone liście i jedwabiście białe paski na węzłach sprawiają, że jest to doskonały wybór do altany. Roślina ta nie jest odporna na jelenie i króliki, ale dobrze radzi sobie w pełnym słońcu i toleruje suszę. Świetnie prezentuje się również w prerii i ogrodach przydomowych.

Słupy dekoracyjne

Słupy dekoracyjne to pionowe elementy wykorzystywane w altanach i innych konstrukcjach. Te elementy nie muszą służyć praktycznym celom, ale raczej dodają wizualnego zainteresowania do obszaru. Filary dekoracyjne mogą być małe lub duże, ale wszystkie przyczyniają się do ogólnego projektu przestrzeni. Niezależnie od tego, czy są małe i prywatne, czy duże i piękne, altany i inne konstrukcje z dekoracyjnymi filarami są doskonałym sposobem na zwiększenie ogólnej estetyki przestrzeni.

Altana jest wykonana z wielu różnych materiałów, a decyzja o materiale jest ważna w wyborze najlepszego. Altany z kamienia są klasycznym wyborem ze względu na ich trwałość i elegancki wygląd. Altany z piaskowca występują w wielu różnych kolorach i fakturach, dzięki czemu są idealne dla każdej przestrzeni na zewnątrz. Są one szczególnie popularne, ponieważ można je dostosować do dokładnych wymiarów ogrodu.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Czym oświetlić altankę na zewnątrz
Czytaj Dalej

Czym oświetlić altankę na zewnątrz

Jeśli Twoi goście są hałaśliwi, możesz rozważyć zasilane energią słoneczną lampki herbaciane LED. Możesz też użyć lampionów lub…
Jak urządzić altankę
Czytaj Dalej

Jak urządzić altankę

Altany to świetne miejsca do odpoczynku i oglądania meczu. Możesz stworzyć altanę z różnymi miejscami do siedzenia i…
Jak zamontować rynny do altany
Czytaj Dalej

Jak zamontować rynny do altany

Alternatywy dla rynien Jeśli chcesz, aby Twoja altana była sucha, istnieje wiele alternatyw dla rynien do altany. Tradycyjne…
Jak zrobić altanę z metalu
Czytaj Dalej

Jak zrobić altanę z metalu

Altana to popularny sposób na dodanie cienia do ogrodu, ale jak wybrać altanę z zadaszeniem? Warto wziąć pod…