Jak zrobić altanę z metalu

Jak zrobić altanę z metalu

Altana to popularny sposób na dodanie cienia do ogrodu, ale jak wybrać altanę z zadaszeniem? Warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek. Tutaj dowiesz się jak wybrać altanę z wysuwanym zadaszeniem i siatką przeciw insektom oraz jak zbudować altanę z metalowym zadaszeniem. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz na dobrej drodze, aby cieszyć się swoim przydomowym ogrodem.

Wybór altany

Zanim zdecydujesz się zainstalować metalową altanę na swoim podwórku, będziesz chciał rozważyć kilka rzeczy. Istnieje kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć, w tym rozmiar i lokalizacja. Możesz chcieć zbudować stałą strukturę lub pop-up jeden. Altana może być doskonałym dodatkiem do stoczni, a istnieje wiele różnych typów do wyboru. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, jaki rodzaj altany kupić.

Wybierz solidną, odporną na rdzę altanę metalową. Rama aluminiowa jest lekka i trwała, więc nie będzie rdzewieć. Ponadto altany aluminiowe są często wbijane w ziemię. Dzięki temu nie przewracają się. Niektóre modele są wyposażone w moskitiery lub zasłony z tkaniny, które blokują bryzę, ale zapewniają dodatkową prywatność. Niektóre altany mają nawet wbudowaną rynnę wodną. Wybierz metalową altanę, która ma obie te funkcje.

Wybór zadaszenia

Aby wybrać odpowiednie zadaszenie do metalowej altany, należy najpierw zmierzyć wymiary metalowej konstrukcji altany. Zmierz odległość między każdym z narożników altany. Zmierz również wysokość boków. Możesz również chcieć wykonać pomiary boków altany, jeśli ma ona drugą warstwę. Pamiętaj, aby mierzyć dokładnie, dzięki czemu uzyskasz prawidłowy pomiar.

Sprawdź także:  Na jaki kolor pomalować murowaną altanę w ogrodzie?

Wybierając zadaszenie altany, pamiętaj o uwzględnieniu klimatu panującego na danym obszarze. Być może mieszkasz w klimacie, w którym pada dużo deszczu; w takim przypadku powinieneś wybrać zadaszenie typu hard-top. Alternatywnie, jeśli chcesz cieszyć się słońcem i ciepłem, przejdź do miękkiego zadaszenia. Może być również możliwe uzyskanie zadaszenia altany montowanego na ścianie, które pasuje do domu.

Wybór altany ze zwijanym zadaszeniem

Altana tarasowa ze zwijanym zadaszeniem może być doskonałym sposobem na komfortowe spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Zwijany blat z tkaniny pozwala na łatwe składanie i rozkładanie. Magnetyczna absorpcja zapobiega przesuwaniu się, nawet przy podmuchach wiatru. Nowoczesny design tej altany to czyste linie i świeża kolorystyka, więc będzie pasować do każdego otoczenia na zewnątrz. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie altany mają wysuwane markizy, dlatego należy rozważyć te czynniki przed zakupem.

Przy wyborze zadaszenia należy również wziąć pod uwagę lokalizację altany. Zadaszenie, które się chowa można umieścić w miejscu, które dostaje najwięcej słońca bez prześwietlania. Baldachim może być umieszczony w miejscu, które jest chronione przed wiatrem i deszczem, co czyni go idealnym dla imprez i zgromadzeń na świeżym powietrzu. W zależności od projektu, może być zbudowany wewnątrz lub na zewnątrz. Niemniej jednak najlepiej jest unikać instalowania chowanego zadaszenia w miejscu, które otrzymuje zbyt dużo słońca.

Wybór altany z siatką przeciw insektom

Komary mogą być dużym problemem, gdy jesteś na swoim podwórku, ale to nie koniec świata. Z odpowiednim rodzajem ekranu przeciw owadom, możesz przekształcić swoją altanę na świeżym powietrzu w prywatny salon. Komary mogą zrujnować Twoje wieczory, ale ekrany przeciw insektom mogą zapobiec ich wpływowi na piękno Twojej altany. Oto kilka wskazówek, jak wybrać odpowiednią osłonę do altany:

Sprawdź także:  Jakie meble ogrodowe zmieścić pod drewnianą altaną?

Po pierwsze, musisz wziąć pod uwagę trwałość konstrukcji. Dobra przenośna altana powinna być wykonana z trwałych materiałów, takich jak nylon ripstop, który jest bardziej odporny na rozdarcia i inne uszkodzenia od wiatru. Ekrany są zwykle wykonane z poliestru lub nylonu, choć niektóre altany są wykonane z aluminium dla zwiększenia trwałości. Upewnij się, że rama jest lekka i wystarczająco mocna, aby utrzymać ekran i siatkę przeciw insektom, co jest szczególnie ważne, jeśli altana ma być używana przy wietrznej pogodzie.

Wybór altany z fundamentem

Decydując o wielkości altany, weź pod uwagę jej fundament. W miarę możliwości powinna ona mieć wymiary co najmniej 12′ x 12′. Stopa fundamentowa altany powinna sięgać poniżej linii mrozu, aby zapobiec jej podnoszeniu przez mrozy. Stopa fundamentowa musi być wzmocniona stalą, aby była bezpieczna od falowania i pęcznienia gruntu. W przypadku stóp betonowych, fundament powinien znajdować się co najmniej 6″ poniżej linii mrozu.

Jeśli zdecydujesz się na gotową altanę, być może będziesz musiał przygotować przestrzeń. Jednak konstrukcje te są łatwe w montażu i niedrogie. W porównaniu z kupowaniem materiałów osobno, gotowe zestawy altan są tańsze. Jednak nadal należy uważnie czytać wskazówki, aby nie popełnić żadnych błędów. Jeśli nie jesteś pewien procesu budowy, użyj odpowiednich narzędzi i postępuj dokładnie zgodnie z wytycznymi producenta. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, możesz wybrać gotową altanę.

Sprawdź także:  Jak zrobić podłogę w altanie z kostki brukowej

Instalacja altany

Pierwszym krokiem w instalacji altany wykonanej z metalu jest określenie jej lokalizacji. Możesz przenieść altanę w wybrane miejsce lub przymocować ją do słupków. Przymocuj zadaszenie altany do ramy altany, mocując narożniki altany do słupków. Możesz umieścić półki narożne na nogach metalowej altany. Chociaż półki te nie są konieczne, mogą stanowić dodatkowe wsparcie dla altany.

Gdy beton wyschnie, można dodać altanę ogrodową. Następnie zasadź w altanie kilka roślin pnących, aby nadać jej klasyczny wygląd. Jeśli chcesz, aby altana była jeszcze bardziej dekoracyjna, możesz położyć na niej mozaiki z płytek i kafelki, aby dodać do niej kolor i styl. Aby cała altana wyglądała jeszcze lepiej, możesz również pomalować metalową altanę, aby dopasować ją do otaczającego krajobrazu.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak pomalować murowaną altanę
Czytaj Dalej

Jak pomalować murowaną altanę

Przed pomalowaniem swojej ceglanej altany należy podjąć pewne środki ostrożności. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaki podkład użyć,…
Jak urządzić altankę
Czytaj Dalej

Jak urządzić altankę

Altany to świetne miejsca do odpoczynku i oglądania meczu. Możesz stworzyć altanę z różnymi miejscami do siedzenia i…
Jak pozbyć się dżdżownic z altanki
Czytaj Dalej

Jak pozbyć się dżdżownic z altanki

Jeśli zauważyłeś pojawienie się dżdżownic pod patio, nie jesteś sam. Dżdżownice żyją pod tarasami i podjazdami, ponieważ są…
Jaki stół wybrać do altany
Czytaj Dalej

Jaki stół wybrać do altany

Jeśli szukasz, aby dodać trochę życia na świeżym powietrzu do swojej altany, powinieneś rozważyć dodanie stołu. Istnieje wiele…