Jakie meble ogrodowe zmieścić pod drewnianą altaną?

Jakie meble ogrodowe zmieścić pod drewnianą altaną?

Jeśli planujesz zainstalować drewnianą altanę, to być może zastanawiasz się, jakie meble umieścić pod nią. Możesz wybrać zestaw wypoczynkowy lub konwersacyjny, który przypomina kanapę w salonie. Te kawałki są idealne dla rozrywki, ponieważ oferują wygodne miejsce do siedzenia i rozmowy z gośćmi. Są one również bardzo trwałe i łatwe do złożenia. Należy również rozważyć wymogi bezpieczeństwa dotyczące mebli zewnętrznych przed ich instalacją.

Zestawy wypoczynkowe lub konwersacyjne na zewnątrz są wzorowane na kanapach w salonie

W przeciwieństwie do zestawów jadalnych na patio, zestawy wypoczynkowe lub konwersacyjne na zewnątrz są przeznaczone do leżakowania. Mogą mieć rozmiar od pojedynczego krzesła do kanapy segmentowej, a nawet kominka. Istnieją dziesiątki zestawów konwersacyjnych do wyboru, więc wybór odpowiedniego może być trudny. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealny zestaw do Twojej przestrzeni. Zanim kupisz zestaw, zastanów się, jakiego rodzaju siedziska będziesz potrzebować.

Kupując meble wypoczynkowe na zewnątrz, zastanów się, jak będziesz korzystać z przestrzeni. Czy zamierzasz używać mebli wypoczynkowych do spotkań towarzyskich? Czy jest wystarczająco dużo miejsca? Jakie są widoki? Czy chcesz, aby ludzie mogli się rozłożyć i zrelaksować w cichym, prywatnym miejscu? A co z samą przestrzenią? Zastanów się, czy zestawy wypoczynkowe stworzą idealną przestrzeń do życia na świeżym powietrzu, czy też będą stanowić centralny punkt podwórka.

Na przykład kanapa Neighbor wykonana jest z pozyskiwanego w sposób zrównoważony drewna tekowego. Poduszki pokryte są trwałą akrylową tkaniną zewnętrzną Sunbrella. Zestaw ma podstawę i oparcie z linek, a okucia są klasy morskiej, więc wytrzymają różne warunki pogodowe. Zestawy wypoczynkowe lub konwersacyjne na świeżym powietrzu mogą również dodać poczucie wyrafinowania do każdego podwórka. Aby zapewnić przytulne i relaksujące doświadczenie, zestawy wypoczynkowe lub konwersacyjne na świeżym powietrzu są idealnym rozwiązaniem.

Sprawdź także:  Jak pomalować murowaną altanę

Przed wyborem zestawu do konwersacji na patio, należy rozważyć otoczenie zewnętrzne i styl domu. Upewnij się, że kolor, kształt i materiały zestawu uzupełniają istniejące wnętrze domu. Rozważ również warunki pogodowe w okolicy i wymagania dotyczące utrzymania. Jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie dużo pada, będziesz chciał rozważyć uzyskanie zestawu, który będzie trwał tak długo, jak to możliwe.

Są łatwe w montażu

Jeśli szukasz łatwych w montażu mebli ogrodowych, które pasują pod drewnianą altanę, rozważ zakup krzeseł Adirondack. Są one zbudowane z myślą o wygodzie na świeżym powietrzu i wykonane z trwałego, niedrogiego drewna. Solidna, bejcowana konstrukcja drewniana jest atrakcyjna i funkcjonalna. Krzesła te mają długie uchwyty, które ułatwiają przenoszenie długich narzędzi lub małej skrzynki z narzędziami. Są też łatwe w montażu!

Jeśli chcesz zachować prywatność, rozważ dodanie kratowego wzoru do otwartych ścian altany. W ten sposób będziesz mógł cieszyć się ogrodem bez obaw, że świat Cię zobaczy. Więcej informacji na temat kratowych wzorów znajdziesz w opisie Instructables Workshop. Altana Instructables Workshop jest wyceniona na około 500 dolarów i jest prosta do zbudowania za pomocą wspólnych narzędzi. Jeśli chcesz kupić meble ogrodowe, które zmieszczą się pod drewnianą altaną, rozważ dodanie wbudowanych siedzisk i drewnianego stołu na zewnątrz altany.

Sprawdź także:  Z czego zrobić dach do altany

Prostokątna altana jest łatwiejsza do postawienia niż okrągła, ale wymaga nieco doświadczenia w obróbce drewna. Do budowy prostej altany potrzebna będzie tarcica, gwoździe lub kotwy do słupków, wypełniacz do drewna, klej do drewna oraz bejca lub farba. Większość planów jest łatwa w montażu i może być ukończona w jeden weekend. Istnieje również kilka zestawów dostępnych dla dodatkowych mebli ogrodowych pasujących do drewnianej altany, w tym ławek i stołów.

Kolejną wspaniałą cechą drewnianej altany jest jej trwałość. Chociaż drewniane altany są solidne i trwałe, są podatne na zmiany pogody. Nadmierne ciepło lub zimno spowoduje, że drewniane altany będą się wypaczać, przesuwać, odpryskiwać lub gnić. Zaleca się stosowanie materiałów odpornych na warunki atmosferyczne i dbanie o drewnianą altanę pomiędzy naprawami. The Home Depot oferuje zestaw o powierzchni 10 stóp kwadratowych, zapewniający solidną i atrakcyjną konstrukcję.

Są łatwe w utrzymaniu

Drewniane altany mogą być atrakcyjne, ale wymagają konserwacji. Drewniane konstrukcje są podatne na wypaczenia, przesunięcia i uszkodzenia spowodowane wilgocią. Co więcej, już po kilku miesiącach mogą zacząć wyglądać na stare, wymagając ponownego barwienia lub malowania co roku. Co gorsza, mogą wymagać wymiany uszkodzonego drewna. Na szczęście istnieje kilka łatwych w utrzymaniu opcji dla drewnianych altan.

Altany drewniane są zazwyczaj impregnowane, aby zapewnić, że będą trwać przez wiele lat. Altany te są również bardziej trwałe niż te wykonane z nieobrobionego drewna, więc będą wymagały mniejszej konserwacji. Jednakże, jeśli mieszkasz w klimacie, gdzie zimy są surowe, należy rozważyć zakup drewnianej altany z impregnowanym dachem drewnianym. Przedłuży to żywotność Twojej struktury zewnętrznej i pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

Sprawdź także:  Jakie meble zmieścić pod murowaną altaną?

Drewniane altany mogą być pięknym dodatkiem do Twojego ogrodu, a istnieje szeroki wybór opcji impregnowanych drewnem. Można wybierać spośród różnych gatunków twardego drewna, w tym teaku, który jest drewnem twardym na każdą pogodę. Jednak drewno tekowe wymaga corocznej pielęgnacji, aby zapobiec pękaniu. Naturalna wiklina powinna być używana w zadaszonych miejscach na zewnątrz. Można również wybrać wiklinę z żywicy syntetycznej, jeśli chce się uniknąć wysokiej konserwacji wymaganej przez drewno tekowe.

Przed montażem altany należy koniecznie pokryć drewno bejcą. Ważne jest, aby przed montażem odpowiednio zabejcować drewno, tak aby bejca wniknęła w całe drewno, również w miejsca trudno dostępne. Możesz kupić drewnianą altanę na piknik, lub możesz kupić jeden, aby zmienić wygląd swojego domu. Tak czy inaczej, będziesz cieszyć się z pikniku pod osłoną swojej altany.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Z czego zrobić dach do altany
Czytaj Dalej

Z czego zrobić dach do altany

Jeśli chcesz zrobić dach do altany z ekranem, powinieneś najpierw zdecydować o jej wielkości. Ogólnie rzecz biorąc, należy…
Jak chronić altanę przed wiatrem
Czytaj Dalej

Jak chronić altanę przed wiatrem

Jeśli chodzi o ochronę altany przed żywiołami, wiatr może być problemem. Istnieje kilka sposobów ochrony przed wiatrem, ale…