Jak zabezpieczyć basen przed sąsiadem

Jak zabezpieczyć basen przed sąsiadem

Jednym z częstych problemów związanych z dzieleniem basenu z sąsiadem jest to, że twoje dzieci mogą pozwolić dzieciom sąsiada korzystać z twojego basenu pod twoją nieobecność. Istnieją sposoby, aby temu zapobiec, ale musisz pamiętać o współpracy z sąsiadami, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Twoje dzieci mogą pozwolić dzieciom sąsiadów korzystać z basenu pod Twoją nieobecność, a nawet mogą zacząć postrzegać Cię jako jedynego przeciwnika.

Solidne bariery nie mogą mieć wcięć ani wypukłości

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w sąsiedztwie z basenami gminnymi, czy w sąsiedztwie bez nich, będziesz musiał znaleźć sposób na ochronę swojego basenu przed widokiem sąsiadów. Po pierwsze, upewnij się, że w pobliżu basenu nie ma żadnych przewodów elektrycznych. Jest to ważne ze względów bezpieczeństwa. Jeśli zauważysz dużo szkodników wokół basenu, powinieneś zadzwonić do Animal Control, lub jakkolwiek się nazywają w Twojej jurysdykcji.

Następnie upewnij się, że wszelkie oznakowania i ogrodzenia są zgodne z lokalnymi przepisami. Często istnieją dodatkowe zasady dotyczące ogrodzeń i drzwi, które otwierają się bezpośrednio na teren basenu. Kodeks budowlany i ustawa o bezpieczeństwie basenów mieszkalnych obejmują te wymagania. Sprawdź w lokalnym urzędzie, aby ustalić, które kody mają zastosowanie do konkretnej sytuacji. Następnie zainstaluj odpowiednie ogrodzenia, bramy i oznakowanie. Koniecznie sprawdź lokalne przepisy, aby upewnić się, że nie będziesz musiał konsultować się z prawnikiem.

Oprócz ogrodzenia należy umieścić znaki ostrzegające sąsiadów, że basen znajduje się na podwórku. Znaki powinny mieć co najmniej 4 stopy wysokości i całkowicie otaczać basen. Powinny być zainstalowane bez uchwytów i podstaw. Ponadto, ogrodzenie nie powinno mieć żadnych obiektów do wspinaczki, ponieważ może to być kuszące dla małych zwierząt, aby wejść do basenu. Ponadto elementy poziome muszą być oddalone od siebie o co najmniej 45 cali, aby żaden z sąsiadów ich nie widział.

Następnie należy zdecydować o rodzaju ogrodzenia, które zapewni bezpieczeństwo basenowi. Najlepszym materiałem ogrodzeniowym dla obudów basenów jest ten, który ma 4 stopy wysokości i posiada pionowe elementy w odległości co najmniej 45 cali od siebie. Ponadto, członkowie poziomi muszą być oddzielone przez co najmniej cztery cale. Członkowie pionowi nie mogą być węższe niż cztery cale. Pamiętaj, aby sprawdzić również rozmiar siatki, ponieważ nie może być ona szersza niż dwa cale kwadratowe.

Sprawdź także:  Jaki typ basenu jest najlepszy do małego ogrodu?

Pokrywy basenowe z zamkiem to bezpieczniejsza opcja na lato

Zastosowanie zamka to doskonały sposób na uniemożliwienie nieautoryzowanego usunięcia pokrywy basenowej. Podczas gdy najpopularniejszym rodzajem pokrywy basenowej jest typ pływający, pokrywy basenowe z zamkiem są bezpieczniejsze. W przeciwieństwie do pokryw pływających, które mają tendencję do zdejmowania na własną rękę, pokrywy basenowe z zamkiem są zabezpieczone w miejscu za pomocą bolca blokującego. Pomimo zamka wygoda, jednak nie jest to foolproof. Jeśli nie zablokujesz pokrywy basenu, może ją zdjąć każdy bez klucza lub przełącznika.

Innym rodzajem blokady jest pokrywa odpływowa z zabezpieczeniem przed wtargnięciem. Ten typ blokady uwalnia ciśnienie w razie wypadku spowodowanego utonięciem. Chociaż tego typu zamki mogą być nieco drogie, są tego warte, jeśli masz dzieci, które często bawią się w wodzie. Ponadto pozwalają one na łatwe wyjście dla zwierząt i zwierząt domowych. Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swojego pupila, możesz zakupić pokrywę z blokadą, aby zapobiec przypadkowemu utonięciu.

Kiedy przechowujesz pokrywę basenową, upewnij się, że masz pod ręką mnóstwo worków na wodę. Może to być dość kłopotliwe. Typ z zamkiem jest zwykle bezpieczniejszą opcją, ponieważ możesz go przechowywać w szopie. Będziesz też potrzebował do tego wiadra z wodą. Jeśli nie jesteś pewien co do tego, możesz spróbować siatki bezpieczeństwa na basen. Jest to tkana siatka, która otacza obszar wodny. W przeciwieństwie do pokryw basenowych, te są solidne i uniemożliwiają dzieciom wspinanie się na nie.

Miesiące zimowe to dobry czas na zakup zimowej pokrywy basenowej. Ten rodzaj pokrywy wykonany jest z siatki polipropylenowej poddanej obróbce UV lub z litego materiału winylowego. Na wierzchu ma wzór siatki, a na końcach posiada sprężynowe klamry. Podczas zimy, pokrywa pozostaje w górze w miesiącach zimowych, podczas gdy obniża się do ziemi w okresie letnim. Ta osłona zimowa wytrzyma około jednego sezonu lub dwóch sezonów.

Odmawianie prośbie sąsiada o korzystanie z basenu

To kuszące, by odmówić prośbie sąsiada o korzystanie z Twojego basenu, ale musisz uważać, by nie wydać się wycieraczką. Jeśli sąsiad nie jest członkiem Twojej rodziny, może to sprawić wrażenie, że nie szanujesz jego prywatności, a nawet może być wrogie. Na szczęście istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z tą sytuacją. Możesz postawić drogowskaz w pobliżu miejsca do pływania, edukować całe gospodarstwo domowe i starać się uniemożliwić sąsiadom korzystanie z basenu.

Sprawdź także:  Jak ułożyć basen rozporowy

Jeśli nie jesteś pewien, jak poradzić sobie z prośbami sąsiadów, ustal zasady i trzymaj się ich. Jeśli sąsiedzi nalegają na korzystanie z basenu, sprawdź go przed wyjściem na cały dzień. W ten sposób nie będą mogli przyjść niezapowiedziani i zobaczyć twojej prywatnej przestrzeni. Jeśli zdecydujesz się odrzucić prośbę sąsiada o korzystanie z basenu, poinformuj go, że nie będzie mógł zobaczyć basenu i że jesteś zbyt zajęty, by go zabawiać.

Jeśli obawiasz się o swoją prywatność, rozważ budowę prywatnego basenu. Większość właścicieli domów marzy o prywatnym basenie. Nikt nie lubi pływać w publicznym basenie, a Ty na pewno nie chcesz mieć sąsiadów, którzy korzystają z Twojego basenu. Jednak niektórzy sąsiedzi są po prostu zbyt trudne do ignorowania. Poniżej znajduje się kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci rozwiązać ten dylemat.

Stanowe przepisy dotyczące ogrodzeń w Connecticut

Kodeks budowlany Connecticut określa pewne przepisy dotyczące ogrodzeń basenów. Zasady te różnią się w zależności od stanu, ale wszystkie baseny w Connecticut muszą spełniać określone standardy, w tym wysokość i rodzaj ogrodzenia. Solidne ogrodzenie wokół basenu musi mieć wysokość 4 stóp i nie może mieć otworów większych niż 2 cale. Musi również mieć samozamykające się lub pozytywne bramy zatrzaskowe. Brama musi być również umieszczona po stronie basenu.

Ważne są również wymagania dotyczące oznakowania i ogrodzenia. Mimo że baseny mieszkalne służące tylko dwóm gospodarstwom domowym są zwolnione z tych przepisów, zaleca się właścicielom, aby przed postawieniem ogrodzenia i oznakowania wokół swoich basenów skonsultowali się z lokalnymi urzędnikami. Oznakowanie dotyczące zagrożenia chlorem musi zawierać numer kontaktowy do straży pożarnej i dostawcy chloru. Ponadto elementy poziome muszą być oddzielone co najmniej 48-calową przestrzenią nie do przebycia, wolną od zagłębień i występów. Ogrodzenia z siatki łańcuchowej muszą również spełniać wymagania dotyczące maksymalnej wielkości oczek 1,25 cala.

Jeśli masz ogrodzenie wokół basenu, musi być ono zainstalowane zgodnie z przepisami państwowymi. Ogrodzenie musi mieć co najmniej cztery stopy wysokości, nie mniej niż dwa cale od ziemi. Płot nie może być mniejszy niż 20 cali od krawędzi basenu. Jeśli Twój basen nie jest ogrodzony, ogrodzenie może naruszać prawo stanowe. Dla spokoju ducha, przed instalacją basenu zapoznaj się z zasadami ogrodzenia basenu na poziomie stanowym.

W Connecticut baseny muszą znajdować się na tylnej stronie nieruchomości. Aby były dozwolone, muszą znajdować się co najmniej pięć stóp od linii nieruchomości. Aby spełnić przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego, basen musi być zainstalowany z tyłu domu. Ponadto, basen musi być co najmniej cztery stopy od linii nieruchomości. Chociaż możliwe są wyjątki, wymagania dotyczące zagospodarowania przestrzennego muszą być spełnione.

Sprawdź także:  Jak zmontować basen stelażowy

Ogrodzenia muszą znajdować się co najmniej 3 cale poniżej górnej części bramy na basenie

Niezależnie od przyczyny, istnieją sposoby, aby chronić swój basen przed sąsiadem. Pierwszym krokiem jest edukacja domowników na temat lokalizacji Twojego basenu. Możesz również umieścić drogowskaz w pobliżu basenu, aby poinformować sąsiadów, że obszar pływania jest poza granicami. Upewnij się, że tablica jest umieszczona w strategicznym miejscu, aby uniemożliwić jej zobaczenie przez osoby spoza rodziny. Po zapoznaniu całego gospodarstwa domowego z basenem, można rozpocząć edukację sąsiadów na temat kwestii bezpieczeństwa związanych z basenem.

Zainstalowanie ogrodzenia wokół basenu jest również opcją. Wiele państw wymaga od właścicieli basenów zainstalowania ogrodzenia wokół basenu, aby zapobiec przypadkowemu utonięciu. Ale, to nie wystarczy, ponieważ nie ma prawa krajowego wymagającego od właścicieli basenów stosowania ogrodzeń bezpieczeństwa. W związku z tym zawsze warto sprawdzić, czy nie ma potencjalnych zagrożeń, gdy odwiedzamy czyjś dom.

Innym sposobem ochrony basenu przed wścibskim sąsiadem jest zamykanie drzwi. Jeśli Twoi sąsiedzi mają dzieci i nie mogą pływać, możesz umieścić zamek na drzwiach, aby uniemożliwić im dostęp do basenu. Można również umieścić wysoki płot wokół basenu, aby zapobiec komukolwiek z dostaniem się. Jest to dobry pomysł, ponieważ zniechęca sąsiadów do korzystania z niego.

Kiedy masz zainstalowane ogrodzenie wokół basenu, powinieneś uzyskać kopię umowy notarialnej. Kopię umowy można zachować dla siebie, a kopię poświadczoną notarialnie złożyć w powiatowym biurze rejestratorskim. Gdy to jest kompletne, twoi sąsiedzi nie mogą już go zobaczyć. Ogrodzenie to również dobry pomysł na zachowanie prywatności, ale nie jest to jedyny sposób na ochronę basenu.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak obliczyć ile litrów ma basen
Czytaj Dalej

Jak obliczyć ile litrów ma basen

Możesz obliczyć objętość basenu mierząc jego średnicę w najszerszym miejscu. Następnie weź promień i podnieś go do kwadratu.…
Jak zrobić basen z cegieł
Czytaj Dalej

Jak zrobić basen z cegieł

Stworzenie basenu z cegieł może być łatwym projektem. Jest łatwy do wykopania, łatwy w utrzymaniu i tańszy niż…
Jak zrobić basen dla psa
Czytaj Dalej

Jak zrobić basen dla psa

Podczas budowy basenu dla psów należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym koszt, rozmiar i bezpieczeństwo. Użycie…