Jak pozbyć się mchu na chodniku

Jak pozbyć się mchu na chodniku

Soda oczyszczona

Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się mchu na chodniku jest posypanie problematycznego miejsca sodą oczyszczoną. Ten naturalny środek czyszczący znajduje się w większości kuchni i może być stosowany na wiele sposobów. Posyp sodę oczyszczoną na dotkniętym obszarze, aby zneutralizować wszelkie kwaśne warunki. Następnie należy odczekać kilka dni przed grabieniem z martwego mchu. Soda oczyszczona wykona swoje zadanie i zabije mech.

Aby użyć tego naturalnego rozwiązania, będziesz potrzebować rozpylacza i kilku starych ubrań, aby chronić swoje ubrania. Przygotuj mieszankę, mieszając wybielacz domowy z litrem wody. Spryskaj powierzchnię, która ma zostać poddana działaniu roztworu i pozwól mu wsiąknąć w mech przez 30 sekund. Po zakończeniu wytrzyj mech sztywną szczotką lub wężem. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić z zastosowaniem wybielacza, ponieważ może on zabić część flory na danym obszarze. Jeśli nie masz pewności co do stężenia wybielacza, możesz go kupić w centrum ogrodniczym.

Do zwalczania mchu na chodnikach można użyć roztworu octu i wody. Zabija on mech poprzez podniesienie pH gleby. Dzięki temu środowisko nie nadaje się do wzrostu mchu. Wymieszaj dokładnie roztwór i spryskaj dotknięty obszar. Odczekaj kilka dni i sprawdź wyniki. Do tego czasu mech powinien już obumrzeć. Następnie możesz wyszorować martwy mech sztywną szczotką. Jeśli ta metoda zawiedzie, możesz również użyć Stay Clean. Produkt ten zawiera inhibitor mchów i glonów w postaci wiązania akrylowego i przylega do większości porowatych powierzchni.

Aby pozbyć się mchu w bardziej naturalny sposób, można zmieszać kubek domowego wybielacza z jednym galonem ciepłej wody. Mieszanka ta jest bezpieczna wokół powierzchni utwardzonych i roślin. Rozpylić roztwór na dotkniętym obszarze i pozwolić mu działać przez piętnaście minut. Następnie można wyszorować powierzchnię sztywną miotłą lub szczotką pokładową. Możesz również zastosować opryskiwacz elektryczny, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia na powierzchni.

Bleach

Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się mchu na betonie jest mieszanie wybielacza domowego z jednym galonem wody. Rozwiązanie to jest na tyle rozcieńczone, że jest bezpieczne wokół roślin i powierzchni utwardzonych. Możesz albo wlać rozwiązanie na mchu lub rozpylić go na. Zabicie mchu zajmie kilka godzin. Choć jest niezwykle silny, nie zaszkodzi ludziom ani zwierzętom, gdy jest odpowiednio rozcieńczony.

Sprawdź także:  Aranżacja ścieżek w ogrodzie wiejskim

Inną opcją jest sporządzenie roztworu z równych części wody i octu. Należy pozostawić ten roztwór do siedzenia na mchu przez około 15 minut przed szorowaniem go. Po namoczeniu mchu, można go usunąć za pomocą szczotki do szorowania. Dla bardziej upartego mchu, można również wymieszać trzy galony wapna hydratyzowanego z czterema galonami wody. To rozwiązanie sprawdza się, jeśli gleba jest bardzo kwaśna.

Jeśli nie jesteś wystarczająco pewny siebie, aby użyć roztworu chemicznego do zabicia mchu, możesz użyć nie wybielającego roztworu octu i wody. Wystarczy wymieszać roztwór i spryskać obszar. Nie dostań go na rośliny, które chcesz zachować. Następnie, można użyć sztywnego push miotłę lub szczotki pokładowej do szorowania obszaru. Możesz również użyć opryskiwacza elektrycznego, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Po zastosowaniu roztworu, spłucz obszar za pomocą węża lub myjki elektrycznej, aby usunąć nadmiar produktu. Pamiętaj, aby nie wpychać roztworu wybielacza na sąsiednie klomby lub ważne elementy krajobrazu – może to uszkodzić rośliny. W razie potrzeby powtórz ten proces kilka razy i odczekaj kilka dni przed nałożeniem drugiej warstwy wybielacza. Użycie myjki ciśnieniowej to kolejna opcja, jeśli martwisz się o wzrost mchu na betonie.

Kiedy używany na beton, roztwór wybielacza jest doskonałym sposobem, aby pozbyć się mchu i zabić pleśń. Ta substancja chemiczna będzie również pozbyć się uporczywych plam na betonie, i jest bardzo niedrogie rozwiązanie, aby spróbować. Najlepszą częścią tego rozwiązania jest to, że nie zaszkodzi pobliskich roślin lub drzew. Wyniki będą niesamowite! Ale pamiętaj, aby nosić rękawice podczas rozpylania rozwiązania.

HG Środek do usuwania glonów i pleśni

HG Środek do usuwania glonów i pleśni do chodników to wygodny i łatwy w użyciu produkt, który eliminuje szaro-zielony welon, który może rozwinąć się na Twoich zewnętrznych powierzchniach. Produkt ten może być stosowany na chodnikach, ścianach, dachach, a także na zewnętrznym kamieniu lub betonie. Upewnij się, że przeczytałeś etykietę produktu, aby uzyskać wszelkie wskazówki medyczne. Ten produkt zawiera niebezpieczne substancje chemiczne, które nie nadają się do spożycia.

Sprawdź także:  Jak zrobić rzymski chodnik w ogrodzie krok po kroku

HG Środek do usuwania glonów i pleśni z chodników zawiera biodegradowalne środki grzybobójcze, które zabijają problematyczne zarodniki, jednocześnie zapobiegając przedwczesnemu odrastaniu niechcianych biologicznych narośli. Unikalna mieszanka środków powierzchniowo czynnych i biodegradowalnych fungicydów selektywnych zwalcza mech, pleśń, algi i ogólny wzrost biologiczny. W przeciwieństwie do innych produktów, jest bezpieczny dla zwierząt domowych i dzikich.

Produkt ma pewne ograniczenia. Jego zapach przypomina nadgorliwy roztwór chloru, którego prawdopodobnie nie chcesz wdychać. Dlatego zaleca się stosowanie tego produktu w dobrze wentylowanym pomieszczeniu i noszenie odpowiedniej ochrony dróg oddechowych. Posiada również dyszę, która może się zablokować, jeśli nie jest odpowiednio czyszczona. Jeśli używasz pianki w sprayu na betonowej powierzchni, upewnij się, że rozpylasz ją podczas suchego i jasnego dnia. Silne światło słoneczne może sprawić, że roztwór będzie parował, co nie jest dobre.

Jeśli masz podjazd asfaltowy, użyj tej samej metody, aby usunąć z niego mech. Myjka ciśnieniowa zabije glony, ale najpierw musisz się upewnić, że mech jest martwy, aby zapobiec jego odrastaniu. Jeśli glon jest martwy, możesz również zastosować ocet, aby go zabić. Ta metoda jest najlepsza do usuwania mchu z asfaltu, ale nie jest najlepszym wyborem w przypadku uporczywych narośli.

wystawianie mchu na działanie promieni słonecznych

Wystawianie mchu na chodnikach z kostki brukowej na działanie promieni słonecznych to doskonały sposób na jego likwidację. Chociaż wybielacz jest bardzo silny i nieprzyjemnie pachnie, jest to bardzo skuteczny sposób usuwania mchu. Pamiętaj tylko, aby używać maski i trzymać dzieci i zwierzęta domowe z dala od tego obszaru. Ta metoda pomoże również zabić niechciane chwasty, które rosną na Twoim patio. Jednak ta metoda nie jest zalecana dla wszystkich tarasów.

Aby usunąć mech z dachu, możesz użyć roztworu 50:50 płynnego wybielacza chlorowego i wody. Użyj spryskiwacza do naniesienia roztworu i pozwól mu pozostać na powierzchni przez co najmniej piętnaście do dwudziestu minut przed spłukaniem. Pamiętaj, aby nosić środki ochrony osobistej i używać niskiego ustawienia ciśnienia podczas stosowania wybielacza chlorowego. Po zastosowaniu wybielacza, pozwól mchu do wyschnięcia. Kontynuuj regularne opady deszczu, aby upewnić się, że mech został całkowicie usunięty.

Sprawdź także:  Jak ułożyć kamienie na ścieżkę ogrodową

Jeśli nie możesz całkowicie usunąć mchu, możesz zastosować sodę oczyszczoną. Ta substancja chemiczna ma doskonałe działanie przeciwgrzybiczne i zapobiegnie ponownemu rozprzestrzenianiu się mchu. Powinieneś jednak najpierw przetestować zabójcę mchu na małej powierzchni, aby upewnić się, że działa. Następnie można wystawić cały paver na światło słoneczne przez około tydzień. Powinno to pomóc w usunięciu większości mchu w ciągu dwóch do trzech dni.

Jeśli obawiasz się kwasowości domowego wybielacza, możesz spróbować umieścić go na mchu. Zabije on mech w ciągu kilku godzin, jeśli zostanie wystawiony na działanie światła. Należy mieć świadomość, że wybielacz odbarwi powierzchnię i może zaszkodzić pobliskim roślinom i zwierzętom. Jednak powinieneś trzymać dzieci i zwierzęta domowe z dala od obszaru podczas korzystania z rozwiązania. Jeśli używasz wybielacza na chodniku, upewnij się, że chronisz rośliny znajdujące się pod nim przed działaniem kwasu.

Oprócz ekspozycji na światło słoneczne, wystawianie mchu na bezpośrednie działanie światła może mieć również szkodliwy wpływ na warianty mchu, które rozwijają się w środowiskach słabo oświetlonych. Wiele gatunków mchów jest jednak tolerancyjnych na częściowe światło słoneczne i może przetrwać do ośmiu godzin. Ważne jest, aby poznać wymagania każdego gatunku przed wystawieniem mchu na działanie promieni słonecznych na patio lub chodniku. Jeśli nie wiesz, najlepiej trzymać go w zacienionym miejscu.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak wyrównać grunt pod chodnikiem
Czytaj Dalej

Jak wyrównać grunt pod chodnikiem

Ten artykuł wyjaśnia jak wyrównać grunt pod chodnikiem. Dowiesz się o korzyściach płynących z zastosowania glebogryzarki oraz o…