Jak zrobić pokrywę na basen

Jak zrobić pokrywę na basen

Zanim zaczniesz, musisz zmierzyć długość i szerokość basenu. Następnie dodaj dwie stopy do każdego pomiaru tak, że krawędzie plandeki będzie schowany pod basenem. Następnie należy przyciąć plandekę na wymiar, pozostawiając na brzegach tyle materiału, aby można było go zszyć. Po przycięciu plandeki na wymiar, powinna ona być bezpieczna i schowana pod basenem.

Plandeki siatkowe

Plandeki siatkowe do przykryć basenowych mogą pomóc Ci uniknąć wzrostu glonów i zapewnić czystszą wodę w basenie. Materiał siatkowy przepuszcza opady atmosferyczne, podczas gdy drobne cząstki są zatrzymywane w pokrywie. Zapobiegają one również przedostawaniu się promieni UV, które sprzyjają rozwojowi glonów. Kolejną zaletą pokrywy siatkowej jest to, że wymaga ona minimalnej konserwacji w okresie zimowym. Osłona siatkowa nie jest obciążana przez deszcz lub śnieg, a jeśli zapomnisz ją zdjąć podczas dużych opadów śniegu, możesz po prostu zwinąć osłonę i przechować ją do następnego sezonu.

Plandeki siatkowe są droższe niż plandeki pełne, ale mają wiele zalet w porównaniu z plandekami pełnymi z winylu. Pokrycia siatkowe przepuszczają deszcz i śnieg, a jednocześnie nie przepuszczają zanieczyszczeń. Są one również prawie bezobsługowe, zwłaszcza gdy są używane z systemem PoolTree, który jest dostępny osobno lub w zestawie. System ten eliminuje konieczność odpompowywania pokrywy po każdym użyciu i zbierania liści. Brudna woda jest po prostu wrzucana z powrotem do basenu.

Kolejną zaletą plandek siatkowych jest ich wytrzymałość. Mogą one wytrzymać ulewny deszcz i ekstremalne temperatury. Są również zabezpieczone przed promieniowaniem UV i nie będą się łatwo rwały. Są wodoodporne, opierają się ostremu działaniu promieni słonecznych i kwaśnych deszczy. Dzięki oczkom, które utrzymują je w miejscu, nie będą się łatwo rozrywać. Te korzyści sprawiają, że plandeki siatkowe na pokrycia basenowe są najlepszym wyborem dla Twojego basenu.

Jeśli chodzi o montaż, plandeki siatkowe do przykryć basenowych są łatwiejsze niż plandeki pełne. Mogą być zainstalowane przez jedną osobę i są lekkie. Stałe plandeki są cięższe i wymagają pomocy dwóch osób. Jeśli nie masz siły roboczej, aby zainstalować je samodzielnie, rozważ wynajęcie firmy. Proces instalacji jest prostszy i znacznie szybszy niż instalacja stałych osłon. Osłona siatkowa jest bardziej przystępna cenowo niż osłony pełne, a zalety przeważają nad wadami.

Sprawdź także:  Jak zabezpieczyć basen przed kotem

Wybór plandeki siatkowej na pokrycie basenu będzie zależał od Twoich osobistych preferencji. Solidna pokrywa zapewni Ci czystszy otwór, ale pokrywy siatkowe ochronią Cię przed wieloma zanieczyszczeniami. W przeciwieństwie do pokryw pełnych, pokrywy siatkowe mogą filtrować drobniejsze cząstki i chronić basen przed szkodliwymi promieniami UV. Blokują również światło słoneczne, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na kosztach wody i przedłuża żywotność basenu. Są również łatwiejsze do czyszczenia i mają mniejsze wymagania konserwacyjne.

Możesz wybrać plandekę siatkową do przykryć basenowych w oparciu o rozmiar. Hi-Tech Micro Mesh Winter Cover jest uważany za najmocniejszą dostępną pokrywę siatkową. Posiada odblaskową srebrną powłokę, która utrzymuje śnieg z góry i zapobiega zużyciu. Jego podwójnie szyte nici odporne na promieniowanie UV ogranicza ilość ekspozycji basen otrzymuje. Czarny spód pomaga spowolnić wzrost glonów. Jest również dostarczany z DARMOWYM zestawem linek i grzechotek. Te plandeki są dostępne w okrągłych rozmiarach 15-28 stóp i w rozmiarach 12×24 do 21×41.

Rura PVC

Do wykonania pokrywy basenowej potrzebne są dwa kawałki rury PVC. Jeden kawałek rury PVC powinien być użyty do pokrywy, a drugi do klipsów. Otwory w rurze PVC powinny być wyrównane z odstępem, który chcesz. Aby dołączyć dwa kawałki rury PVC razem, użyj śrub. Upewnij się, że śruby są mocno dokręcone, aby zapobiec poślizgowi lub rozdarciu. Rozprowadź produkt nad basenem przez noc, aby go przetestować.

Przed przecięciem rury PVC rozłóż ją nad basenem. Do cięcia rury używaj sprzętu ochronnego. Pracuj powoli i ostrożnie. Istotnym krokiem jest dopasowanie na sucho dwóch kawałków rury PVC. Połóż rurę nad basenem, aby upewnić się, że ma ona odpowiednią długość. Gdy długość pokrywy jest prawidłowa, połącz kawałki rury PCV. W przypadku większych basenów potrzebne będą dwa biegi rury PVC.

W przypadku dużego basenu wytnij dwa kawałki rury PVC, jeden wzdłuż i jeden wszerz. Następnie użyj obcinaka do PVC, aby przyciąć rurę do pożądanej długości i szerokości. Następnie odciągnij każdy kawałek i nałóż klej wewnątrz każdego złącza. Po zakończeniu, jesteś gotowy do malowania pokrywy. Zastosuj warstwę podkładu lub farby, jeśli to konieczne. Po pomalowaniu pokrywy możesz ją powiesić nad basenem.

Aby skonstruować pokrywę basenu z rur PVC, będziesz musiał zmierzyć długość i szerokość basenu. Gdy już wiesz ile potrzebujesz, kup odpowiednie rury PCV i sklej je ze sobą. Upewnij się, że używasz dużo kleju! Powinieneś zostawić dwie dodatkowe stopy przestrzeni pomiędzy dwoma sekcjami pokrywy. Upewnij się, że długość jest spójna, aby uniknąć jakichkolwiek luk lub pęknięć. Być może będziesz musiał wykonać kilka rur PVC, aby pokryć cały basen.

Sprawdź także:  Jak wyrównać teren pod basen

Gdy już wykonasz pokrywę basenu z rury PCV, powinieneś przymocować ją za pomocą klipsów. Ręczna korba ułatwi jej zwijanie, ale nie zapomnij upewnić się, że plandeka jest zabezpieczona i nie wystaje poza rurę. Jeśli plandeka będzie miała luźny koniec, natychmiast się rozerwie. Można również użyć korby do zwinięcia plandeki w rulon.

Zaślepka na końcu jest ważna, ponieważ kołowrotek może wypełnić się wodą, a nie chcesz mieć kryjówki dla owadów. Następnie należy zamontować kolanko PVC 90 stopni. Ten 90-stopniowy kawałek będzie umieszczony w złączce ślizgowej. Będziesz potrzebował dwa krótkie kawałki i adapter dla drugiego kawałka kątowego. Będziesz musiał zainstalować zaślepkę końcową na pierwszym kawałku i kawałek kolanka PVC 90 stopni na drugim końcu rury.

Automatyczne pokrywy

Jedną z najważniejszych cech bezpieczeństwa automatycznej pokrywy basenowej jest jej zdolność do zapobiegania przypadkowemu wpadnięciu osoby do wody. Ponieważ są one tak wytrzymałe, mogą utrzymać ciężar kilku osób. Jednak konieczne jest, aby nigdy nie chodzić na pokrywie, zwłaszcza jeśli dzieci są w pobliżu. Jeśli chcesz, aby zwierzęta domowe i dzieci były bezpieczne, możesz kupić automatyczną pokrywę basenu, która podwaja się jako pokrywa zimowa.

Pokrywy te pozwalają również zaoszczędzić pieniądze poprzez zmniejszenie ilości środków chemicznych, które są tracone przez parowanie. Ponieważ pomagają one zapobiec przedostawaniu się brudu i zanieczyszczeń do wody, mogą również zaoszczędzić znaczną ilość wody. A ponieważ utrzymują one zanieczyszczenia z dala od wody, mogą również chronić poziom pH wody. To może spowodować znaczne oszczędności na rachunku elektrycznym właściciela basenu. Ale oprócz tych wszystkich korzyści, automatyczna pokrywa basenowa jest tylko jednym z wielu powodów, dla których powinieneś zainstalować ją w swoim domu.

W zależności od budżetu, najlepsza automatyczna pokrywa basenowa to taka, która po uruchomieniu przetacza się po basenie. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i wysiłek na ręcznym czyszczeniu basenu. Ponadto większość automatycznych pokryw basenowych posiada elementy sterujące do ustawiania czasu działania pokrywy, co pozwala na dostosowanie jej do własnych preferencji. Te pokrywy basenowe zazwyczaj używają rury prowadzącej, aby utrzymać pokrywę w miejscu. Dwa równoległe tory przesuwają pokrywę w tym samym kierunku.

Sprawdź także:  Niezbędne akcesoria basenowe: Czym jest basenowy elektrolizer soli?

Podczas gdy automatyczne pokrywy basenowe są drogie, korzyści z ich posiadania mogą sprawić, że koszt utrzymania basenu będzie tego wart. Utrzymują one basen w czystości, zapewniając jednocześnie spokój ducha, że dzieci nie bawią się w wodzie. A ponieważ mogą one być zainstalowane przez wykwalifikowanego wykonawcę, mogą być opłacalnym dodatkiem bezpieczeństwa. Można je również łatwo zainstalować, a wiele osób uważa je za wygodne. Jeśli rozważasz zainstalowanie takiego rozwiązania w swoim domu, skontaktuj się z niezależnym budowniczym z Latham, aby uzyskać więcej informacji.

Automatyczne przykrycie basenu doda około $12,000 do $25,000 do kosztów projektu basenu. Są one zazwyczaj łatwe do zainstalowania i zwijania. Wymagają one uzbrojonego pudełka na pokrywę w głębokim końcu basenu. Będą one wymagały corocznego serwisowania, które może kosztować 300 do 600 dolarów. Dodatkowo, będą musiały być wymieniane co siedem lat. Tak więc, jeśli chcesz korzystać z zalet automatycznej pokrywy basenowej, powinieneś w nią zainwestować.

Gdy zamknięte, automatyczne pokrywy basenowe działają jak zimowa pokrywa, blokując światło słoneczne i utrzymując wodę cieplejszą niż w przypadku pozostawienia jej bez przykrycia. Zapobiegają one zielenieniu wody lub utracie zawartości chloru. Jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie, powinieneś rozważyć zakup ręcznej pokrywy ochronnej. Zapobiegną one przedostawaniu się śniegu i zanieczyszczeń do wody w basenie i ułatwią uruchomienie basenu, gdy pogoda jest ciepła. A jeśli masz dzieci, automatyczna pokrywa może sprawić, że poczują się bezpiecznie, ponieważ mogą jej użyć jako poduszki.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak obudować basen rackowy
Czytaj Dalej

Jak obudować basen rackowy

Istnieje wiele różnych sposobów na obudowę basenu regałowego. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć kształt rombu, czy ciasną…
Jak zrobić basen dla psa
Czytaj Dalej

Jak zrobić basen dla psa

Podczas budowy basenu dla psów należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym koszt, rozmiar i bezpieczeństwo. Użycie…