Jak zrobić podłogę w altanie z płytek

Jak zrobić podłogę w altanie z płytek

Wybór opcji podłogowej

Możesz być zaskoczony, że istnieje kilka różnych opcji podłogowych dla altany. Chociaż istnieje wiele rodzajów materiałów podłogowych, bezpośrednie układanie jest najczęstszą opcją i jest najbardziej opłacalnym wyborem dla dużej powierzchni. Bezpośrednie opcje podłogowe leżące altana obejmują maty kokosowe, drewniany ply, i plastikowe systemy podłogowe. Mata kokosowa to naturalny, trwały i wytrzymały materiał podłogowy, który jest często stosowany na podłodze wejściowej. Jej krótkie włosie może usunąć brud z butów, a także nadaje ziemi rustykalny charakter.

Drewniana podłoga warstwowa jest popularna wewnątrz altan i namiotów. Montaż wymaga użycia drewnianych pałek i grubej drewnianej deski. Pomimo swojej prostoty, podłogi ze sklejki są bardzo trwałe i mogą wytrzymać duży ruch przez lata. Plastikowe opcje podłogowe są również nowatorskim rodzajem podłogi zewnętrznej i są dostępne jako twarde płytki, które są wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać duży ruch. Nie wymagają one żadnego kleju i mogą również wytrzymać duże obciążenia.

Drewniana podłoga jest tradycyjnym wyborem dla altan. Drewniane altany są zazwyczaj wykonane z czerwonego drewna, cedru lub bambusa i mogą wytrzymać dużą ilość światła słonecznego. Wymagają one jednak corocznej konserwacji i mogą z czasem gnić. Jeśli nie masz czasu lub budżetu, aby zainwestować w nową podłogę, możesz zdecydować się na opcję winylu. Ten rodzaj podłogi jest łatwy w utrzymaniu i zawsze modny.

Wybór płytki do użytku zewnętrznego

Niezależnie od tego, czy budujesz altanę, czy pokład, musisz wybrać odpowiednią płytkę, aby obszar ten wyglądał atrakcyjnie. Płytki do użytku zewnętrznego powinny być wystarczająco trwałe, aby wytrzymać elementy, w tym deszcz, śnieg i ekstremalne ciepło. Zanim jednak wybierzesz płytkę, ważne jest, aby określić jej zastosowanie. Podczas gdy niektóre rodzaje płytek są odporne na nadużycia, inne są bardziej delikatne. Aby pomóc w wyborze dachówki, która spełni potrzeby Twojej altany, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

Wybierając płytkę do użytku zewnętrznego, upewnij się, że bierzesz pod uwagę przyczepność i teksturę. Nie chcesz, aby była ona śliska, zwłaszcza jeśli masz basen lub mieszkasz w okolicy, w której pada dużo deszczu. Podobnie, jeśli mieszkasz w obszarze, który ma wysokie ryzyko poślizgu, wybierz płytkę z odpowiednią przyczepnością i wytrzymałością. Szukaj płytek z oceną cztery lub pięć.

Sprawdź także:  Jakie wymiary są najlepsze dla altany w ogrodzie?

Opcją są również płytki ceramiczne. Występują one w różnych kolorach i kształtach, ale nie są tak trwałe jak płytki porcelanowe. Dlatego wybór płytki wykonanej z tych materiałów jest dobrym wyborem, jeśli chcesz dodać trochę stylu do obszaru. Oprócz przystępnej ceny, płytki ceramiczne są również łatwe do czyszczenia i utrzymania. Jednak płytki ceramiczne muszą być specjalnie produkowane do użytku zewnętrznego. Z tego powodu powinny być sparowane ze środkiem impregnującym.

Wybór cegły na zewnętrzne patio

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze cegły na zewnętrzne patio. Należy wziąć pod uwagę otaczający krajobraz i elementy krajobrazu, a także wygląd, który chcesz osiągnąć. Jeśli twoje zewnętrzne patio znajduje się w mocno zalesionym obszarze, możesz wybrać cegłę w jasnym kolorze, aby uzyskać dodatkowy blask. Alternatywnie, jeśli masz ciemne patio, ciemniejsza cegła będzie ładnie komponować się z otoczeniem.

Innym ważnym czynnikiem jest wytrzymałość i trwałość wybranej cegły. Cegły nie są tak trwałe jak inne materiały do układania kostki brukowej, dlatego należy wybierać je ostrożnie. Należy pamiętać, aby wybrać cegłę przeznaczoną do układania kostki brukowej. Cegły są bardziej prawdopodobne, aby złamać lub chip niż inne materiały paver, więc zastanowić się, jak mocno planujesz korzystać z patio. Można również zdecydować się na betonowe kostki brukowe, które wyglądają jak cegły. Mogą one wytrzymać normalny ruch uliczny lepiej niż cegły.

Ciemna cegła sprawi, że Twoje patio będzie wyglądać wyjątkowo i nowocześnie. Stół i piec zewnętrzny w kolorze ciemnego czekoladowego brązu przyciągną wzrok ku górze, natomiast podłoga z jasnej cegły sprawi, że patio wyda się mniejsze i bardziej kameralne. Ceglana podłoga jest również bardzo stonowana, pozwalając innym elementom wyskoczyć i sprawić, że Twoje patio będzie wyglądało bardziej unikatowo. Łącząc odpowiednie rodzaje cegieł z projektem, który lubisz, możesz mieć patio swoich marzeń!

Wybór gumowej kostki do zewnętrznego patio

Wybierając gumową kostkę do zewnętrznego patio, musisz określić, który materiał będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Jeśli masz fundament betonowy lub ceglany, możesz użyć standardowej cegły lub płyty chodnikowej, lub możesz zainstalować envirotile. Musisz przygotować ziemię przed zainstalowaniem gumowych kostek brukowych, ale są pewne opcje, które wymagają minimalnej pracy wstępnej. Rubberific oferuje kostki brukowe w rozmiarze 16×16 z cegły lub płyty chodnikowej. Można też rozważyć firmę taką jak Stomp Stone, która oferuje kostki brukowe bez wstępnego przygotowania.

Sprawdź także:  Jak udekorować altanę na wesele

Gumowe kostki brukowe są bardzo odporne, co czyni je doskonałymi do sal ćwiczeń. Płyty te mogą wytrzymać lata uderzeń przez sportowców i ciężary. Podczas gdy inne materiały mogą się z czasem zepsuć, guma jest bardzo trwałym materiałem, który nie będzie się drapał ani ścierał. Będzie również uzupełniać wygląd zewnętrzny domu. Decydując się na rodzaj materiału na patio, należy rozważyć wzorce ruchu w okolicy. Duże natężenie ruchu będzie wymagało bardziej wytrzymałych kostek brukowych.

Jeśli szukasz bardziej przystępnej opcji dla swojego zewnętrznego patio, możesz rozważyć kostki gumowe. Można je łatwo czyścić, nie wchłaniają bakterii i nie kosztują fortuny. Oprócz tego, że są niedrogie, są również przyjazne dla środowiska i mogą wytrzymać duży ruch. Te trwałe materiały są dostępne w różnych kolorach. Minusem jest to, że kostki gumowe nie będą trwały tak długo jak beton czy cegła. Jednak będą one oddawać zapach gumy, gdy są narażone na działanie wysokich temperatur. Nie będą też miały takiego samego wyglądu jak inne rodzaje kostki brukowej.

Wybór drewnianej palety na zewnętrzne patio

Przed zakupem drewnianej palety warto wiedzieć, jak wybrać taką, która będzie miała odpowiedni rozmiar i kolor na zewnętrzne patio. Większość palet ma wątpliwą historię i są traktowane z chemikaliami, które pozostawiają je podatne na pleśń, owady i bakterie. Najlepiej jest unikać tych palet, chyba że nie masz nic przeciwko, aby dbać o nie samodzielnie. Idealnie byłoby znaleźć paletę, która została poddana obróbce termicznej i posiada certyfikat ISPM 15.

Kiedy już będziesz miał paletę drewnianą, będziesz musiał przygotować ją do malowania lub lakierowania. Najlepszym sposobem na to jest dobre wyczyszczenie jej za pomocą myjki elektrycznej i wody z mydłem. Możesz również użyć wybielacza, jeśli chcesz, ale pamiętaj, aby dokładnie spłukać drewno. Następnie można go zabarwić, jak chcesz. Pamiętaj, aby pozwolić drewnu całkowicie wyschnąć, zanim umieścisz je w pobliżu żywności i dzieci. Możesz również użyć drewna z palet do budowy mebli zewnętrznych, ale najlepiej wybrać palety suszone w piecu, które zostały poddane obróbce.

Sprawdź także:  Jak udekorować ściany w altanie

Następnie należy przygotować paletę do wykorzystania jako meble zewnętrzne. Upewnij się, że paleta jest zabezpieczona przed użyciem jakiegokolwiek narzędzia. Młotek z pazurem i szczypce to narzędzia przydatne w tym procesie. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Po przygotowaniu palety, jesteś gotowy, aby rozpocząć pracę na patio. Do cięcia możesz użyć pistoletu do gwoździ lub piły elektrycznej, ale upewnij się, że jesteś bezpieczny przez cały czas.

Wybór płyty chodnikowej na ścieżkę zewnętrzną

Wybór płyty chodnikowej na ścieżkę zewnętrzną zależy od rodzaju ruchu, jaki będzie się po niej odbywał. Duży ruch pieszych wymaga bardziej wytrzymałego, grubszego kamienia niż ścieżki dekoracyjne. Cieńsze płyty są odpowiednie dla ścieżek o łatwym dostępie. Oprócz swojej trwałości, kamień flagowy pozwala na więcej opcji sadzenia niż beton. Jeśli jednak nie planujesz umieszczać na ścieżce żadnych mebli, powinieneś wybrać płaską i stabilną płytę.

Istnieje wiele stylów i rodzajów płyt chodnikowych. Można wybierać od płyt o nieregularnych kształtach do płyt o jednolitym rozmiarze. Można również zdecydować się na dekoracyjny wzór na płycie chodnikowej. Wzory w płytach chodnikowych mogą dodać zarówno zainteresowania jak i formalności do Twojej ścieżki. Zastanów się, czy chcesz gładką, równą powierzchnię, czy taką z teksturą dla dodatkowej trakcji. Jest tak wiele opcji do wyboru, że może być trudno zdecydować, który styl najlepiej spełni Twoje potrzeby.

Wybierz kolor, który dobrze komponuje się z otoczeniem. Wielokolorowa płyta chodnikowa dobrze komponuje się z otoczeniem. Beton odlewany na mokro sprawia, że jest trwały i ponadczasowy. Jeśli zdecydujesz się na jednokolorowy chodnik, rozważ użycie płyt chodnikowych, aby dodać trochę koloru. Użycie różnych kolorów może zwiększyć poczucie ciepła i żywiołowości. Przy odpowiednim zastosowaniu płyty chodnikowe tworzą piękną ścieżkę.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Czym oświetlić altankę na zewnątrz
Czytaj Dalej

Czym oświetlić altankę na zewnątrz

Jeśli Twoi goście są hałaśliwi, możesz rozważyć zasilane energią słoneczną lampki herbaciane LED. Możesz też użyć lampionów lub…
Jak chronić altanę przed wiatrem
Czytaj Dalej

Jak chronić altanę przed wiatrem

Jeśli chodzi o ochronę altany przed żywiołami, wiatr może być problemem. Istnieje kilka sposobów ochrony przed wiatrem, ale…