Jak pomalować murowaną altanę

Jak pomalować murowaną altanę

Przed pomalowaniem swojej ceglanej altany należy podjąć pewne środki ostrożności. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaki podkład użyć, jaki schemat kolorów użyć i jak wykonać test farby ołowianej. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji farby, aby zapewnić, że twoja ceglana altana jest pomalowana prawidłowo. Po malowaniu, piasek cegły, aby usunąć luźne farby, tak że altana wygląda najlepiej. Może to trwać przez 10 lat.

Środki ostrożności, które należy podjąć przed malowaniem altany z cegły

Zanim zaczniesz malować swoją altanę, musisz podjąć pewne środki ostrożności. Po pierwsze, musisz dokładnie oczyścić cegłę, aby usunąć cały kurz i gruz. Możesz również użyć węża ogrodowego do czyszczenia cegły, ale upewnij się, że używasz ustawienia niskiego ciśnienia, aby uniknąć uszkodzenia cegły. W przypadku uporczywej pleśni można spróbować użyć roztworu wody z wybielaczem. Po tym, pozwól cegle wyschnąć przez 24 godziny przed przejściem do następnego kroku.

Możesz również spróbować pomalować cegłę samodzielnie, jeśli masz czas i energię. Przed malowaniem należy dokładnie wyczyścić cegłę roztworem wybielacza. Możesz również oczyścić cegłę ręcznie, używając drucianej szczotki do usuwania pleśni i innych zabrudzeń. Nie należy używać kwaśnych roztworów czyszczących, chociaż, ponieważ mogą one wpłynąć na wykończenie pracy farby. Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że masz na sobie okulary i rękawice ochronne.

Jeśli zdecydujesz się pomalować altankę, upewnij się, że drewno jest przetestowane pod kątem zawartości ołowiu. Zestaw do badania zawartości ołowiu można kupić w sklepie z farbami i sprzętem. Jeśli nie jesteś pewien, rozważ wynajęcie profesjonalisty, który wykona test za Ciebie. Gdy już znasz poziom wilgotności, zastosuj podkład w akrylu lateksowym. Pomoże to zapobiec uwięzieniu wilgoci w drewnie.

Sprawdź także:  Jak sprawić, by ogrzewanie w altanie było ciepłe

Przed pomalowaniem ceglanej altany, powinieneś najpierw ustalić, czy używasz farby oddychającej, czy takiej, która jest odporna na alkalia. Farby, które są wykonane na bazie standardowego oleju lub lateksu, będą zatrzymywać wilgoć wewnątrz cegły, co spowoduje, że farba będzie się łuszczyć lub odpryskiwać. Przed rozpoczęciem procesu malowania upewnij się, że masz wszystkie niezbędne narzędzia i sprzęt. Należy również zadbać o zakrycie wszelkich elementów krajobrazu, w tym roślin.

Jest kilka kroków, które musisz wykonać, aby przygotować cegłę przed jej pomalowaniem. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie cegły. Często starą cegłę można po prostu pomalować. Upewnij się, że dokładnie wyczyścisz cegłę przed malowaniem i użyj porowatej farby, aby pozwolić cegle oddychać. Będziesz mógł dokonać wszelkich niezbędnych napraw cegły, gdy skończysz.

Wybór kolorystyki

Istnieje wiele różnych kolorów, które możesz wykorzystać w swojej ceglanej altanie. Spróbuj wybrać schemat kolorów, który uzupełni styl i architekturę Twojej ceglanej altany. Dla pola i kolorów akcentujących wybierz odcienie ziemi, pastele i neutrale. Próbuje próbkę na próbce deska lub twój sąsiad dom widzieć jeżeli jakaś colours powoduje colour casts. Kiedy testujesz kolor na swojej ceglanej altanie, spójrz na niego pod różnymi kątami, ponieważ jego orientacja może wpłynąć na jego wygląd.

Ogólnie rzecz biorąc, gorące kolory kolidują z cegłą. Miękkie kolory będą dobrze współgrać z cegłą, np. głęboki niebieski i fioletowo-niebieskie kwiaty. Podczas gdy gorące kolory, takie jak czerwony, zielony i pomarańczowy, będą kolidować z cegłą, wiele miękkich kolorów będzie wyglądać dobrze. Głębokie róże i żółcienie tworzą bogaty wygląd, ale uważaj na czerwień i pomarańcz, ponieważ mogą się ze sobą zderzyć. Istnieją jednak pewne wyjątki. Możesz użyć kombinacji tych dwóch kolorów lub wybrać odcień jednego z nich.

Sprawdź także:  Jak ułożyć gonty drewniane na dachu altany

Jeśli szukasz relaksującej atmosfery, rozważ zainstalowanie altany z regulowanymi zasłonami. Zastosowanie zasłon może zapewnić cień w słoneczne dni bez utraty światła. Pierścienie do zasłon z klipsami pozwolą Ci również zaoszczędzić czas przy zmianie zasłon. Wiszące krzesła, dzianinowe pufy i lampy wiszące w koszach to świetne akcenty dla altany. Jeśli chcesz mieć dodatkowe miejsce do siedzenia lub cień, wybierz dodatek w postaci drewnianych paneli.

W zależności od stylu altany, możesz rozważyć pomalowanie podkładki. Aby uzyskać pożądany wygląd, możesz użyć szablonu lub wykonać go z wolnej ręki. Nam osobiście podoba się naturalny wygląd pociągnięć pędzla, a taśma malarska pomoże Ci stworzyć wyraźne linie. Pomoże ona również utrzymać szablony na miejscu. Ważne jest, aby wybrać schemat kolorów, który będzie dobrze współgrał z resztą Twojej ceglanej altany.

Wybór podkładu

Cegła na Twojej altanie prawdopodobnie ma grubą warstwę podkładu, która wymaga drugiej warstwy farby. W zależności od koloru farby, której zamierzasz użyć, może być wymagana druga warstwa podkładu. Primer powinien być dozwolone do wyschnięcia przez noc przed następnym dniem malowania. Jeśli malujesz jasny kolor na cegle, będziesz chciał użyć lekkiego podkładu, jak również.

Podkłady mają specjalny cel: wypełniają pory drewna i tworzą solidną bazę przyczepności dla farby nawierzchniowej. Wielu fachowców zaleca stosowanie wysokiej jakości akrylowego podkładu lateksowego do murów. Podkłady powinny być nakładane zgodnie z instrukcjami producenta, ponieważ niektóre są cieńsze niż inne. Postępuj dokładnie według wszystkich instrukcji. Nałóż podkład na odpowiednią grubość, aby uzyskać optymalną przyczepność.

Aby pomalować cegłę, ważne jest, aby wybrać podkład przeznaczony do tego materiału. Dobry podkład wniknie w porowatą powierzchnię cegły i zwiąże luźne materiały. Będzie też chronił wierzchnią warstwę farby przed uszkodzeniem przez alkalia. Wybierz podkład, który jest odporny na działanie alkaliów, ponieważ alkalia mogą powodować łuszczenie się farby. Wybierając podkład do cegły, wybierz typ odporny na działanie alkaliów. Ci, którzy mają biały osad lub pleśń, muszą traktować cegły produktem chemicznym przed malowaniem. Należy stosować lateksowy podkład do murów, a specjalistyczny, jeśli cegły były traktowane chemicznie.

Sprawdź także:  Jak zrobić podłogę w altanie z kostki brukowej

W zależności od rodzaju cegły idealny będzie wysokiej jakości akrylowy podkład lateksowy. Dobrym wyborem jest INSL-X Aqua Lock. Użycie wałka z 3/8″ drzemką zapewni Ci równomierne wykończenie. Upewnij się, że masz na sobie sprzęt ochronny, ponieważ farba będzie kapać, gdy usuniesz wałek. Następnie nałóż drugą warstwę farby, upewniając się, że pokrywa ona wszystkie cegły.

Przed malowaniem altany sprawdź pogodę, aby upewnić się, że będziesz mógł nałożyć nową farbę w odpowiednim czasie. Niezależnie od tego, czy jest słonecznie, czy deszczowo, zawsze należy upewnić się, że nałożono dwie warstwy podkładu, a w razie potrzeby dodać kolejne. Roll nowej farby równomiernie na altance, i zostawić go na noc przed zastosowaniem drugiego. Zapobiegnie to łuszczeniu się podkładu i pomoże uniknąć zbytniej lepkości.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Czym oświetlić altankę na zewnątrz
Czytaj Dalej

Czym oświetlić altankę na zewnątrz

Jeśli Twoi goście są hałaśliwi, możesz rozważyć zasilane energią słoneczną lampki herbaciane LED. Możesz też użyć lampionów lub…
Jak zrobić altanę z palet
Czytaj Dalej

Jak zrobić altanę z palet

W tym artykule omówione zostaną trzy istotne aspekty budowy altany z palet: uczynienie jej mocną i wodoodporną, zabarwienie…
Jak zamontować rynny do altany
Czytaj Dalej

Jak zamontować rynny do altany

Alternatywy dla rynien Jeśli chcesz, aby Twoja altana była sucha, istnieje wiele alternatyw dla rynien do altany. Tradycyjne…