Jak można wykorzystać materiały z recyklingu do wykonania ścieżki ogrodowej

Jak można wykorzystać materiały z recyklingu do wykonania ścieżki ogrodowej

Jeśli rozważasz zrobienie ścieżki ogrodowej, ale nie wiesz czego użyć, rozważ użycie materiałów z recyklingu. Istnieje kilka opcji wykonania ścieżek, w tym użycie połamanego betonu lub cegieł, gumowych kamieni i żwiru. Wszystkie te opcje mają swoje plusy i minusy, i pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję dla Twoich potrzeb. Recykling materiałów może również zaoszczędzić pieniądze! Poniżej wymieniono kilka sposobów wykorzystania materiałów z recyklingu do stworzenia ścieżki ogrodowej.

Recykling cegieł

Wykorzystanie cegieł z recyklingu jako ścieżek ogrodowych może dodać klasyczny, historyczny wygląd do Twojego trawnika i ogrodu. Cegła była podstawowym materiałem budowlanym w czasach kolonialnych, ale pozostała popularna z wielu powodów, w tym ze względu na jej trwałość. Wykorzystanie cegły jako ścieżki ogrodowe może stworzyć relaksujący, wędrujący obszar, zaakcentowany sezonowymi kwiatami. Niezależnie od tego, czy pracujesz nad nowym trawnikiem, czy tworzysz ścieżkę ogrodową dla ukochanej osoby, recykling cegieł jest doskonałym sposobem na nadanie przestrzeni nowego wyglądu.

Oprócz ścieżek ogrodowych, cegły z recyklingu mogą być wykorzystywane w innych projektach budowlanych. Niektóre firmy kupują cegłę z recyklingu zamiast kruszywa, między innymi w projektach krajobrazowych – Segment jest odzwierciedleniem mądrości ekspertów serwisu Świat Ogrodu i Domu. Wióry z cegły z recyklingu wyglądają ładnie i są wystarczająco trwałe na ekstremalne warunki pogodowe. Drobno zmielony proszek z cegły z recyklingu może być stosowany na ścieżkach biegowych i diamentach baseballowych. Chociaż ta metoda może wymagać dodatkowego wysiłku, ma znaczący wpływ na nasze środowisko. Recykling cegieł na ścieżki ogrodowe może pomóc zmniejszyć ilość odpadów na naszych wysypiskach i sprawić, że nasze podwórka będą bardziej przyjazne dla środowiska.

Kolejną zaletą recyklingu cegieł na ścieżki ogrodowe jest fakt, że są one łatwe do czyszczenia i utrzymania. Stare cegły można szczotkować lub zamiatać, aby stały się ładnym dodatkiem do ogrodu. Odzyskane cegły mogą być również używane jako świeczniki i mini sadzonki sukulentów. Umieść je gdziekolwiek zechcesz i wypełnij podłożem. Po napełnieniu mogą służyć jako piękne donice lub znaczniki ogrodowe.

Wykorzystanie pokruszonego betonu

Niezależnie od tego, czy szukasz ścieżki do ogrodu, czy potrzebujesz wzmocnić swój beton, możesz wykorzystać pokruszony beton. Inkrustowane dekoracje z łamanego betonu są atrakcyjną alternatywą dla standardowego kamienia. Możesz użyć łamanego betonu w dowolnym wzorze, takim jak okrąg lub diament. Oto jak zrobić ścieżkę ogrodową z łamanego betonu. Po określeniu rodzaju kamieni, których chcesz użyć, możesz zacząć je zbierać.

Aby uzyskać bardziej elegancką opcję, rozważ użycie kamienia. Są one zarówno eleganckie, jak i trwałe, ale są też trudne do ułożenia. Kamienne ścieżki są osadzone luźno w piasku lub betonie i mają fugi z zaprawy. Bez odpowiedniej instalacji będą pękać. Odwiedź sklep z zaopatrzeniem murarskim, aby kupić kamienne bloki. Są one dostępne w nieregularnych kształtach i zazwyczaj cięte w odstępach co 6″. Przy wyborze kamienia, należy rozważyć użycie lokalnego kamienia, jak to jest prawdopodobne, aby zmieszać się dobrze z ogrodem. Kosztują one od 3 do 4 dolarów za stopę kwadratową.

Sprawdź także:  Jak przygotować podłoże pod ścieżkę brukową krok po kroku

Jeśli szukasz atrakcyjnego sposobu na przekształcenie swojej ścieżki ogrodowej, możesz użyć łamanego betonu. Materiał ten jest wystarczająco trwały dla ciężkiego ruchu, a także wygląda jak kamień naturalny. Jeśli zdecydujesz się użyć betonu łamanego, możesz nawet mieć to wygląda jak kamienne kostki brukowe. W ten sposób będzie wyglądać tak, jakbyś zrobił ścieżkę z naturalnego kamienia. Piękna ścieżka ogrodowa to atrakcyjny sposób na pokazanie swojego domu.

Użycie gumowych kamieni do stepowania

Jeśli tworzysz ścieżkę ogrodową, możesz rozważyć użycie gumowych kamieni do stepowania. W przeciwieństwie do betonu, który można łatwo zamieść, gumowe kamienie są łatwe do czyszczenia. Jeśli masz w ogrodzie staw, możesz również dodać te kamienie, aby uzyskać piękną ścieżkę ogrodową. W rzeczywistości możesz nawet przyciągnąć motyle za pomocą tych materiałów na ścieżki ogrodowe. Motyle to zimnokrwiste owady, które potrzebują ciepłych temperatur do przetrwania.

Gumowe kamienie schodowe mogą być łatwo zainstalowane i są bardzo lekkie. Naśladują one naturalny kształt płyty chodnikowej. Kamienie są duże i mają wystarczającą ilość miejsca, by nadać krokom sprężystości. Idealna ścieżka ogrodowa z pewnością sprawi, że poczujesz się świetnie, gdy będziesz wchodził i wychodził ze swojego podwórka. A ponieważ są one przyjazne dla środowiska, można je łatwo wykorzystać do innego projektu krajobrazowego. Najlepsze jest to, że gumowe kamienie schodowe nadają się do recyklingu!

Betonowe ścieżki z kamieni mogą być proste lub kręte. Większość ludzi wybiera te drugie. Ścieżki prowadzące od ulicy do drzwi wejściowych są zazwyczaj bardziej formalne i wyważone. Jednak styl Twojej ścieżki zależy od stylu Twojego ogrodu. Możesz na przykład chcieć mieć krętą ścieżkę ogrodową z kostki betonowej. A jeśli chcesz mieć jeszcze bardziej wyjątkową ścieżkę ogrodową, możesz również użyć zestawów betonowych kostek brukowych, aby zaprojektować ją samodzielnie.

Zastosowanie żwiru

Przy układaniu ścieżki ogrodowej żwir jest rozwiązaniem niewymagającym konserwacji. Aby uzyskać gładką powierzchnię, należy równomiernie rozsypać żwir, aby uniknąć grudek. Do zgrabienia żwiru na ścieżce można użyć grabi lub sztywnej szczotki. Grabić należy raz lub dwa razy w tygodniu w sezonie wiosennym i jesiennym. Oprócz grabienia żwiru, należy również wyznaczyć ścieżkę za pomocą węża ogrodowego, aby uniknąć zakłócenia żwiru.

Sprawdź także:  Jak pozbyć się mchu na chodniku

Ścieżki żwirowe są często projektowane jako schodkowe. Ten styl ścieżki dodaje wizualnego zainteresowania do krajobrazu i może być wykonany przy użyciu belek drewnianych i żwiru groszkowego. Ścieżka ogrodowa wykonana ze żwiru może być funkcjonalnym obszarem dla gości i zapewniać bezpieczną drogę przez ogród. Chociaż ścieżki są drogie w budowie i utrzymaniu, ścieżki żwirowe są atrakcyjnym i niedrogim rozwiązaniem. Oto kilka wskazówek dotyczących układania żwiru.

Zanim wykopiesz rów ze żwirem, powinieneś stworzyć dla niego granicę. Można to zrobić za pomocą metalowego obrzeża, cegieł lub drewna. Po zakończeniu pracy użyj gumowego młotka, aby spłaszczyć nadmiar żwiru. Układając żwir, pamiętaj, aby zastosować obrzeże o grubości nie większej niż kilka cali. Do obramowania ścieżki można również użyć plastikowego obrzeża.

Użycie kory

Użycie kory do wykonania ścieżki ogrodowej może stworzyć piękną, niedrogą ścieżkę przez podwórko lub przestrzeń na zewnątrz. Kora jest dostępna w różnych kształtach i kolorach i pięknie kontrastuje z zielenią. Kora jest również łatwa do zainstalowania, nie wymaga specjalnego sprzętu. Kora pokryje około 20 metrów kwadratowych na tonę. Można ją dostać w lokalnych centrach ogrodniczych lub u dostawców ogrodniczych. Aby użyć kory, należy przygotować rów do przygotowania ścieżki o głębokości około sześciu cali i szerokości dwóch cali.

Rozdrobniona kora nie jest zwykle uważana za materiał brukowy, ale można ją wykorzystać do budowy nieformalnych ścieżek i dróżek. Kora jest zazwyczaj używana do celów dekoracyjnych i nie może zapewnić nośności konstrukcyjnej. Główne zastosowania kory to ogrody i mulcz ogrodowy. Można ją stosować o każdej porze roku. Aby wykonać ścieżkę ogrodową bezpieczną dla dzieci, jej grubość powinna wynosić pięć centymetrów.

Po przygotowaniu zrębków z kory, trzeba będzie położyć nad nimi membranę. Można użyć polietylenu lub plastikowej membrany, ale koniecznie należy pozostawić otwory drenażowe dla okruchów kory. Do pokrycia ścieżki można użyć różnych tkanin tłumiących chwasty. Warto również zauważyć, że wióry drzewne są dostępne w różnych odcieniach, więc możesz użyć tego, który najbardziej pasuje do Twojego ogrodu.

Używanie żwiru jako blokady chwastów

Używanie żwiru jako blokady chwastów podczas tworzenia ścieżki ogrodowej może być świetnym sposobem na uczynienie ścieżki ogrodowej wolną od chwastów. Żwir wygląda świetnie i jest stosunkowo łatwy do dostosowania. Żwir jest również doskonałym wyborem dla ścieżek ogrodowych, ponieważ można go dostosować do pożądanej wysokości. Ten artykuł zawiera kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Zanim użyjesz żwiru jako blokady chwastów w swoim ogrodzie, powinieneś rozważyć utrzymanie ścieżki. Jeśli używasz żwiru jako ścieżki, będziesz musiał usunąć i pozbyć się wszelkich luźnych chwastów i gleby, które na nią spadną. Ta metoda zakłóca również glebę pod spodem, umożliwiając kiełkowanie nasion. Ponadto żwir nie jest tak wygodny jak wióry drzewne i może być szorstki w dotyku.

Sprawdź także:  Jakie kamienie wybrać na ścieżkę w ogrodzie

Aby chronić ogród przed chwastami, upewnij się, że żwir ma co najmniej dwa centymetry grubości. Nawet mniejsze kawałki mogą spowodować uszkodzenie tkaniny krajobrazowej. Idealnie byłoby, gdyby warstwa żwiru miała co najmniej 5 cm grubości. Możesz również użyć membrany chwastów wokół każdej istniejącej roślinności. Jeśli masz istniejącą ścieżkę, możesz wyciąć szczeliny w tkaninie i przesunąć roślinę przez szczelinę. Po zakończeniu należy związać tkaninę, aby zabezpieczyć ją na miejscu.

Wykorzystanie kory jako blokady chwastów

Wykorzystanie kory jako blokady chwastów to skuteczny sposób na utrzymanie chwastów na dystans w ogrodzie. Wióry drewniane i kora współpracują ze sobą, tworząc barierę, która pomaga utrzymać niepożądane rośliny. Działają one najlepiej, gdy są ułożone na głębokości co najmniej pięciu cali. Dodatkową zaletą stosowania kory jako blokady dla chwastów jest to, że jest ona niezwykle miękka pod stopami.

Przed zastosowaniem kory na ścieżce ogrodowej należy położyć na niej membranę. Może to być trudne do wykonania, ale ma kluczowe znaczenie dla takich miejsc jak ścieżki i place zabaw. Po ułożeniu kory należy przyciąć ją tak, aby pasowała do roślin. Kiedy skończysz, możesz użyć jej do pokrycia rabat kwiatowych, obrzeży, a nawet miękkich placów zabaw. Jeśli nie chcesz używać kory jako blokady dla chwastów, możesz również użyć membrany, która pozwala roślinom rosnąć przez nią.

Innym świetnym sposobem wykorzystania kory na ścieżkę ogrodową jest mulcz. Jej unikalna tekstura i kolor pięknie kontrastują z zielenią. Należy jednak pamiętać, że nie nadaje się ona dobrze do ogrodów warzywnych, ponieważ rozkłada się zbyt wolno. Poza tym, że kora blokuje chwasty, jest świetną ściółką dla rabat kwiatowych i ogrodów warzywnych. Jest łatwa w utrzymaniu i nie nasiąka deszczem jak niektóre ściółki.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak oświetlić ścieżkę w ogrodzie
Czytaj Dalej

Jak oświetlić ścieżkę w ogrodzie

Najpopularniejszą metodą oświetlenia ścieżki w ogrodzie jest oprawa oświetleniowa typu path light. Ta tradycyjna konstrukcja posiada kapelusz na…