Jakie platformy wybrać do basenu ogrodowego

Jakie platformy wybrać do basenu ogrodowego

Jeśli chcesz, aby basen ogrodowy wkomponował się w ogólny wygląd ogrodu, podniesienie go jest dobrym rozwiązaniem. Podwyższone baseny zapewniają najlepsze widoki na działkę, a jednocześnie stanowią dodatkowe miejsce do siedzenia lub osłoniętą ścieżkę. Można również wykorzystać podwyższone obszary na rabaty kwiatowe lub osłonięte ścieżki. Wybór platformy dla basenu ogrodowego to także świetny sposób na dodanie dodatkowego miejsca do przechowywania.

Platformy do nurkowania

Jeśli szukasz dodać platformę do nurkowania do swojego basenu ogrodowego, istnieje kilka różnych projektów do wyboru. Platformy do nurkowania zazwyczaj mają wysokość od pięciu do siedmiu metrów i mają cztery trampoliny flankujące wieżę platformy. Istnieje kilka ważnych czynników, o których należy pamiętać przed zakupem platformy do nurkowania. Po pierwsze, jej wysokość powinna mieścić się w zakresie wzrostu użytkowników Twojego basenu. Następnie należy zdecydować, czy chcemy sztywną czy elastyczną platformę. Sztywna deska do nurkowania opiera się na sztywnym stojaku, natomiast elastyczna platforma nie ma prawie żadnej sprężyny.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze platformy do nurkowania jest wielkość basenu. Jeśli masz mały basen ogrodowy, bardziej elastyczna deska może nie być bezpieczna dla dzieci. Z drugiej strony, bardziej elastyczna deska do nurkowania może być bardziej odpowiednia dla dorosłych o większej posturze. Z drugiej strony, bardziej elastyczna deska do nurkowania może być lepsza dla dorosłych o większej posturze.

Oprócz platformy do nurkowania do basenu ogrodowego, należy również wziąć pod uwagę głębokość wody. Musisz rozważyć odległość między platformami, aby upewnić się, że nie są one zbyt blisko ścian basenu. Platforma do nurkowania o stałej głębokości jest bezpieczna dla dzieci poniżej ośmiu lub dziewięciu lat, o ile basen ma co najmniej cztery metry głębokości. Również głębokość wody musi być odpowiednia do wielkości platformy.

Skały do skakania

Jeśli myślisz o zainstalowaniu skały do skakania w swoim basenie ogrodowym, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, musisz zdecydować, jak głęboki jest Twój basen. Jeśli jest zbyt płytki, skoczkowie mogą rozbić się o ścianę basenu. Dodanie większej głębokości nie rozwiąże tego problemu. Po drugie, powinieneś rozważyć rozmiar skały. Możesz chcieć kupić taki z wieloma stopniami, co wymaga głębszego basenu. Po trzecie, powinieneś rozważyć materiał, z którego jest wykonany. Upewnij się, że jest wykonany z materiałów wysokiej jakości, więc będzie trwał długo.

Sprawdź także:  Jaki typ basenu do ogrodu jest najlepszy przez cały rok?

Cena skały do skakania zależy od materiałów użytych do jej stworzenia, jej rozmiaru i instalacji. W niektórych przypadkach, aby ją zainstalować, może być konieczna zmiana projektu istniejącego basenu. Dodatkowo, trzeba będzie poświęcić czas na dokładne przeczytanie instrukcji instalacji. Na szczęście większość skaczących skał jest wykonana z materiałów, które zapobiegają poślizgom, co czyni je bezpieczniejszymi do użycia w basenie ogrodowym. Mimo to, jeśli chcesz mieć więcej zabezpieczeń, będziesz musiał wydać nieco więcej.

Jeśli budujesz basen ogrodowy, upewnij się, że umieścisz w nim kilka skał do nurkowania. Są one bezpieczniejsze niż deski do nurkowania i nie wymagają znaku bezpieczeństwa. Możesz porozmawiać z lokalnym instalatorem basenów o tym, jaki rodzaj skał do nurkowania byłby najlepszy dla Twojego podwórka. Deski do nurkowania, z drugiej strony, są doskonałym wyborem, jeśli masz standardowy basen z włókna szklanego. W przeciwieństwie do skał do nurkowania, nie stanowią one takiego samego zagrożenia dla pływaków.

Platformy betonowe

Podczas budowy betonowej platformy dla basenu ogrodowego, ważne jest, aby znać dokładny poziom płyty przed rozpoczęciem budowy. Większość profesjonalnych budowniczych basenów dąży do umieszczenia basenu w odległości 1/4 cala od poziomu betonowej płyty. Niewielkie odchylenie od poziomu płyty nie jest zauważalne, ale może sprawić, że basen będzie wyglądał niepoziomo. Jeśli płyta jest więcej niż 1/4 cala poza poziomem, basen może być przesunięty. Oto kilka wskazówek dotyczących budowy równej betonowej platformy pod basen ogrodowy:

Przed ułożeniem betonowej platformy, ważne jest, aby wiedzieć, jak duży będzie Twój basen. W większości przypadków basen będzie miał około 10 stóp długości. Podkładka powinna być wystarczająco duża, aby pomieścić rozmiar Twojego basenu. Możesz dodać dodatkowe 6 cali, aby stworzyć wolny od zanieczyszczeń obszar wokół basenu. Gdy basen znajduje się na betonowej platformie, możesz następnie zainstalować basen. Jeśli planujesz zainstalować basen naziemny z przyporami, być może będziesz musiał zmodyfikować podkładkę, aby dopasować ją do płyty betonowej.

Budując platformę do nurkowania dla basenu ogrodowego, musisz wziąć pod uwagę otaczający krajobraz. Odsłonięte kruszywo to dekoracyjny materiał betonowy, który może być użyty do budowy podstawy i otaczających platform do nurkowania. Jest trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Idealne połączenie dla basenu! Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Betonowa platforma sprawi, że Twój basen będzie wyglądał świetnie i doda się do krajobrazu. Możesz dodać platformę do nurkowania jako część krajobrazu dla dodatkowego uroku.

Sprawdź także:  Pomysły DIY na zrobienie basenu w ogrodzie Tanio

Baseny Intex Easy Set

Nadmuchiwane baseny Intex to świetny sposób na dodanie odrobiny koloru do ogrodu. Baseny Easy Set są łatwe w montażu i nie wymagają żadnych prac budowlanych. Basen można uruchomić w ciągu zaledwie dziesięciu minut. Seria INTEX jest idealna dla całej rodziny, niezależnie od tego, czy szukasz basenu dla dziecka, czy dla całej rodziny. Baseny te są niezwykle łatwe w montażu i świetnie sprawdzają się w każdym otoczeniu.

Baseny Intex Easy Set wymagają rutynowej konserwacji. Górny nadmuchiwany pierścień może stracić powietrze i spuścić wodę, powodując opróżnienie basenu. Powinieneś być w stanie wyczyścić go za pomocą ręcznego odkurzacza basenowego lub automatycznego urządzenia do czyszczenia basenów naziemnych. In the Swim prowadzi zarówno baseny dmuchane Intex Easy Set, jak i Deluxe. Asortyment Intex Easy Set obejmuje zarówno modele naziemne, jak i przenośne. Możesz wybrać odpowiedni model dla swoich potrzeb, odwiedzając ich stronę internetową.

Modele Intex Easy Set występują w różnych rozmiarach. Największy model ma 15′ średnicy i wygodnie pomieści pięć do siedmiu osób dorosłych i do 10 dzieci. Chociaż może się to wydawać dużo, to nadal jest to odpowiedni basen dla mniejszych dzieci. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie agencje mieszkaniowe pozwolą na używanie basenu Intex Easy Set do pływania w okrążeniach. Nie jest to dobry pomysł, aby używać tego typu basenu do pływania na okrążenia, jeśli jesteś poważnym pływakiem.

Ścianki bambusowe

Wybierając ścianki bambusowe do basenu ogrodowego, należy rozważyć ich liczne zalety, zwłaszcza w przypadku ogrodu, w którym znajduje się basen. Bambus jest szybko rosnącym, ekologicznym drzewem, które produkuje zarówno tlen, jak i węgiel. Stanowi również atrakcyjne tło, ponieważ bujne liście bambusa i plątanina gałęzi sprawiają, że teren jest atrakcyjny wizualnie. Drzewa liściaste mogą sprawić, że w zimie basen będzie pusty, ale wiecznie zielone liście bambusa nigdy się nie nudzą. Ogród obsadzony bambusami przy basenie pomoże również zmniejszyć ryzyko powstawania śmieci.

Bariera bambusowa jest naturalnym środkiem hydrofobowym. Ponieważ korzenie bambusa zwykle nie rosną głębiej niż 20 cali, bariera 24-calowa jest zwykle instalowana w 22-calowym wykopie, który wznosi się powyżej 2 cali poziomu. Jednak czynniki specyficzne dla danego miejsca i wielkość basenu mogą dyktować, że potrzebujesz głębszej bariery. Głębokość bariery może wynosić do 48″ w zależności od rodzaju użytego bambusa.

Sprawdź także:  Jak ułożyć styropian pod basenem

Bambus jest również trwały. Podczas gdy jego naturalne piękno jest atrakcyjne, może stać się osłabione przez światło słoneczne, więc rozważ uszczelnienie bambusa, aby zapobiec jego wietrzeniu. Drewniana rama z bambusowym ogrodzeniem zwiększy trwałość ściany. Aby dodać do swojej siły, bambus jest naturalnie lekki i można go łatwo przearanżować. Ogrodzenie może również ukryć pompę. Dodanie tropikalnej maty do ścian w szopie basenowej również przekształci nudny basen w zachęcającą oazę dla całej rodziny.

Betonowe kamienie tarasowe

Jeśli masz basen ogrodowy, betonowe kamienie tarasowe stanowią świetny dodatek do tego obszaru. Betonowe kamienie tarasowe są łatwe do dodania i mogą być łatwo naprawione w razie potrzeby. Betonowe kamienie tarasowe nie są śliskie, chyba że są uszczelnione. Jeśli nie są zainstalowane prawidłowo, powierzchnia może osiadać, co może powodować wzrost chwastów między kamieniami. Aby temu zapobiec, pod patio należy zastosować piasek polimerowy. Jednak może być konieczne zastosowanie tego piasku co kilka lat. Betonowe tarasy mają również ograniczony wybór kolorów i mogą powodować niepożądane różnice.

Oprócz wyboru odpowiedniego koloru, należy również rozważyć rozmiar betonowych kamieni tarasowych, które mają być użyte. Większość betonowych kamieni tarasowych powinno być około 12″ x 12″ i jeden cal głębokości. Jednakże, jeśli nie masz tych pomiarów, można użyć mniejszych betonowych kamieni tarasowych zamiast. Niezależnie od rozmiaru, upewnij się, że kamienie tarasowe są wystarczająco duże, aby zmieścić wszystkie zagłębienia basenu.

Jeśli instalujesz betonowe patio wokół basenu ogrodowego, musisz podjąć te same kroki, jak w przypadku zwykłego patio. Pamiętaj, że woda deszczowa może uszkodzić posadzkę, dlatego wybieraj kamienie, które są trwałe i nie ulegną zniszczeniu pod wpływem ulewnego deszczu. Zastosowanie odpowiedniego kamienia do budowy basenu ogrodowego może nadać przestrzeni zewnętrznej dodatkowy wygląd i charakter. Otoczenie basenu musi być dobrze wypoziomowane, więc powierzchnia kostki brukowej musi być mocna i odporna na wodę.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak działa basen infinity
Czytaj Dalej

Jak działa basen infinity

Podstawową ideą basenu infinity jest to, że poziomy wody w nim nigdy nie są równe. Ściany zwykłego basenu…
Jak zabezpieczyć basen przed psem
Czytaj Dalej

Jak zabezpieczyć basen przed psem

Konieczne jest podjęcie środków ostrożności, gdy pies znajduje się w pobliżu basenu. Najlepszym sposobem na ochronę basenu przed…
Jak ułożyć basen rozporowy
Czytaj Dalej

Jak ułożyć basen rozporowy

Jeśli chcesz zbudować nowy basen rozporowy, być może zastanawiasz się, jak ułożyć dylatacje. Ten artykuł pomoże Ci w…
Jak napompować basen bez pompy
Czytaj Dalej

Jak napompować basen bez pompy

Jeśli nie znasz kroków do napompowania basenu dmuchanego, oto kilka wskazówek, jak go napompować. Sztuką jest nadmuchać powietrze…
Jak zrobić drewniany basen
Czytaj Dalej

Jak zrobić drewniany basen

Najlepsze typy basenów to takie, które są łatwe w budowie, szybkie w instalacji i odporne na insekty. Są…