Jak zrobić basen ogrodowy w ziemi

Jak zrobić basen ogrodowy w ziemi

Na początek trzeba wiedzieć, gdzie postawić basen. Upewnij się, że znajduje się on w miejscu, które nie będzie zasłonięte przez drzewa i unikaj sadzenia roślin, które obciążą Twój filtr. Należy również wybrać odpowiedni rodzaj roślin do basenu, czy jest to nadmuchiwany pierścień, czy wyjmowany Gre. Więcej informacji na temat basenów ogrodowych znajdziesz w tym artykule. Następnie można je wykorzystać, aby rozpocząć projektowanie basenu ogrodowego.

Wybór lokalizacji z dala od drzew

Posiadanie równego podwórka jest idealne dla basenu, ale może nie być możliwe zbudowanie go na pochyłej działce. Budowa na nierównym terenie spowoduje nierównomierne rozłożenie ciężaru, co może doprowadzić do naprężeń w ścianach i wyboczenia podpór. Dodatkowo, budowanie obok zbocza lub wzgórza przyspieszy naturalne pełzanie gruntu. W związku z tym najlepiej unikać tego typu lokalizacji, jeśli podwórko jest nachylone.

Drzewa mogą mieć ogromny wpływ na lokalizację basenu, dlatego należy mieć tego świadomość podczas planowania miejsca. Upewnij się, że basen znajduje się na otwartym terenie, który otrzymuje jak najwięcej światła słonecznego. Drzewa mogą zacieniać basen, ale osłony przeciwsłoneczne mogą pomóc w zapobieganiu cieniowi. Chcesz także uniknąć umieszczenia w pobliżu dużych drzew, ponieważ może to spowodować, że basen będzie zacieniony. Ponadto, należy rozważyć ekspozycję na wiatr, ponieważ wiatr może spowodować spadek temperatury wody. Idealnie byłoby zbudować basen w odległości kilku stóp od dużego drzewa.

Wykonując basen ogrodowy w ziemi, należy wybrać lokalizację wystarczająco daleko od wszelkich pobliskich drzew, aby uniknąć ich kołyszących się gałęzi i liści. Posiadanie drzew w okolicy nie tylko zapewni prywatność, ale także doda pracy, którą musisz wykonać wokół basenu. Jeśli zdecydujesz się na budowę basenu w zacienionym miejscu, będziesz musiał wziąć pod uwagę korzenie drzew, aby uniknąć jakichkolwiek szkód.

Idealna lokalizacja dla Twojego basenu zapewni prywatność, ochronę przed wiatrem i pozwoli na bezpieczny nadzór nad dziećmi. Rozważ również zasadzenie pachnących i kolorowych kwiatów w basenie i wokół niego. Niektóre sukulenty wyglądają naturalnie otaczając skały i mogą tolerować odrobinę suszy. Rośliny powinny być również łatwe w utrzymaniu i odpowiednie dla Twojego klimatu i mikroklimatu na Twojej posesji. Jeśli to możliwe, należy również pozostawić trzy stopy pniaka drzewa nad ziemią, aby zapewnić, że nie przeszkadza on w basenie.

Sprawdź także:  Jak zabezpieczyć basen przed sąsiadem

Unikanie roślin, które obciążą filtr basenu

Wykonując basen ogrodowy w ziemi, chcesz utrzymać krajobraz w dobrej formie, a to oznacza unikanie roślin, które obciążą filtr basenu. Niektóre rośliny zatkają filtr i spowodują, że woda będzie mętna i nieczysta. Unikaj wyboru krzewów i drzew, które zrzucają liście na basen. Mogą one powodować problemy z hydrauliką i powodować pęknięcia w betonie. Weź pod uwagę temat, do którego dążysz, oraz wielkość dojrzałego drzewa.

Inną rośliną, która obciąża filtr basenowy jest bottlebrush, którego należy unikać sadząc go w pobliżu wody. Kwiaty tej rośliny będą wpadać do wody, zatykając filtr. Pochodzi z Australii i rośnie dobrze w strefach od dziewięciu do jedenastu. Znana jest z żywych, czerwonych kwiatów. Jest to roślina mało wymagająca, ale trzeba ją pielęgnować za pomocą wyrywacza chwastów i mulczu.

Choć może to być dobre rozwiązanie, jeśli planujesz nawadniać trawnik lub inne rośliny wokół basenu, możesz chcieć uniknąć używania wody do nawadniania. Niektóre rośliny źle reagują na sól. Inne rośliny, które mogą obciążać Twój filtr to niektóre rodzaje traw i rośliny oleandrowe. Unikaj sadzenia drzew cytrusowych lub hibiskusa, ponieważ te gatunki są znane z pochłaniania wody basenowej.

Chociaż rośliny wodne mogą pomóc w utrzymaniu bakterii w wodzie, nie usuwają wszystkich zanieczyszczeń. Nawet baseny zbudowane z ziemi nie zapobiegają rozwojowi bakterii. Kryptosporydioza, biegunka i skurcze żołądka mogą być spowodowane zanieczyszczeniem kałową bakterią coli. Najlepszym sposobem, aby zapobiec tym problemom, które dotkną Twoją rodzinę, jest upewnienie się, że woda, z której korzystasz, jest bezpieczna do pływania i do ogrodu.

Powinieneś również zapewnić, że jakość wody jest zrównoważona. Możesz łatwo utrzymać chemię basenu poprzez testy i dodać więcej chloru w razie potrzeby. Powinieneś również upewnić się, że temperatura wody pozostaje w przedziale od 30 stopni Fahrenheita do 60 stopni. Należy również upewnić się, że temperatura wody pozostaje w tych zakresach, aby woda pozostała czysta i zdrowa do pływania. Możesz również utrzymać wodę w czystości i świeżości stosując co kilka tygodni środek do usuwania glonów.

Wybór nadmuchiwanego basenu pierścieniowego

Jeśli chciałbyś zrobić basen w swoim ogrodzie, będziesz musiał wybrać model stelażowy naziemny. Baseny naziemne nie wymagają rozległych prac ziemnych, ale wymagają wygodnego sposobu dostępu do wody. Modele nadmuchiwane można rozstawić w mniej niż godzinę, a napełnianie ich jest tak proste, jak podłączenie węża ogrodowego. Wybór może być jednak trudny ze względu na wiele dostępnych funkcji.

Sprawdź także:  Jak założyć pokrywę basenową

Po pierwsze, musisz znaleźć odpowiednią lokalizację dla swojego basenu ogrodowego. Upewnij się, że podłoże jest równe i płaskie. Jeśli grunt jest nachylony, być może trzeba będzie wykonać dodatkowe wykopy i zbudować ścianę oporową. Ale jeśli ziemia jest równa, to będzie dobrze. Oprócz ziemi, trzeba będzie również rozważyć, jak woda i gniazdka elektryczne będą zlokalizowane. Na koniec upewnij się, że zainstalujesz ogrodzenie bezpieczeństwa wokół basenu, aby żadne niepożądane osoby nie mogły się do niego dostać.

Nadmuchiwany basen pierścieniowy może być stosunkowo niedrogą opcją w stosunku do basenu ogrodowego o stalowej konstrukcji. Dmuchane baseny są również łatwe w montażu, ale upewnij się, że jesteś dobrze przygotowany do instalacji. Najpierw należy przygotować teren usuwając całą trawę i inną roślinność. Będziesz potrzebował dodatkowych pięciu stóp przestrzeni, aby upewnić się, że basen zmieści się w ziemi.

Kolejną ważną rzeczą do rozważenia jest estetyka basenu pierścieniowego. Jeśli masz ogród z kolorowymi kwiatami, basen pierścieniowy może nie być estetycznie atrakcyjny, ale jest trwały i ma poczucie basenu naziemnego. Jest również łatwy do czyszczenia, więc nadmuchiwany basen pierścieniowy jest doskonałym wyborem dla większości właścicieli domów. Ta opcja sprawdza się również w przypadku młodszych dzieci.

Nadmuchiwane baseny pierścieniowe to świetna opcja dla ogrodników, którzy nie mają zbyt wiele czasu na instalację tradycyjnego basenu. Nadmuchiwane baseny mogą zająć do godziny, aby je rozstawić. Basen można napełnić wodą za pomocą węża ogrodowego, ale warto kupić kompresor powietrza, aby przyspieszyć ten proces. Ucieszy Cię też fakt, że Intex Easy Set zajmie w ogrodzie o wiele mniej miejsca niż tradycyjny basen naziemny. Można je łatwo spakować, gdy nie są używane.

Wybór demontowalnego basenu Gre

Baseny GRE dostępne są z systemem montażu wiszącego lub nakładanego. Instalując je, pamiętaj, aby zaopatrzyć się w liner, który pasuje dokładnie do długości i szerokości basenu naziemnego. Użycie taśmy mierniczej pomoże Ci określić szerokość i długość, która jest odpowiednia. Użycie taśmy mierniczej w celu znalezienia dokładnej długości i szerokości basenu naziemnego to świetny sposób na zapewnienie profesjonalnej instalacji.

Sprawdź także:  Jak wyrównać teren pod basen

Istnieje kilka czynników do rozważenia przy wyborze wyjmowanego basenu Gre. Po pierwsze, istnieje wiele różnych modeli. Owalne baseny wymagają więcej miejsca niż okrągłe, więc upewnij się, że bierzesz pod uwagę, ile miejsca masz w swoim podwórku. Okrągłe baseny występują w rozmiarach, które wahają się od 5,5 metra do 2,4 metra średnicy. Będziesz potrzebował około 1 metra przestrzeni dla każdego basenu. Rozmiar basenu naziemnego zależy od tego, jak długo chcesz go utrzymać, ale możesz kupić mniejsze modele, które zmieszczą się w małej przestrzeni.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest bezpieczeństwo. Jeśli Twoja rodzina jest podatna na poślizgnięcia i upadki, powinieneś zastosować schody bezpieczeństwa. Schody bezpieczeństwa Gre mają trzy wyjmowane stopnie i bardzo odporną górną platformę. Schody bezpieczeństwa są wykonane z ocynkowanej stali dla trwałości, a także są wygodne do zainstalowania w różnych miejscach. Konstrukcja nożycowa jest dobrą cechą dla bezpieczeństwa dzieci, ponieważ została zaprojektowana tak, aby można było zdjąć górne stopnie. Schody bezpieczeństwa Gre respektują również europejskie normy bezpieczeństwa EN 16582-1:2015 dla schodów basenowych do użytku prywatnego.

Główne różnice pomiędzy dwoma modelami wyjmowanych basenów Gre to nachylenie podłoża i grubość wykładziny. Pochylenie terenu wpływa na godziny nasłonecznienia i zacienienia. Ponadto przy instalacji basenu Gre należy uwzględnić cień zapewniany przez budynki i krzewy. Możesz również wybrać jeden z dwóch systemów montażu: profil naziemny lub wiszący. Potrzebne będzie również miejsce, w którym można przechowywać basen oraz maszyny do jego montażu.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak zabezpieczyć basen przed kotem
Czytaj Dalej

Jak zabezpieczyć basen przed kotem

Removable mesh pool fence Choć nie ma twardych statystyk dotyczących tego, ile kotów rocznie tonie w basenach mieszkalnych,…
Jak zrobić basen żywiczny
Czytaj Dalej

Jak zrobić basen żywiczny

Jeśli szukasz prostego i szybkiego projektu, możesz rozważyć basen żywiczny. Baseny żywiczne są dostępne w zestawach, które składają…
Jak zrobić basen z cegieł
Czytaj Dalej

Jak zrobić basen z cegieł

Stworzenie basenu z cegieł może być łatwym projektem. Jest łatwy do wykopania, łatwy w utrzymaniu i tańszy niż…
Jak ułożyć styropian pod basenem
Czytaj Dalej

Jak ułożyć styropian pod basenem

Podczas stawiania pokładu basenowego pomocne może być posiadanie pod nim odpowiedniego materiału. W zależności od wielkości pokładu, może…
Jak chlorować basen
Czytaj Dalej

Jak chlorować basen

Jednym ze sposobów chlorowania basenu jest dodanie chloru. Różne rodzaje chloru są stosowane w różny sposób. Przeczytaj instrukcję…
Jak oczyścić basen z glonów
Czytaj Dalej

Jak oczyścić basen z glonów

Jeśli chcesz wiedzieć, jak oczyścić basen z glonów, możesz przyjrzeć się kilku wspólnym składnikom. Kilka z nich to…