Jak zrobić altanę przy ścianie

Jak zrobić altanę przy ścianie

Jeśli chcesz zbudować altanę pod ścianą, ten artykuł Ci pomoże. Dowiesz się z niego, jak ją zbudować, jaką konstrukcję wybrać, a nawet jak dodać grill lub piec do pizzy! Dowiesz się również, jak założyć na niej dach, abyś mógł cieszyć się widokiem ze swojej altanki. Po uzyskaniu wszystkich informacji potrzebnych do rozpoczęcia budowy, czytaj dalej, aby zacząć.

Budowa altany

Być może będziesz musiał wykopać dół głębszy niż myślisz, aby zbudować swoją altanę. Przed rozpoczęciem ustal, z której strony domu ma być zwrócona altana. Następnie możesz wywiercić otwory w zewnętrznych i wewnętrznych legarach. Po wywierceniu otworów, można użyć szybkiego cementu do zakotwiczenia słupków. Gdy szybki cement ustabilizuje się, wypełnij resztę otworów ziemią. Użyj 6 belek o wymiarach 4 na 4 cale, aby usztywnić zamknięte boki altany. Ustaw belki prostopadle do słupków i w odległości około dwóch cali od siebie. Zainstaluj dwie duże śruby i przymocuj je do ram altany.

Przed rozpoczęciem konstruowania słupów należy najpierw zakotwić zewnętrzne słupy do ściany. Jeśli jednak ściana jest już na miejscu, można przymocować legary po prostu przykręcając je do ścian bez słupów. Należy wywiercić otwory w odległości co najmniej sześciu cali od siebie i użyć klucza udarowego do zabezpieczenia legarów. Po przymocowaniu legarów do ściany należy je uszczelnić silikonem, aby zapobiec przesiąkaniu wody deszczowej.

W zależności od lokalizacji altany może być konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Pozwolenie może być potrzebne, jeśli jest ona większa niż 10 stóp kwadratowych. Oprócz pozwoleń budowlanych, należy uzyskać pozwolenie na energię elektryczną, jeśli znajduje się na posesji, która ma źródło energii elektrycznej. Dodatkowo, należy sprawdzić z lokalnym HOA dla wszelkich niezbędnych zezwoleń. Możesz zrobić listę cech, które chcesz, aby altana miała, abyś mógł omówić je z sąsiadami.

Sprawdź także:  Jak udekorować altanę na ślub używając balonów i lampionów

Altana montowana na ścianie to wyjątkowy sposób na dodanie stylu do Twojego podwórka. Altana SOJAG Palm Springs to dobra opcja dla rozwiązania przyjaznego dla budżetu. Altana SOJAG Palm Springs posiada odporną na rdzę aluminiową ramę dla zwiększenia trwałości. Ponieważ dachy z tkaniny nie są idealne do poważnego użytku w miesiącach zimowych, będziesz chciał altanę z twardym dachem. Nawet jeśli Twoja altana jest montowana na ścianie, może służyć jako miejsce do spożywania posiłków na świeżym powietrzu lub pokój gier.

Wybór projektu

Jeśli szukasz sposobu na dodanie nowego elementu do swojego ogrodu, możesz chcieć zbudować altanę z boku swojego domu. Altany mogą być użytecznymi miejscami na zewnątrz, zwłaszcza na przyjęcia i spotkania z przyjaciółmi. Możesz również użyć jednego do praktykowania medytacji lub jakości czasu z rodziną. Decydując się na projekt altany, rozważ wygląd i funkcjonalność. Wybierając projekt, weź również pod uwagę miejsce, w którym chcesz ją umieścić, ponieważ będzie musiała wtopić się w krajobraz.

Nie musisz koniecznie budować jednej altany. Możesz również zdecydować się na budowę wielu altan, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca. Jedna konstrukcja może służyć wielu celom, a także mogą to być różne rozmiary. Na przykład, można zbudować oddzielną strukturę do domu psa lub oddzielną do przechowywania materiałów i narzędzi basenowych. Oddzielny budynek może również służyć jako miejsce do siedzenia.

Jeśli chcesz, aby altana była prywatna lub otwarta, możesz wybrać altanę w kształcie, który oferuje prywatność. Opcje są niemal nieograniczone. Możesz zainstalować panele prywatności, pełne ściany lub ściany kratowe, aby zapewnić sobie prywatność, której potrzebujesz. Poproś swojego doradcę projektowego o pomoc w stworzeniu idealnego projektu. Jeśli chcesz stworzyć osobną przestrzeń w swojej altanie, możesz użyć różnych wzorów ścian dla każdej strony.

Sprawdź także:  Jak chronić altanę przed wiatrem

Jeśli masz średniej wielkości podwórko, istnieje więcej opcji umieszczenia altany. Na przykład możesz umieścić altanę o prostych krawędziach przy ścianie lub ogrodzeniu, lub możesz umieścić sześciokątną altanę przy ścianie. Pamiętaj jednak, że te struktury nie zawsze są najbardziej przydatne dla Twojej przestrzeni. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę otaczający krajobraz i rośliny znajdujące się na Twoim podwórku.

Umieszczając altanę, możesz również dodać koloru do swojej przestrzeni zewnętrznej. Można ją udekorować w zależności od pory roku, np. z okazji Halloween lub Dnia Niepodległości. Możesz też dodać do niej flagę na 4 lipca. Możesz nawet wybrać projekt, który naśladuje gigantyczny palmowy front. Altany są świetnym miejscem na relaks na świeżym powietrzu, niezależnie od tego, czy chcesz się bawić, czy zjeść romantyczną kolację ze swoim partnerem.

Dodanie grilla

Dodanie grilla do altany z ekranem może być doskonałym dodatkiem do podwórkowej ucieczki. Drewniana altana może tworzyć bar w kształcie litery L, a grill może idealnie pasować do rogu tej altany. Aby uzyskać bardziej luksusową altanę, dodaj kominek, grill opalany drewnem lub tradycyjny grill gazowy. Jeśli zamierzasz używać jej tylko do gotowania, mała altana z panelami szklanymi zapewni więcej miejsca, jednocześnie chroniąc przed pyłkami i deszczem.

Dodając grill do altany przy ścianie, możesz również dodać półki, aby utrzymać jedzenie w porządku. Jeśli zamierzasz używać altany do organizowania przyjęć, rozważ altanę, która jest większa niż grill, aby zapewnić mnóstwo dodatkowej przestrzeni. Będziesz także chciał wziąć pod uwagę panującą bryzę. Altana przy ścianie pozwoli na przyjemną bryzę, ale nie chcesz, aby dym i opary uciekały do domu.

Sprawdź także:  Jakie meble ogrodowe zmieścić pod drewnianą altaną?

Po zakupie grilla, trzeba będzie zmontować altanę. Do większości cięć można użyć piły ukośnej, a do zaznaczenia długich cięć pod kątem na dole pasów – kątownika. Następnie należy zmontować końce altany grillowej. Po zmontowaniu altany zamontuj słupki do altany i gotowe.

Jeśli stawiasz altanę przy ścianie, pamiętaj o uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń. Niektóre obszary wymagają oddzielnych zezwoleń dla altan. Sprawdź w lokalnym biurze planowania, aby dowiedzieć się, czy są one potrzebne. Należy również pamiętać, że może być potrzebne pozwolenie elektryczne, jeśli altana jest zbudowana w pobliżu innego domu lub nieruchomości. Przed zainstalowaniem altany przy ścianie należy omówić projekt z sąsiadami.

Stałe grille są świetną opcją, jeśli chcesz grillować na zewnątrz, ale martwisz się, jak to wpłynie na altanę. Musisz być pewien, że umieścisz swój grill z dala od ściany, aby zapobiec zapaleniu się grilla. Pamiętaj też o noszeniu ciasno dopasowanej odzieży, aby uniknąć zapalenia się. Podczas gotowania zwiąż również włosy w kucyk, ponieważ ciepło może je uszkodzić.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak pomalować drewnianą altanę
Czytaj Dalej

Jak pomalować drewnianą altanę

Jeśli rozważasz pomalowanie swojej drewnianej altany, jest kilka wskazówek, których należy przestrzegać. Przed malowaniem powinieneś znać dokładną wilgotność…
Jak udekorować ściany w altanie
Czytaj Dalej

Jak udekorować ściany w altanie

Jeśli masz problem z podjęciem decyzji, co umieścić na ścianach swojej altany, rozważ użycie szablonu i malowanie z…
Jak udekorować altanę na wesele
Czytaj Dalej

Jak udekorować altanę na wesele

Podczas gdy para młoda powinna być główną atrakcją, dekorowanie altany ślubnej powinno być odzwierciedleniem ich osobowości. Rozważ umieszczenie…